Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

V Bystrici hokejisti prehrali a ku baráži sú opäť bližšie

Po prehre v Banskej Bystrici opäť v boji o vyhnutie sa záchrany je strata Žilinčanov zasa o bod väčšia.

Žilinčania sú po nedeli za Popradom už o tri body.Žilinčania sú po nedeli za Popradom už o tri body. (Zdroj: SITA)

ŽILINA. V prvej tretine zápasu hráčov MsHK Žilina v Banskej Bystrici sa dlho čakalo na šance, viac sa taktizovalo. V 11. min Češík pekne našiel na útočnej modrej Tonkoviča, ktorý prešiel pred Lánička, no neuspel. K odrazenému puku sa dostal práve Češík, ktorý aj s prispením lapačky žilinského brankára otvoril skóre. Nováčik ožil, kombinoval na ľade. O minútu neskôr sa dostal Pardavý pred gólmana hostí, no stav sa nemenil. Vzápätí nepochodil ani Tománek.

Bystričania zvyšovali vedenie až v druhej tretine, ktorá bola zo začiatku bojovná, zdravo agresívna a vyrovnaná. V 28. min po prihrávke Vlka dôsledne sledoval puk Dian, prešiel pred Lánička, jednou rukou si podržal hokejku a oklamal žilinského brankára.

Od tohto momentu bolo na ľade vidieť najmä domáce mužstvo. Z brejku mohol skórovať Tonkovič. Potom sa nepresadil Štolc, ktorý v 37. min trafil len do žrde. Najväčšia šanca Žilnčanov prišla paradoxne v oslabení, keď bystrický brankár Petrík vykorčuľoval k pravému kruhu, zle rozohral puk a Kokavec netrafil opustenú bránku.

Na začiatku tretej tretiny sa hosťom napokon podarilo skórovať, keď po peknej prihrávke Koložváryho z ľavej strany tečoval puk Škoda. Dráma sa však nekonala, o dve minúty neskôr sa aktívny Dian natlačil pred Lánička. Puk síce nedostal do bránky ale k Majeskému, ktorý trafil odkrytú časť brány.

Bystričania boli pri chuti. Lánička zamestnali Dian, Mrena mieril do žrde, nepresadil sa ani Tománek. Až v 52. min Ižvolt prešiel po pravej strane pred brankára hostí, ktorý puk len vyrazil a Tonkovič sa nemýlil. V 59. min sa ešte presadil Vlk, keď spoza ľavého kruhu namieril puk presne s prehľadom do rohu bránky.

Hokej - Nadstavbová časť Slovnaft extraligy - skupina o 7. - 13. miesto - 6. kolo:

HC´05 Banská Bystrica - MsHK Garmin Žilina 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Góly: 11. Češík (Tonkovič), 28. M. Dian (V. Vlk), 44. Igor Majeský (M. Dian), 52. Tonkovič (Ižvolt), 59. V. Vlk - 42. Škoda (Koložváry)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: M. Kokavec (Žilina) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko - Korba, Smrek, 1 929 divákov

Žilinská zostava: Láníček - Kusovský, Horák, Šimka, Javín, Turoň, Škuta - Jabrocký, Klouda, Čacho - R. Krajči, Pleva, R. Kontšek - Škoda, Koložváry, M. Kokavec, od 41. Valášek, od 51. bez Kokavca

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009 po nedeľňajších zápasoch 6. kola nadstavbovej časti v skupine o 7. - 12. miesto:

SR "20" 29 4 0 1 0 1 23 55:124 15

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).