Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

Iba Belá doma prehrala

Hostia sa v 2. min. gólom M. Serafína ujali vedenia. Od tohto momentu domáci tlačili a gólom Kurcinu v 15. min. vyrovnali na 1:1. V najväčšom tlaku však hostia po rohovom kope zásluhou Vlčeka, ktorý krásnou strelou upravil stav zápasu na 1:2.

Bánová B - Korňa 2:1 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia Súľovským, ktorý využil nedorozumenie hosťujúcej obrany. Michalíček si v závere polčasu po peknej prihrávke spracoval loptu a nedal Chobotovi šancu. Korňa mohla aj viesť, ale Peter Korduliak trafil brvno. Štvrťhodinu pred koncom Červený obišiel obrancu hostí a nekompromisne skóroval. Góly: 2. Súľovský, 76. Červený – 40. Michalíček. Rozhodoval Janíček, 150 divákov. ŽK: Mahút, Krajíček – Veselka, Korduliak.
BÁNOVÁ B: Chobot – Špánik (46. Kosa), Podhradský, Pranda, Mahút, Krajíček (90. Štaffen), Valášek, Pecko, Súľovský, Červený, Moravčík.

Belá - Skalité 1:4 (1:3)
Hostia sa v 2. min. gólom M. Serafína ujali vedenia. Od tohto momentu domáci tlačili a gólom Kurcinu v 15. min. vyrovnali na 1:1. V najväčšom tlaku však hostia po rohovom kope zásluhou Vlčeka, ktorý krásnou strelou upravil stav zápasu na 1:2. V 35. min. L. Serafín ušiel domácej obrane a zvýšil na 1:3. Hostia mohli do konca prvého polčasu zvýšiť aj na 1:4, ale zaváhali v zakončení. V 60. min. vylúčil rozhodca hosťom hráča za úmyselné kopnutie. Ani to však im nezabránilo skórovať z protiútoku, keď Pivarčík zakončil gólový účet stretnutia na 1:4. Góly: 15. Kurcin - 2. M. Serafín, 25. Vlček, 35. L. Serafín, 85. Privarčík. Rozhodoval Mihálka, 150 divákov. ŽK: Kurcin (Belá). ČK: M. Serafín (Skalité)
BELÁ: Užák – J. Cabadaj (65. Ceduch), A. Cabadaj, Šipčiak, Kaňa, Čepela, Laščiak, Kurcin, Jaroščiak, Hýll, Macho (65. Novák)

Strečno - Závodie 2:0 (0:0)
Domáci si hneď v úvode vytvorili gólovú šancu, keď po vypadnutí lopty z náruče hosťujúceho brankára Rossáka netrafil Sokolovský. V 2. polčase začali domáci náporom, keď Kopásek nastrelil len gólmana Rossáka. V 68. min. Beháň trafil brvno hosťujúcej brány. Päť minút pred koncom zápasu po centri Radočániho sa P. Kopásek dostal k brankárovi Závodia, ktorý ho však fauloval. Zo značky pokutového kopu sa Beháň nemýli a poslal domácich do vedenia. V závere zápasu unikol po pravej strane Kopásek, preloboval vybiehajúceho Rossáka a stanovil konečný výsledok zápasu na 2:0. Góly: 85. Beháň (11m), 89. P. Kopásek. Rozhodoval Rohoň, 200 divákov. ŽK: P. Kopásek - Rossák.
STREČNO: A. Kopásek – Melo, Oberta, Vdovičák, Kadáši, Radočáni, Sokolovský (47. Obešla), Tučník, Žigmund, M. Beháň, P. Kopásek.
ZÁVODIE: Rossák – Ftorek (80. Šoška), Ľ. Belko, M. Belko, Ježo, Koniar, Kiška, Sedliaček, Mára (87. Ježo), Hruboška, Šajnoha, Bičan.

Predmier - Varín 1:1 (0:0)
Predmier v 7. min. nepremenil Uríček pokutový kop. Nevyužité šance domácich dlho mrzeli, keď postupne netrafili Janda, Husár a Pobjak. V 33. min. konečne dopravil loptu do siete hostí Pobjak. V druhom polčase prevzali hostia z Varína iniciatívu. Gólovo sa však presadili až tri minúty pred koncom stretnutia, keď po centri z pravej strany hlavičkoval Repkovský presne do brány domácich. Góly: 33. Pobjak – 87. Repkovský. Rozhodoval Šuška, 200 divákov. ŽK: Klus, Chválnik – Kuchár, Zimen.
PREDMIER: Uríček – Farkaš, Tomaník, Klus, Š. Sluka, Pobjak, Bednár, Chválnik, Husár (71 Kučera), Janda (57. Kopásek), Šimoník (83. Brezničan).
VARÍN: Fogada -- Šugar, Nemček, Adamčík, Repkovský, Repáň (46. R. Zimen), Kokavec, M. Zimen, Kuchár (83. Murárik), Lopušan, P. Zimen.

Rudinská - Dolný Hričov 2:0 (1:0)
Lepší futbal hrala Rudinská. Už od začiatku držala opraty zápasu pevne v rukách, keď prišli aj prvé gólové šance a jednu z nich v 30. min. premenil Zjavka. Hneď po polčase sa domácim podarilo zvýšiť na 2:0 Luciakom. Góly: 30. Zjavka, 57. Luciak. 250 divákov. ŽK: Malík – Masný.
DOLNÝ HRIČOV: Jaroš – Mart. Masný, Randík, Zaduban, Sakala (46. Martiník), Capanda, Mich. Masný, Pandúr, Vančík, Škuta (74. Sobola), Szabo.

Radoľa - Podvysoká 3:0 (1:0)
Domáci strelili gól, keď Harcek dostal loptu a preloboval brankára. Po obrátke Radoľa využila štandardnú situáciu a zvýšila na 2:0. Góly: 34. Harcek, 47. J. Žúbor, 69. Lup-
rich. 150 divákov. ŽK: Minár, Žúbor – F. Bičánek, Turiak.

Raková – Rudina 4:0 (0:0)
Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhom polčase si domáci uvedomili o čo hrajú a zapli na plné obrátky, čoho boli výsledkom štyri góly. Góly: 47. M. Badžgoň, 51. Rebroš,
80. a 85. Martiník. ŽK: Ľuptovec, Maľovaník – Ďugeľ, A. Čičala.

1. Predmier 23 17 4 2 68:24 55
2. Skalité 23 14 5 4 64:27 47
3. Bánová B 23 11 4 8 43:43 37
4. Žilina-Závodie 23 10 6 7 34:25 36
5. Strečno 23 10 2 11 39:40 32
6. Belá 23 9 5 9 39:40 32
7. Radoľa 23 7 9 7 46:42 30