Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Žilina vyhrala na ľade dvadsiatky

V zápase HK Orange 20 Slovensko - MsHK Garmin Žilina nadstavbovej časti extraligy skupiny o 7. - 13. miesto vyhrala Žilina o dva góly.

Žilinčan Jaroslav Jabrocký (druhý zľava) v súboji o puk s hráčom HK 20 Slovensko Petrom Kopeckým (druhý sprava).Žilinčan Jaroslav Jabrocký (druhý zľava) v súboji o puk s hráčom HK 20 Slovensko Petrom Kopeckým (druhý sprava). (Zdroj: TASR)

PÚCHOV. Úvodný gól stretnutia zaznamenal v 10. min R. Kontšek strelou od modrej čiary. Hiadlovskému výborne clonil Kokavec. V 14. min Turoňova nahodená strela skončila na prekvapenie všetkých v sieti - 0:2. Gólman Hiadlovský mal opäť zakrytý výhľad. V 15. min sa brankár domácich zrazil s jedným z útočníkov Žiliny, zostal ležať na ľade a Pleva pohodlne dorazil do odkrytej svätyne, čím vyhnal Hiadlovského z bránky.

Toho nahradil debutujúci Halász. O minútu neskôr J. Sýkora vybojoval za bránkou puk, vymenil si ho s Gašparovičom a pre toho už nebol problém skórovať. Jedinú vážnejšiu príležitosť v druhej tretine mal domáci Uhnák, ktorý sympaticky našliapol spoza vlastnej bránky, vystrelil na Kučeru, no puk zostal ležať tesne pred odkrytou bránkou. Mlynarovičovi sa ho následne nepodarilo doraziť za chrbát žilinského gólmana.

V 42. min strelil J. Sýkora neuveriteľný gól. Za bránkou si zdvihol puk na hokejku a bez toho, aby ten opustil jeho hokejku, ho zasunul za Kučerov chrbát. V 47. min Klouda doviezol puk do útočnej tretiny, prihral voľnému Valovi a pre toho už nebol problém prekonať brankára Halásza - 2:4. V 53. min sa bol hlavný arbiter duelu D. Konc poradiť s videorozhodcom a Jabrockému napokon neuznal gól. V 57. min mohol skompletizovať svoj hetrik J.Sýkora, ale nastrelil len hornú žŕdku Kučerovej bránky. Stav sa už do konca stretnutia nezmenil. Žilina bola lepším tímom a zaslúžene si odviezla z Púchova 3 body.

HK Orange 20 - MsHK Garmin Žilina 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

Góly: 16. J. Sýkora (Gašparovič), 43. J. Sýkora - 10. R. Kontšek (Koložváry), 14. Turoň, 15. Pleva (R. Krajči), 47. Vala (Klouda, Kusovský)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: 60. Hriňa (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Stano, 547 divákov

HK Orange 20: Hiadlovský (15. Halász) - Slimák, Jankovič, Vizváry, Pichnarčík, Vojsovič - Vyletelka, P. Kopecký, Slávik - T. Sýkora, Cútt, Uhnák - J. Sýkora, Mlynarovič, Gašparovič

MsHK Žilina: Kučera - Horák, Kusovský, Javín, Šimka, Hriňa, Škuta, Krčula, Turoň - Vala, Klouda, Jabrocký - R. Kontšek, Pleva, R. Krajči - M. Kokavec, Koložváry, Škoda - Čacho, Piatak, Hajnik

Povedali po zápase:

Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): "Až na prvú tretinu nemáme chlapcom čo vytýkať, lebo naozaj zabojovali. Mali sme pred týmto zápasom obavy z toho ako to zvládneme kondične, lebo už druhý zápas hráme v štrnástich. V druhej tretine sme si vytvorili dostatok šancí, no neskórovali sme. V tretej tretine sme dali rýchly gól na 2:3 a v závere sme prepadli. Súper to využil a odskočil na stav 2:4."

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "Bol to pre nás dôležitý zápas, o "dvadsiatke" išli dobré chýry. Upozorňovali sme hráčov, že netreba podceniť žiadnu situáciu. Škoda, že začiatok nám nevyšiel, nepremenili sme tri čisté gólové šance. Potom sme sa presadili, dostali sme sa do vedenia, prvá tretina z našej strany bola veľmi dobrá. V druhej tretine sme z nepochopiteľných príčin ustúpili od našej taktiky a hráči začali prepadávať, čo mladí korčuliari využívali, prečíslovali nás a robili nám obrovské problémy. V tretej tretine sme sa zamerali na bránenie stredného pásma, čakali sme na chybu mladého mužstva, ktorá prišla a náš štvrtý gól znamenal víťazstvo. Som rád, že sme získali tri body v Púchove."