Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Závodie si odnieslo z Rudinskej poriadnu nakladačku

Teplička – Dolný Hričov 0:0
Najväčšie šance stretnutia sa zrodili po prestávke, keď Králik s Liskom išli sami na brankára, ale svoje sóla nezakončili presne. Päť minút pred koncom zápasu mal možnosť rozhodnúť domáci Mintál, keď po rohovom kope nikým nekrytý poslal hlavičkou loptu ponad bránu hosťujúceho brankára Chobota.
Rozhodoval Vojvoda, 200 divákov. ŽK: Hruška - Kabašta.
TEPLIČKA: Holeš – Holienka, Hruška, Smida, Sotolár, Miček, Januš, Lisko, Kysela
(60. Martinec), Mintál, Králik.
DOLNÝ HRIČOV: Chobot – Kahát (82. Škvaridlo), Sakala, Zaduban, Chýlik, Kabašta, Mich. Masný (72. Capanda), Bandúr, Vančík, Škuta, Szabo.

Bytčica – Rosina 3:0 (1:0)
Celý zápas sa jednoznačne niesol v znamení prevahy domácich. Bytčica si postupom času vytvorila niekoľko vyložených šancí, ktoré však nezužitkovala. Veľmi slušný zápas oboch mužstiev rozhodol v 40. min. Drahno, ktorý po centri Koštialika poslal Bytčicu do vedenia. V 67. min. obrana hostí opäť zaváhala a Drahno dorážal do prázdnej brány na 2:0. Posledný gól stretnutia dal Finta, ktorý presne mierenou hlavičkou prekonal Výbocha.
Góly: 40. Drahno, 67. Drahno, 80. Finta. Rozhodoval T. Kamenišťák, 200 divákov. ŽK: Kosmovský – Betuščin, Dobroň, Smieško.
BYTČICA: Malich – Kosmovský, Vorvay (62. Baleja), Ľ. Zuziak, Gapa, Koštialik, Finta, Repkovský (70. M. Zuziak), Drahno, Holeščák, Beháň (75. Adamčík).
ROSINA: Výboch – Ďuriš, Mikunda, Betuščin (60. Hlbočan), Korytiak, Smieško, Hodás, Trhančík, Mažgut (70. Lysik), Dobroň (90. Leitrich), Krajník.

Rudinská – Závodie 8:1 (5:0)
Prvý gól padol z rohového kopu, keď sa Čupa presadil vo vápne hostí. V 19. min. Sedúch z 30 metrov nechytateľnou strelou zvyšoval na 2:0. O tri minúty neskôr po kombinácii s Čupom Sedúch vsietil tretí gól. V 27. min. sa poprvýkrát presadil hrdina zápasu Tvrdý, ktorý celkom zaznamenal čistý hetrik. Po prestávke už Rudinská hrala uvoľnene a na ihrisku predvádzala to, čo potrebovala.
Góly: 4. Čupa, 19. a 22. Sedúch, 27. Tvrdý, 44. a 53. Tvrdý, 70. Sukeník, 84. Urbánek (11 m) - 67. Belko. Rozhodoval Drapáč, 150 divákov. ŽK: Gamboš, Trnka (Závodie).
ZÁVODIE: Trnka – Koniar, Belko, Vajčovec, Valášek, Gamboš, Molnár (46. Rosák), Randík (33. Sekera), Hruboška, Šajnoha, Šoška.

Varín – Bánová B 3:0 (3:0)
Do prvého polčasu nastúpili domáci futbalisti veľmi aktívne a dostali hostí pod tlak. Všetky tri góly padli ešte v prvom polčase a všetky boli zo samostatných nájazdov po obrovských obranných chybách hostí. Varín mohol do polčasu skórovať aj častejšie, ale útočníci svoje šance pozahadzovali. Po prestávke sa Varín uspokojil s priebežným výsledkom.
Góly: 10. Nemček, 18. Kuchár, 23. Kuchár. Rozhodoval Hronček, 150 divákov. Bez kariet.
VARÍN: Murárik – Stromček, Lopušan, Kuchár (65. Šugár), Repkovský, Kozák, Kokavec, Repáň (62 M. Tichák), I. Tichák, Nemček, M. Repáň (75. Studer-Samuel).
BÁNOVÁ B: Juhás – Pranda, Mahút, Comorek, Pecko, Šmarík (75. Krajíček), Valášek, Charbuliak, Trnovec, Podhradský, Červený.

Turzovka - Belá 2:0 (1:0)
V prvom polčase sa hra odvíjala medzi 16-tkami s minimálnym množstvom gólových šancí.
V 38. min. kopal M. Rovňaník priamy kop z 20 metrov a skóroval. V 60. min. po chybe hosťujúcej obrany Brezina vybojoval pred 16-tkou loptu, unikol po krídle a po jeho centri Klago nezaváhal.
Góly: 38. M. Rovňaník, 61. Klago. Rozhodoval Madera, 140 divákov. Bez kariet.
BELÁ: Užák – Jaroštiak, Cabadaj, Šipčiak (72. Macho), Sedúch, Čepela, Laščiak, Kurcin, Hýll (70. Kaňa), Šugár, Vrábel.

Podvysoká - Strečno 3:0 (3:0)
V 10. min. domáci predviedli peknú kombinačnú akciu, na konci ktorej rozhodca odpískal faul. Z následnej štandardnej situácie P. Bytčánek otvára skóre – 1:0. Hostia boli v týchto minútach pod veľkým tlakom, čo domáci využili a zvýšili svoj náskok na 2:0 Kubišom. V 40. min sa hostia zo Strečna zaskveli krásnou strelou, ktorá skončila na brvne domácej brány. Naopak boli to opäť hráči Podvysokej, ktorí v 44. min. M. Bytčánkom zvyšujú na 3:0.
Góly: 10. P. Bytčánek, 34. Kubiš, 44. M. Bytčánek. ŽK: Kubiš, P. Bytčánek – Trhančík, Mar. Beháň, P. Beháň. Rozhodoval Farský, 150 divákov.
STREČNO: A. Kopásek – Sokolovský, M. Beháň, Melo, Žigmund, Trhančík, Vojvoda, Kadaši, Lončík, P. Beháň, P. Kopásek (Dovičák, Tučník, Oberta).

Radoľa - Skalité 2:1 (0:1)
Góly: 71., 90. Minár – 31. Petrák. ŽK: Špiriak, Valík, Berešík, Šuták, Minár – Čanecký,
R. Mikula, Macek, Kaňa. ČK: Petrák. Rozhodoval Žeriava, 100 divákov.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Hviezdou proti Pohroniu bol fantastický brankár Petráš

Žilina bola v efektivite stopercentná, hostia si na gólmanovi MŠK vylámali zuby.

Samuel Petráš podržal svojich spoluhráčov fantastickými zákrokmi.