Piatok, 7. august, 2020 | Meniny má ŠtefániaKrížovkyKrížovky

Pekarík: Všetko záleží len na mne

Futbalista MŠK Žilina Peter Pekarík si zahrá nemeckú bundesligu. Minulý týždeň sa stal hráčom Wolfsburgu, aktuálne deviateho mužstva jednej z najkvalitnejších svetových líg.

Peter Pekarík v novom drese bundesligového Wolfsburgu.Peter Pekarík v novom drese bundesligového Wolfsburgu. (Zdroj: WOLFSBURG)

Futbalista MŠK Žilina Peter Pekarík si zahrá nemeckú bundesligu. Minulý týždeň sa stal hráčom Wolfsburgu, aktuálne deviateho mužstva jednej z najkvalitnejších svetových líg.

ŽILINA. Do MŠK Žilina za Pekaríkov prestup prišlo jeden a pol milióna eur, hráč vo Wolfsburgu podpísal zmluvu na tri a pol roku. Dvadsaťdvaročný Peter Pekarík, bývalý kapitán slovenskej reprezentácie do 21 rokov sa tento týždeň už v novom drese môže predstaviť na ihrisku.

Váš život sa po prestupe v priebehu niekoľkých dní úplne zmenil. Čo od svojho pôsobenia v Nemecku očakávate?

Skryť Vypnúť reklamu

Áno je to tak, naozaj všetko sa zmenilo. Momentálne som už vo Wolfsburgu absolvoval tri tréningy s mužstvom a jeden individuálny. Zvykám si na nové prostredie, stále bývam v hoteli, hľadám si byt. Určite to chce ešte chvíľku času, kým si na všetko zvyknem.

Tréner Felix Magath je výrazná osobnosť, trénoval napríklad aj Bayern. Tesne pred podpisom zmluvy ste sa mali rozprávať, o čom bol ten rozhovor?

Stretli sme sa vlastne už aj skôr. Vysvetlil mi svoje predstavy o mužstve, o systéme a štýle, ktorý mužstvo preferuje, ako by si v ňom predstavoval mňa. Od krajných obrancov očakáva naozaj veľkú aktivitu. Bude však záležať len na mne, či sa mi podarí presadiť v mužstve, konkurencia je tu obrovská. O miesta sa budem naozaj musieť pobiť.

Ako bude vyzerať najbližší program vášho nového mužstva, kedy sa začína nemecká liga?

Skryť Vypnúť reklamu

Bundesliga sa tu začína hrať už 31. januára, teda najbližší víkend, kedy hráme zápas v Kolíne. Pred tým však hráme ešte stretnutie Nemeckého pohára s Hansou Rostock.

Myslíte, že by ste si už v novom klube mohli už aj zahrať?

Ťažká otázka, to sa treba spýtať trénera.

Konkurencia práve na vašom poste je, podľa vyjadrení znalcov veľká. Podľa vašich predchádzajúcich vyjadrení vidieť, že ste mali prehľad o mužstve už pred prestupom.

Určite som skôr počul, že krajný obrancovia sa pomerne výrazne striedajú. Tréner ich dosť rotuje, šancu určite dostávajú a ja dúfam, že ju dostanem aj ja a bude len na mne, či sa jej chytím.

Na jeseň ste v niekoľkých zápasoch nastúpili aj v zálohe, nepočíta s vami tréner Magath možno aj na iný post ako je váš obľúbený krajný obranca.

Skryť Vypnúť reklamu

To dnes ešte ťažko povedať, to budem musieť nechať na trénera. Mne zatiaľ predostrel len svoju predstavu o krajných obrancoch.

Máte za sebou prvé tri tréningy, zbadali ste možno nejaké zmeny oproti tomu, čo ste absolvovali ako hráč MŠK Žilina?

Moje prvé tri tréningy s mužstvom naozaj stáli zato, pretože tréner zvýrazňoval, že ešte je príprava a naozaj mi dali veľmi zabrať. Hneď prvý tréning na privítanie sme robili šprinty z medicimbalom a rôzne slalomy. Všetko bolo vo vysokom tempe, veľmi intenzívne. Potom poobede nasledoval tréning zameraný na techniku a na rôzne menšie hry jeden na jednáho, dvaja na dvoch, či traja na troch. Individuálny tréning som mal s kondičným trénerom a boli sme behať v jednom parku. Behali sme hodinu v kuse a to temto bolo naozaj vysoké, mal som čo robiť, aby som stíhal.

Ako vôbec prišlo ku vášmu prestupu práve do Wolfsburgu? Ponúk bolo podľa rôznych informácií viacero.

Ja som rovnako len počul ďalšie alternatívi, ale na stole nebola nijaké konkrétna ponuka. Hovorilo sa síce o viacerých kluboch, nejaké oťukávanie som zaznamenal, ale nič konkrétne. V prípade Wolfsburgu sa kluby dohodli a to hovorí za všetko.

Prestupová sumy, ktorú MŠK zinkasuje je naozaj pekná. Ako sa však ku prestupu stavalo vedenie klubu?

Ja osobne môžem povedať, že celý žilinský futbal mi bude chýbať. Rovnako spoluhráči, tréneri, vedenie, fanúšikovia. Všetci kompletne mi naozaj budú chýbať, pretože som v Žiline strávil naozaj dlhý čas, veľmi veľa pekných futbalových okamihov. Zabudnúť sa na to naozaj nedá a určite ani nezabudnem. Som veľmi rád, že som v Žiline mohol hrať a dúfam, že sa presadím aj v zahraničí a tým vlastne padne dobré meno aj na žilinský futbal.

