Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

Stráňavy vonku vyhrali

Dúbrava - Stráňavy 0:1 (0:1)
V peknom počasí boli hostia aktívnejší, no nastrelili len hornú časť brány. Ich snaha vyústila v faul a následný pokutový kop, ktorý nekompromisne premenil Barošinec. Potom sa už hral defenzívny futbal a tak sa na výsledku nič nezmenilo.
Góly: 30. Barošinec (11 m). Rozhodoval Mi. Jakubjak, divákov 80. ŽK: Čuraj, Košút, Syrovátka.
STRÁŇAVY: Košút - Berzák, Tabaček, Sventek, Syrovátka, Čuraj, Jamečný, Michulek, Podmanický.

Kotrčiná Lúčka - Turany 3:3 (3:2)
Hneď v úvodnej minúte hostia trafili tyčku. Potom prišla ďalšia akcia, ktorú premenil Rohoň. Tlak pokračoval a po nečakanej strele prišiel ďalší gól. Zdalo sa, že zápas budú mať jednoznačne v rukách hostia. Potom, ale prišli tri rýchle góly hostí a všetko bolo naopak. V druhom polčase sa hosťom podarilo vsietiť ešte jeden gól a tak sa nakoniec zápas skončil spravodlivou remízou.
Góly: 5. Rohoň, 10. Matuška, 21. Žabka, 22. Jašurek, 25. Žabka. Rozhodoval Ježík, 150 divákov. ŽK: Kaplan, Ugala, Meliš, Machovič, Červený, Rohoň, Kostelník, Vanko.
KOTRČINÁ LÚČKA: Trnavec, Ďurnek, Jaroščiak, Paiš, Jašurek, Slúčik, Bugala, Kaplan, Mikolaj, Žabka, Martinček

Tvrdošín – Predmier 1:3 (0:2)
Zápas mal opatrný začiatok, potom prebral Predmier iniciatívu. To vyústilo do prvého gólu Chvalníka. Po úniku Š. Sluku po pravej strane dostal Chvalník prihrávku do čistej šance a loptu zasunul do prázdnej brány. Potom po úniku B. Sluku brankár Kazík fauloval a penaltu Š. Sluka premenil. Hostia korunovali svoj dobrý a nebojácny výkon nováčika tretím gólom v druhom polčase a Tvrdošínu sa už iba podarilo zaznamenať čestný úspech.
Góly: 88. Plančo – 26. Chvalník, 41. Š. Sluka (11 m), 74. Pobjak. Rozhodoval Tilesch, 150 divákov. ŽK: P. Maslo. ČK: 80. P. Maslo (po 2. ŽK)
PREDMIER: Uríček - Bajza (46. Farkaš), Bačík, Klus (57. Chovaník), Š. Sluka, Pobjak (81. Červenec), Bednár, Chvalnik, Minárik, B. Sluka, Šúkala.

Kysucký Lieskovec – Trebostovo 0:0
Zápas bol jendoznačne v réžii domáceho mužstva, ktoré si vytvorilo viacero šancí, ale bez gólového efektu v koncovke. Na toto domáce mužstvo aj doplatilo a zápas sa skočil bez gólov. Hostia hrali antifutbal, odkopávali lopty.
ŽK: Marčan, Brtnický – Tomka, Pečit, Trimaj. R Bijan, 150.
KYSUCKÝ LIESKOVEC: Brišš – Trnovec (60. Marčan), Brtnický, Šlapka, Panáčk, Červenec, Kopásek, Macura, Cabadaj, Mihalda, Baláž.

Stará Bystrica – Belá-Dulice 2:1 (2:0)
Domáci nastúpili v pozmenenej omladenej zostave vo víťaznom duchu. Začiatok zápasu mali v rukách a dokázali to aj šancami. Už v 3. min Poništovu strelu z 30m metrov brankár ťažko vyrazil a nasledujúcu hlavičku Melišíka už chytil. V 12. min opäť Poništ tvrdo vystrelil a odrazenú loptu premenil Melišík na gól. V 15. min sa zranil hosťujúci brankár a v 22 nim inkasovali po Ondruškovej strele druhý gól. Ondrušek prekvapil striedajúceho brankára a zvýšil stav na 2:0. Domáci dominovali v 1. polčase a viaceré šance Ondruška a Lokšu ostali nevyužité. Hostia si v 1. polčase nevytvorili žiadnu šancu. V 2. polčase však zvýšili iniciatívnu. V 62. min dali gól z ofsajdu. Svoj tlak korunovali v 80. min, keď nastrelili 2x žrď a Fazika zo štandarku premenil gól. Záver stretnutia domáci udržali a 3 body ostali doma.
Góly: 12. Melišík, 22. Ondušek – 80. Fazika. ŽK: Maďari, Poništ Jakub, Ondušek, Korenčík – Sekel. R Krajči, 200.

Závažná Poruba – Oščadnica 4:2 (2:0)
Hostia boli pohyblivejší, presnejší, mali viacej gólových šancí aj viac z hry. Oščadnica v 2. polčase zlepšila kombináciu, vytvorili si niekoľko gólových šancí, z ktorých dve premenili. Výsledok stretnutia je na priebeh hry spravodlivý.
Góly: 24., 34. a 72. Stráštiak, 53. Kmeť – 49. Brisuda, 89. Hrtánek. ŽK: Račko, Vozár – Macašek, Lušňák. R Harezník, 240.

Posledný výsledok 1. kola: O. Jasenica – Černová 1:1 (0:0), Škombár (11 m) – Pindura.

1. Z. Poruba 1 1 0 0 4:2 3
2. Predmier 1 1 0 0 3:1 3
3. S. Bystrica 1 1 0 0 2:1 3
4. Stráňavy 1 1 0 0 1:0 3
5. K. Lúčka 1 0 1 0 3:3 1
6. Turany 1 0 1 0 3:3 1
7. O. Jasenica 1 0 1 0 1:1 1
8. Černová 1 0 1 0 1:1 1