Žilinskí vlci prehrali v Kežmarku

Hokejisti MsHK Garmin Žilina v Kežmarku prehrali až po samostatných nájazdoch.

MsHK Garmin Žilina prehral po samostatných nájazdoch so SKI Park Kežmarok 3:4.MsHK Garmin Žilina prehral po samostatných nájazdoch so SKI Park Kežmarok 3:4. (Zdroj: SITA/JOZEF HULKA)

Hokejisti MsHK Garmin Žilina v Kežmarku prehrali po samostatných nájazdoch.

ŽILINA. Úvodné minúty patrili hosťom zo Žiliny, ktorí sa častejšie dostávali pred súperovho brankára a mali i výhodu presilovej hry, gólu sa však nedočkali. Naopak, z presného zásahu sa ako prví tešili Kežmarčania. V 17. min sa dočkali i vlci. Iba deväť sekúnd po tom, ako si na "lavicu hanby" sadol Bartoň, sa Plevova nie príliš razantná strela napokon predsa dostala za Budaiov chrbát.

V druhej tretine obe mužstvá kopili nepresnosti už v strednom pásme, preto sa hráči nedostávali do väčších šancí.

Na začiatku tretieho dejstva sa žlto-modrí aj napriek jednogólovému vedeniu pustili do súpera zo všetkých síl, čoho dôkazom boli šance Šechného a Škoviru. Radovali sa však hostia - v 48. min puk zo vzduchu do odkrytej bránky zrazil Kokavec. Žilinčania zavŕšili priebežný obrat v 52. min, keď Budaia prekonal Krajči. Dve a pol minúty pred záverečným klaksónom však predviedli ukážkovú akciu Drotár so Šechným a druhý menovaný presným zásahom poslal tímy do predĺženia.

V dramatickom nadstavenom čase mali šancu rozhodnúť obe mužstvá, ale víťaza určili až samostatné nájazdy. V nich boli úspešní iba domáci Škovira a Šechný a rozhodli tým o prvom víťazstve Kežmarku nad Žilinou v tejto sezóne.

Slovnaft extraliga - nadstavbová časť - skupina o 7. - 13. miesto - 10. kolo:

Kežmarok - Žilina 4:3 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. P. Svitana (M. Drotár, Šechný), 38. M. Drotár (Šechný, P. Svitana), 58. Šechný (M. Drotár, D. Brejčák), rozhodujúci sam. nájazd premenil Škovira - 17. Pleva (R. Krajči, Javín), 48. M. Kokavec (Kusovský, Javín), 52. R. Krajči (Turoň, Piatak)

Vylúčení: 4:3 na 2 min

Presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0,

Rozhodovali: Ország - Smrek, Snášel, 640 divákov

Žilina: Láníček - Krčula, Kusovský, Javín, Turoň, Hriňa, Škuta, Sekáč - Čacho, Klouda, Jabrocký - M. Kokavec, Pleva, R. Krajči - Škoda, Vala, Hájnik - Valášek, Piatak, Brandis

Jerguš Bača (asistent trénera Kežmarku): "Chceli sme nadviazať na výkon z Popradu. Dve tretiny sa nám to darilo, držali sme súpera na dištanc. Dve chyby v tretej tretine nás síce pripravili o vedenie, ale napokon sa nám podarilo vyrovnať. Dnes môžeme oslavovať prvé víťazstvo Kežmarku po nájazdoch počas dvoch extraligových sezón."

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Dve tretiny to bol viac boj ako hokej, obe mužstvá sa sústredili najmä na bránenie. V druhej časti sme pozmenili zloženie útokov a hrali sme už len na tri formácie. Dostali sme sa do vedenia, škoda všakvyrovnávajúceho gólu i nepremenenej šance Krajčiho v predĺžení."

Autor: SITA a (kk)