Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Žilinskí hokejisti sa rozlúčili s rokom 2008 víťazne

V poslednom kole Slovnaft extraligy v tomto roku porazili Žilinčania Kežmarok.

Útočník Žiliny Róbert Krajčí tiesnený obrancom Kežmarku Danielom Brejčákom dokázal vystreliť puk na brankára hostí Martina Klempu, ktorý ho stihol vyraziť.Útočník Žiliny Róbert Krajčí tiesnený obrancom Kežmarku Danielom Brejčákom dokázal vystreliť puk na brankára hostí Martina Klempu, ktorý ho stihol vyraziť. (Zdroj: SITA)

ŽILINA. Na víťazstvo sa však poriadne narobili. Do vedenia išli po bezgólovej prvej tretine v úvode druhej časti hostia. Domácim sa však onedlho podarilo vyrovnať a v záverečnej tretine strhli duel na svoju stranu dvoma gólmi v záverečnej desaťminútovke.

V prvom novoročnom kole cestujú Žilinčania v nedeľu do Nitry, na ktorú strácajú v tabuľke dva body. Žilina končí starý rok ako desiaty tím, na ôsmu Skalicu stráca desať bodov.

Slovnaft extraliga - 39. kolo:

Žilina - Kežmarok 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 28. R. Krajči (Pleva, Stantien), 51. S. Saliji (Jabrocký, Škoda), 59. Koložváry - 25. Mašlonka (Flašar, V. Žemba).
Vylúčení: 3:7 na 2 min. Presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Lokšík, 1 312 divákov .

Žilina: Láníček - Kusovský, Javín, I. Droppa, Hriňa, Turoň, Horák, Krčula, Škorvánek - Krajčí, Pleva, Stantien - Sivák, Koložváry, Kontšek - Jabrocký, Škoda, S. Saliji - Kokavec, Hajnik, Važan.

V úvode priemerného stretnutia mali príležitosť na skórovanie hostia pri vylúčení Žilinčana Škodu. Boli to však domáci, ktorí delovkou Ivana Droppu ohrozili hosťujúceho gólmana, ale to bolo na dlhé minúty všetko. Pri vylúčení M. Žembu mali Žilinčania tlak, ale ten nevyužili. Ideálnu šancu na skórovanie mal v 14. min domáci Krajči, no v samostatnom nájazde sa pred Klempom nepresadil. Domáci "vlci" mali v závere prvej tretiny početnú prevahu o dvoch korčuliarov, ale tú sa im nepodarilo využiť. V 24. min sa ocitol vo výbornej šanci domáci Škoda, nedal a potvrdilo sa staré známe nedáš-dostaneš, keď z protiútoku Mašlonka prvýkrát prekonal Láníčka. V 28. min prvá útočná formácia domácich založila pekný útok a po osi Stantien - Pleva - Krajči druhý najlepší strelec domácich vyrovnal na 1:1. V druhej desaťminútovke druhého dejstva mali oba tímy možnosti na strelenie gólu v presilovke, ale ani jedno mužstvo ich nevyužilo. V poslednej minúte sa pred Láníčkom objavil v šanci Šechný, no domáci gólman jeho streleckú príležitosť zlikvidoval. V úvode záverečnej tretiny mohli ísť do vedenia hostia pri vylúčení I. Droppu. Nepochodili však rovnako ako domáci v 45. min, keď sa v ideálnej gólovej šanci ocitol Kontšek. Žilina mala tlak, ale gól sa jej podarilo vsietiť až v 51. min, keď pri vylúčení Šechného svoj premiérový gól v drese Žiliny zaznamenal S. Saliji. V závere stretnutia sa dvakrát nepresadil pred domácim Láníčkom Drotár. Hosťujúci tréner si zobral oddychový čas, následne odvolal z bránky Klempu, čo využili Žilinčania na strelenie tretieho a už rozhodujúceho gólu. Jeho autorom bol Koložváry.

Ján Šterbák (tréner Žiliny): "Sme radi, že sme zvíťazili. Počas zápasu sme hrali trochu kŕčovito, naopak Kežmarok viac uvoľnene. Nás zväzovalo to, že sme museli za každú cenu zvíťaziť. Kežmarok podal najlepší výkon zo štyroch vzájomných súbojov. Som rád, že taktickou hrou sme záver stretnutia zvládli a získali tri potrebné body v boji o play off."

Ostatné výsledky 39. kola: Košice - Zvolen 3:4, Poprad - Nitra 4:0, L. Mikuláš - Skalica 6:1, B. Bystrica - Trenčín 4:0, Martin - Slovan 2:6.