Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

HOKEJ MUŽI SLOVNAFT EXTRALIGA

Skupina o záchranu v Slovnaft extralige: l 4. kolo: Kežmarok - Žilina 3:7 (2:1, 1:6, 0:0) l Góly: 13. Segľa (Bača, Jelínek), 17. Čížek (Schneider, Bartoň), 24. Slaninák (Gavalier, Škovira) - 12. Škoda (Škuta, Krajči), 22. Hriňa (Krajči), 26. Vala (Jabrocký, Šimka), 27. Koložváry (Kontšek), 27. Klouda (Krajči, Čacho), 28. Škoda (Jabrocký, Šimka), 36. Kusovský (Kontšek).
l Vylúčení: 6:8 na 2 min.
l Presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0.
l Rozhodoval: P. Grečko, 862 divákov.
l Žilina: Láníček - Hriňa, Škuta, Javín, Šimka, Horák, Kusovský, Sekáč, Turoň - Škoda, Klouda, Krajči - Vala, Pleva, Jabrocký - Kontšek, Koložváry, Kokavec - Čacho, Piatak, Hájnik.
l Ladislav Spišiak, tréner Žiliny: „Bol to pre nás dôležitý zápas z toho hľadiska, aby sme si dve kolá pred koncom mohli definitívne vydýchnuť. V prvej tretine sme išli do vedenia, no potom sme dostali dva nešťastné góly. V druhej časti sa nám podarilo skórovať z takmer každej šance a náskok sme si udržali až do konca.“ l Druhý výsledok 4. kola: Nitra – Poprad 2:0.
l 5. kolo: Poprad - Žilina 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) l Góly: 7. Stantien (Mlynarovič), 54. Fabian (Rataj) - 59. Hriňa (Hájnik).
l Vylúčení: 2:5 na 2 min.
l Presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.
l Rozhodoval: Országh, 1 064 divákov.
l Žilina: Beňo - Hriňa, Škuta, Javín, Šimka, Horák, Krčula, Sekáč, Turoň - Čacho, Klouda, Krajči - Vala, Škoda, Jabrocký - Kokavec, Koložváry, Hájnik - Valašek, Piatak, Brandis.
l Richard Turaz, asistent trénera Žiliny: „Náš zámer hrať na štyri formácie nám nevyšiel. Ešte dobre, že nás v úvode podržal výborný výkon nášho brankára. V poslednej tretine sme to stiahli na tri útoky, trochu sme sa zlepšili, dali gól, ale na viac to nestačilo. Poprad vyhral zaslúžene.“ l Druhý výsledok 5. kola: Nitra – Kežmarok 3:2.
Skupina o záchranu:

9. Žilina 63 21 7 8 27 192:201 85
10. Nitra 63 22 3 8 30 167:217 80
11. Poprad 63 20 7 5 31 150:177 79
12. Kežmarok 63 12 2 6 43 155:258 46

Záverečné 6. kolo skupiny o záchranuv Slovnaft extralige: l Utorok 17. marca o 17.00 h: Žilina – Nitra, Kežmarok – Poprad. Posledný zápas sezóny za euro!

Aj v poslednom dueli sezóny máte možnosť vidieť zápas žilinských vlkov iba za 1 €.