Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Futbalisti pred ligou vyhrali

V poslednom prípravnom zápase pred štartom jarnej časti Corgoň ligy vyhrali futbalisti MŠK Žilina s Prievidzou 1:0 gólom Adauta.

Admir Vladavič (vpravo) v druhom polčase hral pravého obráncu, teda na mieste z ktorého odišiel Peter Pekarík.Admir Vladavič (vpravo) v druhom polčase hral pravého obráncu, teda na mieste z ktorého odišiel Peter Pekarík. (Zdroj: TASR / PAVOL ĎURČO)

ŽILINA. Už budúcu nedeľu začínajú futbalisti MŠK Žilina najvyššiu domácu súťaž. V prípade, že to dovolí počasie odohrajú prvý zápas v Ružomberku. Posledný prípravný zápas hrali v sobotu proti Prievidzi. „Škoda, že sme nemohli hrať vonku, pretože náš pôvodný zámer bol taký. Súper však nezohnal ihrisko. Som ale rád, že sme si zahrali na takomto teréne, pretože sa zrejme približoval tomu, na ktorom sa bude hrať v Ružomberku," povedal po zápase Dušan Radolský.

Na ihrisku v Kasárňách, vzhľadom k momentálnemu počasiu na výborne pripravenom i keď ťažkom teréne porazili prvoligistu gólom Adauta už v prvých minútach zápasu. Pred približne stovkou divákov si vypracovala aj ďalšie šance, premeniť ich však nedokázali.

Zrejme najväčšiu šancu v druhom polčase mal Rilke, keď mu po peknej prihrávke od Sobczaka zle skočila lopta a sám pred brankárom prekopol bránu. Príležitosť dať gól mali v druhom polčase aj Sobczak, či Karoglan. Hostia hrali bojovne, často faulovali, výraznejšiu šancu si napriek občasnej prevahe v strede poľa nevypracovali.

Najväčšiu šancu, keď jeden z hráčov Prievidze zostal sám na šestnástke domácich ľahko chytil Perniš. „Potrebovali by sme, aby súper trošku hral aj hore, ale do toho sme ho nepustili a potrebujeme ešte trošíčku zlepšiť koncovku," povedal Radolský. V defenzíve dnes zahrala Žilina takmer bez chyby.

Výborne hrala v strede poľa dvojica Štrba, Pečalka. „Čakal som dnes, že Prievidza bude hrať viac dopredu. Bohužiaľ, hrali sme celý čas do plných, súper zodpovedne bránil. Mali sme niektoré dobrá a sľubné šance, škoda, že sme ich zahodili. Ak by sme boli dali aj druhý gól, určite by sa obrana otvorila," povedal Radolský.

MŠK Žilina - FKM Prievidza 1:0

Gól. 13´Adauto

Zostava MŠK Žilina

Prvý polčas - Perniš - Guldan, Šurek, Vomáčka, Leitner, Štrba, Pečalka, Vladavič, Adauto, Rilke, Lietava

Druhý polčas - Perniš - Vladavič, Piaček, Šourek, Kvesič, Rilke, Štrba, Pečalka, Tesák, Karoglan, Sobczak