Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Žilinčania v derby vyhrali

Hokejisti MsHK Žilina vyhrali v Martine v predĺžení. Stále sa tak držia nad miestom, z ktorého sa padá do baráže o extraligu.

Žilinčanom sa v poslednom čase darí.Žilinčanom sa v poslednom čase darí. (Zdroj: SITA)

MARTIN. Žilinčania v Martine vyhrali. Úvodnú šancu susedského derby mal Čacho, ale jeho strelu odvracal z bránkoviska Kolba. V 4. min Džerinš pohotovo zmenil smer Machovej prihrávky a Martin viedol. Gólman Láníček sa následne vyznamenal pri strelách Appela a Dorniča, ale v 19. min ho strelou švihom prekvapil Havel - 2:0. Druhú tretinu začali lepšie hostia, ktorí sa snažili so zápasom ešte niečo urobiť. Najskôr Turoň v 24. min zblízka nepretlačil puk za Lakosila, ale o minútu neskôr ho Čacho prestrelil - 2:1.

Žilinčania ožili a v 28. min Škoda zmazal dvojgólový náskok Martina. V tretej tretine sa obaja súperi snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale viac šancí mali evidentne motivovanejší hostia. V 48. min Pleva ideálne na modrú čiaru vysunul Škodu, ktorý v dobrej pozícii najskôr Lakosilovu bránku netrafil, ale v 54. min sa dostal k odrazenému puku a posunul Žilinu do vedenia.

Záverečný nápor kŕčovito hrajúcim Martinčanom vyšiel. Počas power play vyrovnával Polák 34 sekúnd pred koncom tretieho dejstva. Predlžovalo sa a v nadstavenom čase v 62. min rozhodol o víťazstve Žiliny bývalý hráč Martina Polák.

Hokej - Slovnaft extraliga - nadstavbová časť - skupina o 7. - 13. miesto - 12. kolo:

MHC Martin - MsHK Garmin Žilina 3:4 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)
Góly: 4. Džerinš (M. Macho, Dornič), 19. L. Havel (L. Říha, Klepáč), 60. Trokan (Appel) - 25. V. Čacho (Piatak, M. Kokavec), 28. Škoda (Hriňa), 55. Škoda (Škuta, Krajči), 62. Hriňa (M. Kokavec)
Vylúčení: 7:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Novák, M. Orolin, 1850 divákov

Zostavy:
Martin: Lakosil - Polák, Klepáč, Babka, I. Ďatelinka (od 41. Drgoň), Kolba, Vantroba - L. Havel, L. Říha, Trokan - Appel, M. Beran, Themár - Džerinš, M. Macho, Dornič
Žilina: Láníček - Hriňa, Škuta, Javín, Turoň, Horák, Kusovský - Škoda, Pleva, Krajči - Jabrocký, Koložváry, Vala - M. Kokavec, Piatak, V. Čacho

Tréner MsHK Žilina Ladislav Spišiak povedal po zápase: "Nevyšiel nám úvod zápasu, hrali sme ustráchane a odskakovali nám puky. Naša hra sa od druhej tretiny zlepšila. Súpera sme začali napádať v jeho tretine a my sme sa dostali do tempa. Škoda inkasovaného gólu v záverečných sekundách tretej tretiny. S víťazstvom, aj keď iba po predĺžení, sme spokojní."

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009 po nedeľňajších zápasoch nadstavbovej časti:

SR "20" 35 4 0 1 0 2 28 71:160 16

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).