Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Varín sa výhrou nad Turzovkou dostal už do čela ligy

Varín – Turzovka 1:0 (0:0)
Po vyrovnanom prvom polčase začali domáci po prestávke veľkým náporom. Po prestriedaní mali viacero gólových šancí, ale iba z jednej sa im podarilo skórovať. Po centri Zimena do protipohybu brankára Daneka stanovil Nemček konečný výsledok v prospech domácich.
Gól: 76. Nemček. Rozhodoval Pšenák,150 divákov. ŽK: Šugár - Sobčák, M. Puškár, Mudrík, Horčičák. ČK: Tichák.
VARÍN: Fogoda - P. Stromček M. Zimen, Kuchár (67 I. Tichák), M. Repkovský, J. Repáň, M. Nemček, M. Repáň, Šugár (46. M. Tichák) (46. Kokavec), Kozák.

Bánová B – Rosina 1:0 (0:0)
V úvodnom polčase zahodili domáci, čo sa dalo. Samostané nájazdy trestuhodne pozahadzovali Podhradský, Špánik, či Súľovský. Hostia hrozili ojedinele z brejkov. Do polčasu však gól nepadol. Po prestávke sa hra postupne vyrovnala. Hosťujúci Rosinčania mali pár štandartiek, ale všetko z ich kopačiek išlo buď nad bránu, alebo pozorný Juhás pochytal. Bánová po prestriedení v 75. min. vsadila všetko na útok, čo sa jej aj vyplatilo. Deväť minút pred koncom stretnutia po centri Trnovca spoza 16-tky dal Podhradský víťazný gól.
Gól: 81. Pohradský. Rozhodoval Kuba, 100 divákov. ŽK: Valašek, Mahút – Trhančík.
BÁNOVÁ B: Juhás – Horecký, Mahút, Comorek (75. Šmarík), Pecko, Tabak, Valášek
(46. Charbuliak), Súľovský, Trnovec, Podhradský, Špánik (46. Červený).
ROSINA: Lejtrich – Ďuriš, J. Paur, Hlbočan, Beduštin, Smieško, Hodás, Trhančík, Lysík, Dobroň, Šustek

Závodie – Strečno 0:4 (0:1)
Závodie v domácom prostredí od úvodu nestačilo na hostí. V 34. min. sa ujalo vedenia Strečno, keď po Doličákovej strele sa lopta od tyčky dokotúľala do brány domáceho brankára Trnku. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia po dvoch rýchlych brejkoch navýšili svoj náskok a posledným štvrtým gólom v 83. min. definitívne položili Závodie na lopatky.
Góly: 34. Vdovičák, 77. Sokolovský, 81. Sokolovský, 83. Beháň. Rozhodoval Greňo,
200 divákov. ŽK: Hruboška (Závodie)
ZÁVODIE: Trnka – Vajčovec (57. M. Belko), Ľ. Belko, Kincl, Valášek, Gamboš, Molnár, Randík, Hruboška, Šajnoha, Šoška.
STREČNO: Kopásek – M. Beháň, Oberta, Sokolovský, Kadaši, L. Melo, Vojvoda (57. Tučník), Vdovičák, Lončík, P. Beháň, Kán (83. I. Melo)

Podvysoká – Teplička 0:0
Doma sa má vyhrávať, ale nie vždy sa to podarí, ako v prípade Podvysokej. Domáci nevyužili a nepremenili množstvo vyložených šancí, no súpera z Tepličky však do útoku nepustili.
Rozhodoval Poliak, 300 divákov. ŽK: Kubiš, M. Bičánek – Sotolák, Holienka.
TEPLIČKA: Oleš – Holienka, Hruška, Malich, Šotolár, Lisko, Januš, (84. Šeriga) Ďuratný, Morajčík, Mintal, Mičiak (87. Ponechal).

Rudinská – Bytčica 3:0 (1:0)
Od začiatku hrala Rudinská kvalitný futbal. Už v 9. min. strelil Tvrdý gól. Potom sa hra ustálila do polčasu. Po polčase po pokynoch trénera skúsili zabrať a vydarilo sa. Po Tvrdého nahrávke z ľavej strany dostal prihrávku Pavol Buraš, ocitol sa sám pred hosťujúcim brankárom Štensom a vsietil. Tretí gól padol prihrávkou medzi Bučejom a Seduchom, keď Seduch nechytateľnou strelou s prehľadom skóroval.
Góly: 9. Tvrdý, 63. Buraš, 75. Seduch. ŽK: 62. Buraš – 41. Gapa. Rozhodoval Scherer,
150 divákov.
BYTČICA: Štencl – Baleja, Ľ. Zuziak, Morvej, Gapa, Koštialik, Adamčík, Ťažký, Repokovský (73. Bříza), Holeščák, M. Zuziak (46. Finta).

Radoľa – Dolný Hričov 3:1 (1:0)
Hostia začali stretnutie lepšie, už v 6. min po rohu hosťujúci Kahat otvára skóre. Po tejto akcii sa hra vyrovnala a hráči si na oboch stranách vytvorili množstvo šancí. V 32. min strelu z ľavej strany Minár volejom vyrovnal na 1:1. Druhý polčas bola hra vyrovnaná, ale góly padali len na strane domácej Radole.
Góly: 32. Minár, 52. a 85. (z 11 m) Kaplík – 6. Kahát. ŽK: 30. M. Kováčik – 85. Škvaridlo. Rozhodoval Rohoň, 100 divákov.
DOLNÝ HRIČOV: Chobot – Škvaridlo, Sakala, Zaduban (59. Sabo), Širo, Kabašta, Mastný,
Bandur, Bančík, Škuta, Kahat.

Skalité – Belá 1:1 (0:0)
Jednoznačne sa hralo na súperovu bránu počas oboch polčasov. Domáci Skaličania nepremenili množstvo vyložených šancí. Po chybe v domácej obrane hostia z Belej v závere stretnutia v 85. min. vyrovnali, čo spôsobilo spomalenie domácich hráčov.
Góly: 76. Kulla – 85. Šugár. ŽK: 90. Ľ. Mikula – 63. Horváth, 89. Kuťa, 90. Šugár. Rozhodoval Blahušiak, 150 divákov.
BELÁ: Užák – Jaroščiak, Cabadaj, Šipčiak, Kaňa (65. Šťefánek), Čepela, Horvath, Kuťa,

2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 573

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.