Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Vlci sa tešili z dvoch výhier

Zvolenčania začali aktívne a už v 6. min. v početnej výhode Pavliš spoza bránky našiel pred Přikrylom Tureka a ten žilinskému gólmanovi nedal šancu. Už o dve minúty neskôr Klouda poslal peknú prihrávku Chovanovi a zvolenský útočník peknou strelou prekvapi

Zvolen – Žilina 5:4 (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0, 1:0)
l Přikryla. V II. tretine sa opäť po akcii s Kloudom znovu presadil Chovan, ktorý až na trikrát prekonal gólmana hostí. Hostia potom v presilovke piatich proti trom znížili v 30. min., keď sa strelou od modrej presadil Javín. Žilina síce vyrovnala na 4:4 v riadnom hracom čase, ale v nájazdoch nakoniec domácim podľahla.
Góly: 6. F. Turek (Pavliš, Malinský), 8. M. Chovan (Klouda, Dlouhý), 25. M. Chovan (Klouda, Hvila), 55. Hvila (M. Chovan, Klouda), rozhodujúci sam. nájazd M. Chovan - 30. Javín (Kokavec), 48. Tvrdek (Važan, Koložváry), 51. Kusovský (Koložváry), 59. R. Stantien (Kokavec).
Vylúčení: 8:8 na 2 min., navyše Klouda (Zvolen) 10 min. za nešportové správanie sa, Presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1.
Rozhodoval Grečko, 1510 divákov.

Žilina: Přikryl (26. Ševela) - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek -
R. Krajčí, Pleva, Škoda - Sivák, R. Stantien, Kokavec - Tvrdek, Koložváry, Važan - Hajnik, Pokrivčák, V. Baláž, od 28. min. nastúpil Barndis.

Ján Šterbák (tréner Žiliny): „Diváci videli dobrý zápas. Dostali sme v úvode lacné góly
a vo Zvolene, keď vedie 3:0, je veľmi ťažké otočiť skóre. Nám sa to podarilo, v útoku sme boli dobrí a najmä tretia tretina nám vyšla. Neuspokojila ma hra v obrane, domáci útočníci mali príliš veľa priestoru. “⋌(MK, SITA)

Žilina – HK Orange 20 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
V Žiline sa hral od úvodu hokej vo svižnom tempe. Prvýkrát strelecky zahrozili hosťujúci mladí hráči slovenskej „dvadsiatky“, ale Přikryl bol pozorný. V 7. min. štvrtá útočná formácia „vlkov“ založila rýchly protiútok a domáci zásluhou Baláža viedli. V druhej desaťminútovke v priebehu šiestich minút boli šiesti vylúčení hráči na jednej či druhej strane, ale ani jeden tím početnú prevahu nevyužil. V 29. min. zaskočil domácu obranu odchovanec žilinského hokeja Hrivík, ktorý vyrovnal. Žilinčania pridali a výsledkom ich snaženia bol druhý gól z hokejky Krajčího. V poslednej tretine mali prevahu opäť domáci.
Góly: 7. V. Baláž (Hájnik, Pokrivčák), 32. R. Krajčí (Hriňa, Koložváry) - 29. Hrivík (Uhnák, Vizváry).
Vylúčení: 3:7 na 2 min.
Presilovky a oslabenia: 0:0.
Rozhodoval J. Konc, 920 divákov
Zostavy: Žilina: Přikryl - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek - R. Krajčí, Pleva, Škoda - Sivák, R. Stantien, M. Kokavec - Tvrdek, Koložváry, Važan - Hájnik (21. Brandis), Pokrivčák, V. Baláž

Ján Šterbák (tréner Žiliny): „Do zápasu sme išli s cieľom zvíťaziť v riadnom hracom čase, čo sa nám ešte v tejto sezóne nepodarilo. Náš súper hral dobre v obrane, zachytal mu brankár Kotvan. Z našej strany bola prvá tretina vlažná, lepšie to bolo od druhej tretiny, keď sme zlepšili pohyb.“

Skalica – Žilina 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
V 8. min. našiel po rýchlej akcii Važan Koložváryho, ktorý trafil ponad Rybárovu vyrážačku. Višňovský po spolupráci Hartmanna s Novákom už iba nasmeroval puk do prázdnej brány. Po skončení presilovky vlkov našiel skvele z pravého kruhu Hriňa medzi kruhmi voľného Krajčího a ten trafil. Ďalší šok pripravilo mužstvo spod Dubňa Záhorákom o 89 sekúnd, nepresná Javínova strela sa odrazila priamo k Tvrdekovi.
Góly: 10. T. Višňovský (Novák, Hartman) – 8. Koložváry (Važan, Tvrdek), 37. Krajči (Hriňa, Pokrivčák), 40. Tvrdek (Javín).
Vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Zálešák (Skalica) 10+DKZ za pichnutie a nešportové správanie.
Rozhodoval Baluška, 2193 divákov
Žilina: Přikryl – Turoň, Javín – Krajči, Pleva, POkrivčák – Hriňa, I. Droppa – Sivák, Stantien, Kokavec – Kusovský, Škorvánek – Tvrdek, Koložváry, Važan – Sekáč, Valášek – Hájnik, Škoda, Baláž.
Ján Šterbák (tréner Žiliny): „Hrali sme veľmi dobre v obrane, čo bolo rozhodujúce. Vedeli sme, že Skalica má dynamický útok a nebezpečná je najmä v presilovkách. Snažili
sme sa o pozornú defenzívu a disciplínu, čo rozhodlo.“

SERVIS
Ostatné výsledky 2. kola:
Trenčín – Košice 3:1, Kežmarok – Martin 2:3, Nitra – B. Bystrica 3:2, HK Orange 20 – Poprad 0:3, Skalica – L. Mikuláš 3:4 sn, Slovan mal voľno.
Ostatné výsledky 3. kola:
Skalica – Poprad 4:0, B. Bystrica – Zvolen 0:2, Martin – Nitra 4:1, Slovan – Trenčín 2:1, Košice – Kežmarok 7:1.
Ostatné výsledky 4. kola:
Kežmarok – Slovan 1:7, Zvolen – Martin 6:2, HK Orange 20 - B. Bystrica 0:8, L. Mikuláš – Poprad 4:0.
1. Zvolen 4 4 1 0 1 17:12 12
2. Slovan 4 3 0 0 1 15:10 9
3. Martin 4 3 1 0 0 12:11 9
4. L. Mikuláš 4 2 2 0 0 11:6 8
5. Žilina 4 2 0 1 1 11:11 7
6. Košice 3 2 0 0 1 13:6 6
7. Nitra 3 2 1 0 0 8:8 6
8. Skalica 3 1 0 2 0 8:7 4