Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Žilinčania nemali s Dunajskou Stredou problémy

Po bleskovom štarte domácich už hostia z juhu nedokázali využiť svoje šance.

Domáci Admir Vladavič (vpravo) dokázal v nadstavenom čase dať 5. gól domácich.Domáci Admir Vladavič (vpravo) dokázal v nadstavenom čase dať 5. gól domácich. (Zdroj: SITA)

ŽILINA. Hneď prvý útok domácich sa skončil gólom. Lietava zachránil loptu na autovej čiare, vysunul do voľného priestoru Rilkeho a ten svoje sólo cez polovicu ihriska ukončil presnou strelou k pravej žrdi Novotovej bránky - 1:0.

Od začiatku hrali obe mužstvá útočný futbal, pri zakončení však chýbala presná prihrávka, alebo strela. Hostia mohli vyrovnať v 13. min, keď už v pokutovom území Žiliny dvakrát po sebe vystrelili na bránku. Prvý pokus Boyu gólman Perniš vyrazil, strela Regedeia išla tesne nad. V tej istej minúte vystriedal zraneného žilinského útočníka Lietavu chorvátsky legionár Karoglan.

V 33. min opäť Rilke potiahol po pravej strane až do šestnástky, prihral Oravcovi a ten sa strelou do odkrytej časti Novotovej brány premiérovo zapísal do žilinskej listiny strelcov - 2:0.

V 38. min záložník hostí Esad Veledar inzultoval po odpískaní domáceho Rilkeho a po druhej žltej karte oslabil svoj tím. Ku koncu prvého dejstva zatlačili domáci Dunajskú Stredu až do jej pokutového územia, ale Adautovi a ani Karoglanovi sa z čistých šancí skórovať nepodarilo.

V nadstavenom čase sa v gólovej príležitosti ocitol Oravec, ale ani on vedenie Žiliny nezvýšil.

Domáci udreli aj v úvode druhého polčasu. V 52. min zakončil ďalšiu zo série úspešných kombinácii Vladavič a zvýšil vedenie MŠK na 3:0. O päť minút neskôr sa na druhej strane do brejku dostal striedajúci Parvin, zblízka však trafil len do brankára Perniša.

Na tráve bojujúcemu Kristiánovi Némethovi (dole) sa snaží zobrať loptu domáci Mislav Karoglan (vľavo) a na jeho prihrávku čaká strelec dvoch gólov domácich Tomáš Oravec (vpravo). FOTO: SITA

V 59. min Žilina kontrovala ďalším gólom. Obrana hostí opäť nenašla recept na kombinačnú akciu "šošonov" a druhýkrát v zápase sa presadil Vladavič - 4:0.

V 69. min hostia znížili. Regedei vystrelil spoza veľkého vápna, lopta sa pred Pernišom odrazila od zeme a skončila v sieti.

V ďalšom priebehu duelu mali domáci viacero čistých gólových šancí, aj napriek trojgólovému vedeniu stále podnikali útoky najmä po krídlach.

V nadstavenom čase fauloval Parvin v pokutovom území Rilkeho a nariadený pokutový kop premenil Adauto, ktorý tak uzavrel na konečných 5:1.