Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Lietavská Lúčka vyhrala na Orave

Futbalistom Lietavskej Lúčky sa vstup do jarnej časti vydaril. Bytča vonku nebodovala.

Futbalistom Lietavskej Lúčky (v bielom) sa podarilo vyhrať po dlhej dobe na ihrisku súpera.Futbalistom Lietavskej Lúčky (v bielom) sa podarilo vyhrať po dlhej dobe na ihrisku súpera. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ ARCHÍV MY ŽILINSKÉ NOVINY)

ŽILINA. V 3. futbalovej lige Stred sa hralo cez víkend 17. kolo.

Námestovo - Lietavská Lúčka 1:3 (1:2)

Vo vyrovnanom prvom polčase nastal zlomový moment v 11. min, keď domáci nepremenili nariadený pokutový kop Slančom. Hostia sa následne z protiútoku dostali do vedenia, strelu Mikunda bez zaváhania poslal do siete domácich Pittner. Námestovo tlačilo, ale vyloženú šancu si nevypracovalo. Naopak Šupina z družstva hostí šiel dvakrát sám na brankára, gólovo mu vyšiel až druhý únik v 90. min, čím pečatil konečný stav v prospech hostí.
Góly: 16. Brčák - 11. Kaštan, 25. Pittner, 90. Šupina. Rozhodoval Horný, 100 divákov.
LIETAVSKÁ LÚČKA: Tatranský - Kalina, Hluchý, Dzurňák, Beňadik, Kaštan (90. Basara), Mikunda (66. Horčík), Kotrbanec, Pittner, Šupina, Papajčík (80. Belan).

Kremnička - Bytča 2:0 (2:0)

Po oťukávacej desaťminútovke prevzali iniciatívu hostia z Bytče, ktorí mali po pekných akciách štyri vyložené šance. Skúsený brankár Juračka ich však zázračne vychytal. Domáci z nevinnej akcie po diskutabilnom rohovom kope dali hlavičkou Hejčíka gól a sebavedomím hostí to otriaslo. V závere polčasu dostala Bytča druhý gól, keď Hejčík sa nemýlil zoči-voči brankárovi Klecovi. Po prestávke začala Bytča náporom, no domáci spoľahlivo bránili. Postupne tempo zápasu upadalo do priemeru a nič zvláštne sa v druhom polčase už neodohrávalo.
Góly: 28. a 44. Hejčík. Rozhodoval Gonda, 200 divákov.
BYTČA: Klec - Chrenko, Mičenec, Bačík, Škultéty, Mikula, Čikota, Kučavík (78. Cudrák), Mišutka, Šebík, konečný (80. Klimík).

Ostatné výsledky 17. kola: Kysucké Nové Mesto - Liptovská Štiavnica 1:1 (1:0), 43. Valiašek - 50. Brtko, Krásno nad Kysucou - Nová Baňa 2:2 (1:1), 24. Šutý, 57. Targoš - 11. Švec, 86. Jakab, Fiľakovo - Rakytovce 1:1 (0:1), Telek - Murín, Zvolen - Dolná Ždaňa 1:0 (1:0), Želiezka. Králiky - Veľký Krtíš - nehrali pre nespôsobilý terén - odložené na 22. apríla. Makov sa odhlásil zo súťaže.