Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Dôležitý krok k hokejovej záchrane

HK Ardo Nitra - MsHK Garmin Žilina 1:5 v hokejovej Slovnaft extralige - nadstavbová časť - skupina o 7. - 13. miesto - 14. kolo.

ŽILINA. Hokejisti MsHK v kľúčovom zápase urobili v Nitre dôležitý krok ku záchrane. Hostia mali skvostný nástup do zápasu, keď viedli už po 13 sekundách. V útočnom pásme sa uvoľnil Vala a po rýchlom blafáku do forhendu rozvlnil sieť, čím vytvoril nový rekord súťaže o najrýchlejší gól v zápase a prekonal dovtedajší 25-sekundový rekord Skaličana Hartmanna zo 45. kola.

O minútu Samir Saliji vyhral buly pre brata Garipa a po jeho prihrávke Slovák zblízka trafil žrď Láníčekovej bránky. V polovici prvej tretiny Rumpel blafákom natiahol žilinského brankára, no ten jeho šancu efektným zákrokom zlikvidoval. V 13. minúte mohli Žilinčania zvýšiť, keď Kloudovu prihrávku pred odkrytú bránku nezúžitkoval Slavomír Hriňa, keďže netrafil puk ideálne.

Aj v druhej časti hry boli hostia nebezpečnejší, v 24. minúte sa Krajčí efektne zbavil obrancu a ohrozil Fedora, o 4 minúty Klouda v prečíslení ideálne posunul Krajčímu, ktorý tesne prestrelil bránku a napokon v 29. minúte sa Kokavcova strela švihom spoza Rumpela odrazila od pravej žrde do bránky Fedora - 0:2. V 35. minúte viedli „vlci" už trojgólovým rozdielom, keď Javínovu strelu od modrej šikovne tečoval Vala do nitrianskej brány.
Do tretej tretiny nastúpili Nitrania s Petrom Púšom v bráne, no čisté konto mu vydržalo necelé štyri minúty, keď sa zblízka presadil ex-Nitran Viliam Čacho - 0:4.

Domácim sa podarilo korigovať stav až v 55. minúte, keď vyhrali buly pred Láníčkom, Mertel posunul puk H. Ručkayovi a ten strelou k pravej žrdi prekonal žilinského brankára. Skóre uzavrel v závere zápasu Kokavec - 1:5.

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „Na tento zápas sme sa dôsledne pripravovali, bránili sme strednú tretinu a dôležité bolo, že sme sa už v 13. sekunde ujali vedenia. Brankár Láníček vychytal dôležité momenty, čo nám pomohlo. Som rád, že sme v Nitre vyhrali.

Hokej - Slovnaft extraliga - nadstavbová časť - skupina o 7. - 13. miesto - 14. kolo:

HK Ardo Nitra - MsHK Garmin Žilina 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Góly: 55. H. Ručkay (Mertel) - 1. Vala (Jabrocký, Javín), 29. M. Kokavec (V. Čacho), 35. Vala (Javín, Šimka), 44. V. Čacho (Kusovský, Koložváry), 58. M. Kokavec (Kusovský)
Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: Ecker na 10 min za narazenie zozadu, Kmeč na 10 min+DKZ za nešportové správanie - Koložváry na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Horínek, Tvrdoň, 1710 divákov

Zostava:

Žilina: Láníček (58. - 58. Kučera) - Hriňa, Turoň, Javín, Šimka, Horák, Kusovský, Sekáč, Krčula - Škoda, Klouda, Krajči - Vala, Pleva, Jabrocký - M. Kokavec, Koložváry, V. Čacho - Brandis, Piatak, Hájnik

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009 po piatkových zápasoch 14. kola nadstavby o 7. až 12. miesto:

SR "20" 36 4 0 1 0 2 29 71:168 16

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?