Ste odchovancom futbalu v Žiline, ako si dnes spomínate na svoje začiatku v mládežníckych kategóriách?

Určite sa chcem aj touto cestou poďakovať všetkým trénerom, ktorí ma viedli, rovnako aj v mládežníckych kategóriách. Ja som naozaj v mládežníckych kategóriách v Žiline zažil veľa pekného, pretože sme získali rôzne tituly majstra Slovenska. V mladších, či starších žiakoch, mladších a starších dorastencoch, vyhrávali sme rôzne halové turnaje, určite sa na to zabudnúť nedá. Spomínam na to veľmi rád a veľmi často. Potom prišla kategória mužov a tam si myslím, že sa nám rovnako podarilo vybojovať pekné úspechy.

Nemecká bundesliga je špecifická súťaž, niektorým hráčom napríklad jej tvrdosť. Myslíte, že vám sadne?

Sám som zvedavý, ako si práve na túto súťaž zvyknem. Už skôr som spomínal, že práve bundesliga patrí medzi moje obľúbené súťaže. Všetko naozaj záleží len odo mňa, ako sa mi podarí presadiť.

Wolfsburg je kvalitný klub, určite sú v bundeslige ešte ďalšie, vnímané ako kvalitnejšie. Ak sa vám bude dariť vo Wolfsburgu, ľahko si vás všimne napríklad Bayern, či možno Real Madrid.

Všetko má svoj čas, na úvod je potrebné šťastie, aby sa hráč chytil a aby bola priaznivá situácia v klube. Všetko bude záležať odo mňa, ako sa chytím šance, ako sa ukážem. Najskôr si treba zvyknúť v klube, vybudovať si miesto v základe a potom možno príde aj niečo ďalej.

Je to pre vás veľká zmena, v Žiline vás všetci poznali, mali ste zázemie. Dnes ste v novom prostredí, ako vás prijalo?

Myslím, že zatiaľ s ničím väčší problém nemám, jedine je to rečová bariéra. Myslím si však, že spoluhráči ma vzali medzi seba, nevidím v tom najmenší problém. Verím, že to tak bude aj ďalej. Počul som, že Wolfsburg je tretím najmladším mužstvom v bundeslige, takže určite má veľkú perspektívu a verím, že tu dobre zapadnem.

Fanúšikovia v Žiline vašim odchodom nadšení nie su, niet sa čo čudovať, patrili ste najobľúbenejších hráčov MŠK. Všetci fanúšikovia vám však želajú veľa úspechov.

Som naozaj rád, že ma žilinskí fanúšikovia vzali, podporovali ma a veľmi im za to ďakujem. Futbalu v Žiline prajem len všetko najlepšie a verím, že sa mu podarí získať v tejto sezóne domáci titul a aby sa opäť v budúcej sezóne opäť prebojovala možno aj ďalej v pohárovej Európe.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 2. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 3. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 4. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 5. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy
 6. Severný Spiš s Pieninami zachutí aj vašim deťom. Doslova
 7. Už 20 rokov ponúka Kaufland široký sortiment za výhodné ceny
 8. Moderná športová hala vďaka PEM Buildings
 9. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete
 10. Chystáte sa na Baby shower? Tri tipy, ako potešiť budúcu mamičku
 1. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
 2. Iniciatíva Middlecap Help pomáha v boji proti koronavírusu
 3. Zjazdoví lyžiari a kanoista súťažili v netradičnom trojboji
 4. Spojení navždy
 5. Hitom leta sú cyklopočítače Mio - pre zábavu i výkon!
 6. Letná potravinová zbierka Tesca presiahla už 15 ton!
 7. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
 8. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?
 9. Najväčší karibský ostrov ukrýva výnimočné investície
 10. Pochod smrti
 1. Letná dovolenka na Slovensku: last minute prázdninové tipy 19 049
 2. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť 16 536
 3. Ako to, že sa tam ešte nenatáčal film? Prostredie si zamilujete 15 359
 4. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony? 11 424
 5. Osem výnimočných slovenských hotelov pre zaslúžený odpočinok 10 933
 6. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 10 152
 7. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 10 040
 8. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 10 023
 9. Gaderská dolina poteší celú rodinu 9 898
 10. Hľadáte bezstarostný relax? Dovolenkujte v hoteli pre dospelých 9 611
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žilina - aktuálne správy

V Rosine horeli dve luxusné autá

Škodu predbežne vyčíslili na 75 tisic eur.

V Žiline na piatich miestach zakvitnú lúčne kvety

Intenzívne kosenie trávy je podľa názoru odborníkov škodlivé pre faunu a vytvára monokultúru trávy s výrazne zníženou ekologickou a klimatickou hodnotou.

Timotej Jambor z MŠK Žilina.

V žilinskom Wolf Pride Gyme vyrastá veľký slovenský talent

Mário Brezovský má 17 rokov a zo zápasov MMA bilanciu 10 víťazstiev – 3 prehry. Mladík z Nededze sa nedávno preslávil rýchlym knokautom, ktorým poslal k zemi svojho protivníka na turnaji v Českej republike.

Mário Brezovský z Wolf Pride Gymu Žilina.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zrážka áut vo Zvolene sa skončila tragicky

Nehodu jeden z mužov neprežil, žena je v umelom spánku.

V stredu pribudlo 63 infikovaných, najviac ich je opäť z Trenčianskeho kraja

Pozitívne testovaných bolo 32 žien a 31 mužov vo veku od 15 do 81 rokov.

Počet chorých v Nitre narástol, sú z jedného ohniska nákazy

Na výsledky opakovaných testov ešte niektorí čakajú.

Už ste čítali?