Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

MsHK Žilina - MHK Kežmarok 1:0 po predĺžení

V prvom zápase o záchranu vyhrali Žilinčania po predĺžení.

ŽILINA. Žilinčania začali zostra hneď od začiatku. Najskôr Vala a hneď po ňom Jabrocký sa natlačili pred bránku, ale Budai ich pokusy kryl.

V 3. minúte si kľučkou vytvoril priestor Hájnik, ale aj s jeho pokusom si kežmarský brankár poradil. Hostia boli neškodní, Svitanova strela z diaľky sa za šancu pokladať nedala. Aj Žilinčania však poľavili a z letargie ich prebral až v 18. minúte Škoda, ktorý chcel z uhla prekonať brankára strelou bližšie k žŕdke, lenže neuspel.

Najväčšiu šancu 1. tretiny mal Čacho, ktorý sa rútil sám na brankára, ale stojaci Budai nemal s jeho pokusom problémy. Obraz hry sa nezmenil ani v 2. časti. V jej úvode sa puk dostal k osamotenému Kloudovi, ale ten z dobrej pozície brankára neprestrelil a to bolo z hokeja na dlhé minúty všetko.

Až v 31. minúte pálil z presilovky od modrej Javín, ibaže nikto z jeho spoluhráčov nedotlačil puk do bránky. V 36. minúte strieľal švihom po ľade Kontšek, ani on však neotvoril skóre zápasu. Z protiútoku mohol potom na opačnej strane skórovať Gavalier, ktorého našla prihrávka spoza bránky, ale Láníček zachránil a vyznamenal sa aj pri šanci Šechného v závere 2. tretiny.

Na začiatku 3. tretiny spálil od modrej Kusovský, keď Budai mal síce zakrytý výhľad, ale predviedol istý zákrok. O chvíľku vyšachovala kežmarskú obranu trojica Škoda - Klouda - Krajči a posledný z nich aj vystrelil, ale stále bolo 0:0. V 48. minúte by sa takmer preštrikoval až pred Láníčka Klein, keby nebol faulovaný. V 56. minúte mohol rozhodnúť Krajči, ale v závare nevedel dopraviť puk do odkrytej bránky.

V riadnom hracom čase gól nepadol a muselo sa predlžovať. V predĺžení sa do zakončenia tlačil Pleva, avšak bol faulovaný. V nasledujúcej presilovke 4:3 sám faulovaný hráč strieľal od modrej a niektorý z hráčov hostí tečoval puk do horného rohu vlastnej bránky.

Fakty zo zápasu

- 1. zápas o záchranu MsHK Garmin Žilina - MHK SkiPark Kežmarok 1:0 pp (0:0, 0:0,0:0 - 1:0) Gól: 62. Pleva.

- rozhodovali: Ország, Valachovič - Gašparík, Valach,

- vylúčení: 6:7

- presilovky: 1:0

- oslabenia: 0:0