Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Vlci sa tešili z dvoch výhier

Zvolenčania začali aktívne a už v 6. min. v početnej výhode Pavliš spoza bránky našiel pred Přikrylom Tureka a ten žilinskému gólmanovi nedal šancu. Už o dve minúty neskôr Klouda poslal peknú prihrávku Chovanovi a zvolenský útočník peknou strelou prekvapi

Zvolen – Žilina 5:4 (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0, 1:0)
l Přikryla. V II. tretine sa opäť po akcii s Kloudom znovu presadil Chovan, ktorý až na trikrát prekonal gólmana hostí. Hostia potom v presilovke piatich proti trom znížili v 30. min., keď sa strelou od modrej presadil Javín. Žilina síce vyrovnala na 4:4 v riadnom hracom čase, ale v nájazdoch nakoniec domácim podľahla.
Góly: 6. F. Turek (Pavliš, Malinský), 8. M. Chovan (Klouda, Dlouhý), 25. M. Chovan (Klouda, Hvila), 55. Hvila (M. Chovan, Klouda), rozhodujúci sam. nájazd M. Chovan - 30. Javín (Kokavec), 48. Tvrdek (Važan, Koložváry), 51. Kusovský (Koložváry), 59. R. Stantien (Kokavec).
Vylúčení: 8:8 na 2 min., navyše Klouda (Zvolen) 10 min. za nešportové správanie sa, Presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1.
Rozhodoval Grečko, 1510 divákov.

Žilina: Přikryl (26. Ševela) - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek -
R. Krajčí, Pleva, Škoda - Sivák, R. Stantien, Kokavec - Tvrdek, Koložváry, Važan - Hajnik, Pokrivčák, V. Baláž, od 28. min. nastúpil Barndis.

Ján Šterbák (tréner Žiliny): „Diváci videli dobrý zápas. Dostali sme v úvode lacné góly
a vo Zvolene, keď vedie 3:0, je veľmi ťažké otočiť skóre. Nám sa to podarilo, v útoku sme boli dobrí a najmä tretia tretina nám vyšla. Neuspokojila ma hra v obrane, domáci útočníci mali príliš veľa priestoru. “⋌(MK, SITA)

Žilina – HK Orange 20 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
V Žiline sa hral od úvodu hokej vo svižnom tempe. Prvýkrát strelecky zahrozili hosťujúci mladí hráči slovenskej „dvadsiatky“, ale Přikryl bol pozorný. V 7. min. štvrtá útočná formácia „vlkov“ založila rýchly protiútok a domáci zásluhou Baláža viedli. V druhej desaťminútovke v priebehu šiestich minút boli šiesti vylúčení hráči na jednej či druhej strane, ale ani jeden tím početnú prevahu nevyužil. V 29. min. zaskočil domácu obranu odchovanec žilinského hokeja Hrivík, ktorý vyrovnal. Žilinčania pridali a výsledkom ich snaženia bol druhý gól z hokejky Krajčího. V poslednej tretine mali prevahu opäť domáci.
Góly: 7. V. Baláž (Hájnik, Pokrivčák), 32. R. Krajčí (Hriňa, Koložváry) - 29. Hrivík (Uhnák, Vizváry).
Vylúčení: 3:7 na 2 min.
Presilovky a oslabenia: 0:0.
Rozhodoval J. Konc, 920 divákov
Zostavy: Žilina: Přikryl - Turoň, Javín, Hriňa, I. Droppa, Kusovský, Škorvánek - R. Krajčí, Pleva, Škoda - Sivák, R. Stantien, M. Kokavec - Tvrdek, Koložváry, Važan - Hájnik (21. Brandis), Pokrivčák, V. Baláž

Ján Šterbák (tréner Žiliny): „Do zápasu sme išli s cieľom zvíťaziť v riadnom hracom čase, čo sa nám ešte v tejto sezóne nepodarilo. Náš súper hral dobre v obrane, zachytal mu brankár Kotvan. Z našej strany bola prvá tretina vlažná, lepšie to bolo od druhej tretiny, keď sme zlepšili pohyb.“

Skalica – Žilina 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
V 8. min. našiel po rýchlej akcii Važan Koložváryho, ktorý trafil ponad Rybárovu vyrážačku. Višňovský po spolupráci Hartmanna s Novákom už iba nasmeroval puk do prázdnej brány. Po skončení presilovky vlkov našiel skvele z pravého kruhu Hriňa medzi kruhmi voľného Krajčího a ten trafil. Ďalší šok pripravilo mužstvo spod Dubňa Záhorákom o 89 sekúnd, nepresná Javínova strela sa odrazila priamo k Tvrdekovi.
Góly: 10. T. Višňovský (Novák, Hartman) – 8. Koložváry (Važan, Tvrdek), 37. Krajči (Hriňa, Pokrivčák), 40. Tvrdek (Javín).
Vylúčení: 6:5 na 2 min., navyše Zálešák (Skalica) 10+DKZ za pichnutie a nešportové správanie.
Rozhodoval Baluška, 2193 divákov
Žilina: Přikryl – Turoň, Javín – Krajči, Pleva, POkrivčák – Hriňa, I. Droppa – Sivák, Stantien, Kokavec – Kusovský, Škorvánek – Tvrdek, Koložváry, Važan – Sekáč, Valášek – Hájnik, Škoda, Baláž.
Ján Šterbák (tréner Žiliny): „Hrali sme veľmi dobre v obrane, čo bolo rozhodujúce. Vedeli sme, že Skalica má dynamický útok a nebezpečná je najmä v presilovkách. Snažili
sme sa o pozornú defenzívu a disciplínu, čo rozhodlo.“

SERVIS
Ostatné výsledky 2. kola:
Trenčín – Košice 3:1, Kežmarok – Martin 2:3, Nitra – B. Bystrica 3:2, HK Orange 20 – Poprad 0:3, Skalica – L. Mikuláš 3:4 sn, Slovan mal voľno.
Ostatné výsledky 3. kola:
Skalica – Poprad 4:0, B. Bystrica – Zvolen 0:2, Martin – Nitra 4:1, Slovan – Trenčín 2:1, Košice – Kežmarok 7:1.
Ostatné výsledky 4. kola:
Kežmarok – Slovan 1:7, Zvolen – Martin 6:2, HK Orange 20 - B. Bystrica 0:8, L. Mikuláš – Poprad 4:0.

27. kolo - utorok 16. septembra o 17.00 h:
Žilina - Trenčín, L. Mikuláš - Nitra, Poprad - Kežmarok, B. Bystrica - Slovan, Martin – Košice, o 17.15 h Skalica - Zvolen.
5. kolo - piatok, 19. septembra o 17.00 h:
Žilina - L. Mikuláš, B. Bystrica - Skalica, Martin - HK Orange 20, o 17.30 h Košice - Zvolen, Trenčín – Kežmarok, o 18.00 h Slovan - Nitra.
6. kolo – sobota 20. septembra o 17.00 h:
Zvolen – Slovan, nedeľa, 21. septembra
o 17.00 h: Nitra - Trenčín, HK Orange 20 - Košice, Skalica - Martin, L. Mikuláš - B. Bystrica, Poprad - Žilina.

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  3. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  4. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Mesto čistí Žilinu od bilboardov a nelegálnych reklamných zariadení

V minulých dňoch mesto odstránilo ďalších deväť bilboardov.

#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.