Piatok, 7. august, 2020 | Meniny má ŠtefániaKrížovkyKrížovky

Po víťazstve s Martinom stále dva body za Popradom

Žilinčania sú po víťazstve nad Martinom stále na 11. mieste, dva body za Popradom s ktorým bojujú o 10. miesto z ktorého sa nepadá do baráže.

Žilinčania porazili Martin.Žilinčania porazili Martin. (Zdroj: SITA/Jozef Hulka)

Žilinčanom chýbajú po víťazstve nad Martinom dva body na Poprad.

ŽILINA. Úvodné minúty susedského derby boli vyrovnané. Ako prvý ohrozil Lakosila strelou švihom hosťujúci Kokavec. Strelecky sa však presadil až v 4. min Krajči, ktorý sám pred hosťujúcim gólmanom nezaváhal. Žilina mala viac z hry aj v ďalších minútach, skvelú príležitosť mal v 12. min Turoň, ale jeho strela tesne minula ľavú žŕdku. V 14. min bol vylúčený kapitán Martina Beran a domáci po jednej minúte Koložvárym vsietili druhý gól, aj keď puk za Lakosilov chrbát musel úspešný strelec dotlačiť až na tretíkrát.

V úvode druhej tretiny mal skvelú gólovú šancu hosťujúci Jabrocký, ale do prázdnej bránky nedal. Následne sa pred Lakosilom nepresadil ani Koložváry. V strednej časti zápasu to bolo najmä o vylúčeniach. Príležitosť na strelenie kontaktného gólu mali pri 64-sekundovej presilovke piatich proti trom Martinčania, ale nedokázali ju využiť. V 37. min žilinský obranca Turoň žabkou nahodil puk pred Lakosila, ktorý na počudovanie martinského gólmana i domácich tribún skončil v sieti - 3:0.

V úvode záverečnej tretiny Škuta pri presilovej hre domácich nikým neatakovaný zvýšil na 4:0 a zdalo sa, že o výsledku zápasu je rozhodnuté. Martinčania sa do hry vrátili aj zásluhou častých vylúčení domácich, keď najskôr v 50. min Ďatelinka prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a v 53. min presilovku hokejistov z Turca využil Říha. Hostia pritlačili, ale na vsietenie kontaktného gólu či vyrovnanie im už nezostalo času.

Nadstavbová časť Slovnaft extraligy - skupina o 7. - 13. miesto - 5. kolo:

MsHK Žilina - MHC Martin 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly: 4. R. Krajči (R. Kontšek, Pleva), 15. Koložváry (Turoň), 37. Turoň (M. Kokavec, Koložváry), 42. Škuta (Koložváry, M. Kokavec) - 50. I. Ďatelina (Dornič, Vantroba), 53. Říha (Dornič, L. Havel)
Vylúčení: 11:7 na 2 min, navyše: Pleva (Žilina) na 10 min za nešportové správanie - Ďatelinka, Lašček (obaja Martin) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Bundil, 1280 divákov

Zostavy:
Žilina: Láníček - Horák, Kusovský, Javín, Šimka, Škuta, Turoň, Krčula - Čacho, Klouda, Jabrocký - R. Kontšek, Pleva, R. Krajči - M. Kokavec, Koložváry, Škoda - Brandis, Valášek, Hajnik

Hlasy:
Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Sme radi, že sa nám podarilo zvíťaziť nad Martinom, aj keď nastúpil v oklieštenej zostave. Od začiatku sme hrali na štyri útočné formácie, viac korčuľovali a dobre sme bránili naše pásmo. V prvých dvoch tretinách to bol z našej strany výborný výkon. V poslednej časti hry sme začali hrať trochu ľahkovážne, zbytočne sme faulovali. Napokon sa nám náskok podarilo udržať. Som rád, že sme zvíťazili a získali tri body."
Juraj Jakubík (asistent trénera Martina): "V tomto zápase sme prepadli po taktickej i fyzickej stránke. Prejavila sa kríza v našom tíme, nedokázali sme hrať hokej. Nebolo to pre divákov príťažlivé stretnutie. Zdôrazňujem, že sme stretnutie absolútne nezvládli. Kritika patrí na výkon všetkých hráčov."

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2008/2009 po piatkových zápasoch 5. kola nadstavbovej časti v skupine o 7. - 12. miesto:

SR "20" 29 4 0 1 0 1 23 55:124 15

Poznámka: (počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body).

1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
  2. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  3. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
  4. Spojení navždy
  5. Hitom leta sú cyklopočítače Mio - pre zábavu i výkon!
  6. Letná potravinová zbierka Tesca presiahla už 15 ton!
  7. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  8. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?

V Rosine horeli dve luxusné autá

Škodu predbežne vyčíslili na 75 tisic eur.

V Žiline na piatich miestach zakvitnú lúčne kvety

Intenzívne kosenie trávy je podľa názoru odborníkov škodlivé pre faunu a vytvára monokultúru trávy s výrazne zníženou ekologickou a klimatickou hodnotou.

Timotej Jambor z MŠK Žilina.

V žilinskom Wolf Pride Gyme vyrastá veľký slovenský talent

Mário Brezovský má 17 rokov a zo zápasov MMA bilanciu 10 víťazstiev – 3 prehry. Mladík z Nededze sa nedávno preslávil rýchlym knokautom, ktorým poslal k zemi svojho protivníka na turnaji v Českej republike.

Mário Brezovský z Wolf Pride Gymu Žilina.