Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Prehra na trestné aj v Trenčíne

Hokejová Slovnaft extraliga - 25. kolo - Dukla Trenčín - MsHK Žilina 4:3 po samostatných nájazdoch.

Žilina prehrala v Trenčíne na samostatné nájazdy.Žilina prehrala v Trenčíne na samostatné nájazdy. (Zdroj: TASR)

Hokej - Slovnaft extraliga - 25. kolo - Dukla Trenčín - MsHK Žilina 4:3 po sam. nájazdoch

TRENČÍN. Hokejisti MsHK Žilina opäť prehrali na samostatné nájazdy. V nedeľu to bolo so Slovanom, 25. kole v Trenčíne. Tentokrát to bolo v súboji s priamym konkurentom o postup do Play off.

V súboji tímov z druhej polovice extraligovej tabuľky sa diváci hokejovej krásy nedočkali. Zápasu dominovalo najmä pozorné bránenie stredného pásma a čakanie na chyby súpera. V závere hokejovo nudnej úvodnej desaťminútovky vystrelil nebezpečne spomedzi kruhov hosťujúci Kontšek, ale Kováč bol pozorný.

O chvíľu neskôr zlikvidoval v oslabení aj šancu obrancu Turoňa. Skóre stretnutia napokon otvorili so šťastím domáci hokejisti. V 13. min prepadol puk za bránkovú čiaru hosťujúcemu brankárovi po strele Trochtu - 1:0. Žilina napriek tomu naďalej hrozila a v úvode druhej časti duelu už po šestnástich sekundách zužitkovala početnú výhodu po vylúčení Bobčeka.

Puk namieril od modrej čiary za chrbát Kováča obranca Horák. Hokej založený viac na bojovnosti ako umení jednotlivých aktérov pokračoval aj v nasledujúcich minútach. V polovici stretnutia poslal domácich po druhý raz do vedenia Bobček strelou z pravého kruhu.

Ešte do konca druhej tretiny však bolo vyrovnané. Valášek upravil po dorážke na 2:2. Vedenie na stranu Dukly mohol strhnúť Homer, no spomedzi kruhov sa nepresadil. Úspešný bol až Hurtaj, ktorého strela sa v 44. min po teči jedného z hosťujúcich hokejistov odrazila od žŕdky za bránkovú čiaru.

Trenčania sa ale z jednogólového náskoku dlho neradovali. Žilinčania v 50. min po tretí raz vyrovnali, keď autorom gólu na 3:3 bol Škoda. Necelé dve minúty pred treťou sirénou mala Dukla výhodu presilovej hry, ale neuspela. Kedže o víťazovi nerozhodol ani nadstavený čas, rozuzlenie museli priniesť samostatné nájazdy. O víťazstve Dukly rozhodol napokon už v prvej sérii Nedorost.

Dukla Trenčín - MsHK Žilina 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Trochta (Fatyka, Lelenas), 29. Bobček (Trochta, P. Mikuš), 44. Hurtaj (Valčák, Čacho), rozhodujúci sam. nájazd
A. Nedorost - 25. Horák (Škoda, Turoň), 36. Valášek (Hajnik,´Turoň), 50. Škoda (Valášek)
Vylúčení: 4:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - M. Novák, Mllner, 1450 divákov

Zostavy:
Trenčín: V. Kováč - Homer, P. Mikuš, Fatyka, Gábriš, J. Liška, J. Mikuš, Bobček - A. Nedorost, Kóňa, V. Nemec - Valčák, Hurtaj, Čacho - Lelenas, Trochta, O. Ďuriš - T. Radulay, Marek Haščák, E. Hartmann
Žilina: Láníček - Kusovský, Javín, I. Droppa, Hriňa, Turoň, Horák - Tvrdek, Koložváry, Važan - Jabrocký, Sivák, Kontšek - Hajnik, Škoda, Valášek

Hlasy:
Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): "Nedokázali sme streliť gól, ktorým by sme súperovi odskočili na dvojgólový rozdiel. Neprinútili sme ho hrať ofenzívnejšie, čo by nám vytvorilo diery v jeho obrane. Trestné strieľania nám vychytal Kováč."

Ján Šterbák (tréner Žiliny): "Odohrali sme sympatické stretnutie kvalitné najmä z pohľadu útoku. V defenzíve sme si dávali pozor najmä na rýchlu hru Dukly v našom pásme. Sme trochu smutní, že druhý zápas sme prehrali po nájazdoch. Chce to viac suverenity, body nám totiž unikajú a je veľmi zle. V oklieštenej zostave bez piatich útočníkov sme to však celkom zvládli."

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  6. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Mesto Žilina požiada o návratnú finančnú pomoc vo výške viac ako 2 milióny eur

Radnica chce peniaze použiť na financovanie správy a údržby komunikácií a verejnej zelene.

KORONAVÍRUS: Žilina hlási menej nakazených, Čadca medzi najhoršími

V nemocniciach je hospitalizovaných 638 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.