Nedeľa, 6. december, 2020 | Meniny má MikulášKrížovkyKrížovky

Žilina pustila na čelo ligy Slovan

Na pôde nováčika z Prešova nepodali šošoni dobrý výkon. Svojho súpera ničím neprekvapili a po jedinom góle zápasu z kopačky domáceho Katonu si z metropoly Šariša odnášajú prehru. Stretnutie v I. polčase nenaplnilo očakávania.

Tatran Prešov – MŠK Žilina 1:0 (0:0)

Prešovčania začali síce svižnejšie, ale rovnako ako Žilinčania nič vážnejšie nevymysleli. V 3. min. po Papajovej štandardke skákali za loptou traja Prešovčania, ani jeden však pred Pernišom loptu nezasiahol. V 7. min. po akcii Takáča s Katonom zahrávali domáci rohový kop, po ktorom Čep hlavičkoval do náručia hosťujúceho gólmana. Na druhej strane kontrovali hostia v 24. min. Tesákovou strelou tesne vedľa ľavej žrde. Najväčšiu šancu hostí mal na kopačke v 27. min. Rilke. Buchta však jeho strelu vyrazil. V závere polčasu strelecky dominoval Cleber Luis Rodrigues, ktorý štyrikrát v rade neúspešne ohrozil žilinskú svätyňu.

Aj po prestávke bol Prešov bojovnejší a agresívnejší než žilinský vicemajster. Kým hostia sa do šance nedostali, Prešovčania mali viac gólových náznakov. V 62. min. Katona prevzal prihrávku od Takáča, prenikol do pokutového územia hostí a krížnou strelou prekonal Perniša. Žilinčania síce po tomto momente pridali, ale v pokutovom území Prešova nič nevymysleli. Na druhej strane mal pred koncom dobrú príležitosť Čep, jeho hlavička po piatom rohovom kope však tesne preletela vedľa ľavej žrde.

FAKTY ZO ZÁPASU

Gól: 62. Katona Pred 5 230 divákmi rozhodoval Hriňák. ŽK: Čep, Vršajevič, Pikl, M. Buchta - Vladavič, Tesák.

TATRAN: Buchta - Papaj (88. Pekár), Piter-Bučko, Čep, Josl - Prekop - Vršajevič (81. Pikl), Šafranko, Cleber Luis Rodrigues - Katona (90. Ščasný) - Takáč.

MŠK: Perniš - Pekarík, Šourek, Vomáčka, Leitner - Jež, Štrba, Adauto, Tesák (46. M. Ďurica) - Rilke (77. Piaček), Vladavič (63. Štyvar).

SLOVO TRÉNERA

lDušan Radolský, Žilina: „Gratulujem Prešovu k výhre. Nestačí územná prevaha a mať hru pod kontrolou. Mali sme byť agresívnejší. Súperovu bránu sme poriadne neohrozili, čo je na také mužstvo, ako je naše, veľmi málo.“

Servis Corgoň ligy

Ostatné výsledky 14. kola: D. Streda – Slovan 0:4 (0:1), 43. Hanek, 56. Serrano, 77. Masaryk, 81. Černák, B. Bystrica – Ružomberok 0:2 (0:0), 56. M. Bakoš, 73. Mašek, Z. Moravce – Trnava 0:1 (0:1), 7. Hruška, Dubnica – Košice 3:1 (1:0), 32. T. Zápotoka, 55. Porázik, 58. J. Zápotoka - 49. Milinkovič, ČK: 28. Jánošík - 25. Viazanko, Artmedia – Nitra 1:1 (1:1), 30. Kozák (11 m) - 41. Rák.

lProgram 15. kola – sobota

8. 11. o 15.00 h: B. Bystrica – Prešov, o 16.00 h Ružomberok – Dubnica, o 16.30 h Košice – D. Streda, o 17.00 h Slovan – Z. Moravce, Trnava – Artmedia, nedeľa 9. 11. o 17.15 h Nitra – Žilina (Kružliak - Csabay, Petríček, TV).

Strelci MŠK Žilina

Peter Štyvar – 5 gólov. Emil Rilke – 4 góly. Adauto – 3 góly. Admir Vladavič, Peter Pekarík, Róbert Jež – 2 góly. Mislav Karoglan, Ivan Lietava, Martin Ďurica, Zdeno Štrba – 1 gól.