Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Pekarík je s debutom vo Wolfsburgu spokojný

Polčasový debut v drese účastníka najvyššej nemeckej futbalovej súťaže VfL Wolfsburg má za sebou slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík.

WOLFSBURG. Dvadsaťdvaročný zadák prestúpil z MŠK Žilina do aktuálne deviateho tímu I. bundesligy v polovici tohto týždňa a po troch dňoch absolvoval svoju premiéru za "vlkov". Kormidelník Wolfsburgu Felix Magath poslal šesťnásobného reprezentanta SR Pekaríka na trávnik po zmene strán v prípravnom stretnutí proti druholigovému St. Pauli, ktoré sa napokon skončilo víťazstvom favorita 3:0.

"Som veľmi rád, že som mohol nastúpiť a podarilo sa nám vyhrať. Mne osobne sa hralo celkom fajn. Tréner mi však ešte nič na môj výkon nepovedal, takže zatiaľ neviem, ako moju premiéru vnímal on," povedal pre agentúru SITA odchovanec žilinského futbalu, ktorý v 46. min nahradil na ihrisku Saschu Riethera.

Jedenásť minút pred koncom duelu videl Peter Pekarík jedinú žltú kartu celého duelu. "S týmto priateľským duelom môžem byť celkom spokojný. V prvom polčase sme hrali naozaj veľmi dobre, dokonca sme mohli
pridať aj jeden či dva góly navyše. Po zmene strán sme trochu poľavili, no celkovo som rád, že sme sa dobre
naladili na súťažné duely," cituje oficiálna internetová stránka VfL slová hlavného kouča Felixa Magatha.

Wolfsburg čaká ostrý štart do nového roka už v stredu 28. januára, keď od 20.30 h nastúpi vo Volkswagen Arene v osemfinále Nemeckého pohára proti Hanse Rostock.

Výsledok sobotňajšieho prípravného stretnutia:

St. Pauli (Nem.-II. liga) - VfL Wolfsburg (Nem.-I. liga) 0:3 (0:1)

Góly: 44. a 55. Grafite, 90. Esswein. Peter Pekarík (Wolfsburg) odohral celý druhý polčas a v 79. min videl žltú kartu.