Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
V. LIGA

V úvodnom kole brali body väčšinou domáce tímy

Podvysoká – Belá 2:0 (1:0)
Vo veľmi kvalitným súperom z Belej Podvysoká v 1. polčase odrala veľmi vyrovnanú partiu. Súper bol veľmi technicky vyspelý, ale domáci ho prevýšili vo väčšej bojovnosti a chuti po víťazstve. Dôsledkom čoho bol gól do šatne v 38. min., ktorého autorom bol Heglas. Záver polčasu sa dohrával medzi 16-tkami. V 2. polčase hostia opäť prevyšovali v hernej aktivite domácich, mali aj sľúbne šance, ale v tomto zápase im šťastena neželala. Domáci Martin Bytčánek v závere zápasu ešte zvýšil stav na 2:0. Víťazstvo domácich je zaslúžené.
Góly: 39. Heglas, 87. Bytčánek. ŽK: Slíž.
R Sitár, 150.
PODVYSOKÁ: V. Hruška – Slíž, Klago, Chytil, Ligáč, Mudrík (Šperka), Turiak, Perďoch, Cvinček, Bytčánek (M. Hruška), Heglas (Kubiš).

Skalité – Bánová B 2:1 (2:0)
Vzhľadom k zmenám v kádri bol 1. polčas s veľkými šancami, mužstvo domácich hralo veľmi dobre. Nepremenilo však množstvo šancí. V 44. min. nepremenilo pokutový kop, čo v 2. polčase využili hostia na zníženie a vyrovnanie priebehu zápasu. Aj napriek tomu, hráči Slovana Skalité bojovali a zápas dotiahli do víťazného konca.
Góly: 11. Ľ. Seraín, 30. J. Čanecký – 71. Šuľovský. ŽK: 70. Petrák. - 20. Šmarík 43. Mahút. R Farský, 150.
SKALITÉ: M. Krišica – Mikula, Sidora, Špilák, Mudrík, Čanecký (50. Laš), M. Serafín, Macek, Ľ. Serafín (86. Šurhaňák), Kulla (77. A. Serafín), Petrák.
BÁNOVÁ B: Zachar – Podhradský, Randa, Comorek, Mahút, Horecký (60. Červený), Valášek, Trnovec, Pecko, Suľovský, Šmarík (75. Španík).

Bytčica - Dolný Hričov 2:2 (0:2)
V prvom polčase mali miernu prevahu hostia, strelili dva úvodné góly a boli aktívnejšími. Po zmene strán prišla rýchla odpoveď domácich a to ich súpera trochu zaskočilo. V 70. minúte sa im opäť nepodarilo ustrážiť domáceho Adamčíka, ktorému sa streliť vyrovnávajúci gól. Obidve mužstvá sa už potom zamerali na defenzívu a tak už na výsledku nič nezmenilo.
Góly: 45. a 70. Adamčík - 5. a 25. Mich. Masný. Rozhodoval Beňo, 350 divákov. ŽK: Janoš, Škvaridlo.
BYTČICA: Štenc, Balea, Moravčík, (46. L. Zuziak), Morvay, Gapa, Košštialik, Adamčik, Repkovsky, Ťažký, Holežčák, Zuziak.
DOLNY HRIČOV: Jaroš, Škvaridlo, Sakala, Zaduban, Capanda (46. Sabola), Gabašta, Mastny, Bandur, Bančík, Śkuta, Sabo.

Rudinská – Rosina 1:0 (1:0)
Domáci mali územnú prevahu z čoho vyplynulo aj viacej šancí na ich strane. Gól dali iba jeden, keď sa brankárovi nepodarilo udržať loptu a z následnej rýchlej streli bol prekonaný. Potom už obrana hostí, neurobila žiadnu väčšiu chybu a tak sa zápas skončil s jednogólovým rozdielom.
Gól: 20. Súkeník. Rozhodoval Vojvoda, divákov 100.
ROSINA: Letrich, Smieško, Trhančík, Ďuriš, Jašo (85. Kais), Hodas (25. Martinka), Vrabec, Betuščin, Kubík, Šustek, Mažgút.

Varín – Strečno 3:0 (0:0)
V úvodných minútach sa hral vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Po zmene strán sa šťastie začalo pomaly prikláňať na stranu Varína. Najkrajšou akciou bol únik Stromčeka, ktorému sa podaril únik cez dvoch hráčov a razantnou strelou z dvadsiatich metrov prekonal brankára.
Góly: I. Tichák, M. Repáň, Stromček. Rozhodoval Čambora, 100 divákov. ŽK: Melo, Sokolovský.
VARÍN: Murárik, Stromček, Zimen, Adamčík, Repkovský, S. Repáň. Kokvec, M. Repáň,
J. Šugar, Lopušan, Tichák.
STREČNO: Kopásek, M. Beháň, Tadaši, Sokolovský, Oberta, Kán, Dovičák, Tavač
(65. Melo), Trhančík (85. Tučník), P. Beháň, R. Beháň (60. Fraško).

Radoľa – Závodie 2:1 (0:1)
Zhruba v polovici prvého polčasu sa hosťom nečakane podarilo prečísliť svojho súpera a dať úvodný gól. Domácim sa podarilo spamätať až v druhom polčase, keď za nich vyrovnával a tesne pre koncom aj rozhodol celý zápas Kováčik.
Góly: 52. a 83. Kovačik – 29. Molnár. Rozhodoval Močiliak, divákov 100. ŽK: Minar, Kováčik.
RADOĽA: Gašinec, S. Seniga (50. M. Seniga), Kaplík, Šuták, Valík, Macejko, Gazdík (90.Pavlus), Jakubec (54. Judák), Králik, Minár, Kováčik.