Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
III. LIGA

Bytča nadelila Fiľakovu

Od úvodného hvizdu zatlačili Bytčania súpera na jeho polovicu a začalo dobýjanie brány Fiľakova. Domáci sa presadili až v 27. min., keď skončila v sieti strela Mikulu.

Zvolen – Bánová 1:1 (1:0)
Na začiatku zápasu hrali hostia opatrne a aj nesústredene. Už v 8. min. kopali domáci priamy kop, ktorý Adamčík síce vyrazil, ale dobiehajúci Želiezka poslal loptu do siete. Domáci tak získali miernu prevahu, ale bez vyložených šancí na strelenie gólu. V druhom polčase Bánová ožila, zvýšila pohyb, spresnila hru a mala sériu rohových kopov. Po jednom z nich Sluka po prihrávke Stalmašeka hlavou vyrovnal. Vzápätí mal šancu Labuda, ale nevyužil ju. Góly: 8. Želiezka - 63. Sluka. Rozhodoval Koós, 150 divákov. ŽK: Súľovský, Sluka (Bánová). BÁNOVÁ: Adamčík – L. Ďuratný, Ondráš, Ďurica, D. Ďuratný – Stalmašek (86. Súľovský), Hýll, Frátrik, Padala (75. Kosa) – Sluka, Labuda (89. Mahút).

Bytča – Fiľakovo 5:1 (1:1)
Od úvodného hvizdu zatlačili Bytčania súpera na jeho polovicu a začalo dobýjanie brány Fiľakova. Domáci sa presadili až v 27. min., keď skončila v sieti strela Mikulu. V závere polčasu sa hostia prvýkrát dostali s väčším počtom hráčov pred domácu šestnástku a po zrážke obrancov skončila strela Adamca v bráne. Domáci sa začali presadzovať až po hodine hry, v 59. min. z priameho kopu trafil k žrdi Šebík. Hneď po rozohrávke obišiel ten istý hráč všetko, čo mu stálo v ceste a do prázdnej brány strelil tretí gól. Zastrelili niekoľko žrdí, v 75. min. hlavičkoval Kadák do siete. O desať minút sa presadil strelou pod brvno Mikula. Góly: 27. a 85. Mikula, 59. a 60. Šebík, 75. Kadák – 40. Adamec. Rozhodoval Fízel, 250 divákov. ŽK: Chrenko – Vršanský. BYTČA: Klec – Mikula, Klimík, Škultéty 87. Zátek), Gajdošík, Šebík, Čikota, Konečný, Kadák, Chrenko (77. Kocian), Gálik.

Lietavská Lúčka – Makov 2:0 (2:0)
Po rohovom kope a odrazenej lopte strelil prvý gól už v 10. min. Mihal. V 23. min. poistil vedenie domácich Hluchý nechytateľnou strelou z 30 metrov. Hostia ohrozili bránu Lietavskej Lúčky len zo štandardných situácií. Domáci zvíťazili zaslúžene. Góly: 10. Mihal, 23. Hluchý. Rozhodoval M. Budáč, 250 divákov. ŽK: Kodaj, Hluchý – J. Špulica, Šustek, Vítek. LIETAVSKÁ LÚČKA: Tatranský – Hluchý, Dzurňák, Klapčík, Beňadik, Kodaj, Kaštan (17. Závodník), Kotrbanec, Šupina, Mihal(90. Kalina), Drahno.

Liptovská Štiavnica - Stará Bystrica 3:0 (3:0)
Hostia nezachytili úvod, keď neprikryli útočníka domácich. V 20. min. mali sľubnú akciu Sedúch a Faktor, ktorú nedotiahli do konca. V 35. min. po nedorozumení v obrane kopali domáci trestný kop z hranice šestnástky, kde Švárny triafal do Šibenice. Tretí gól prišiel tri minúty na to, kedy si hostia opäť nerozumeli v obrane a inkasovali. Druhý polčas zmenu skóre nepriniesol. Góly: 6. Kinik, 35. Švárny, 38. M. Čačo. Rozhodoval Mačuda, 150 divákov. ŽK: Jurčo – Sobol, Sedúch, Matejčík, Šimašek.

Námestovo – Krásno nad Kysucou 2:0 (1:0)
Začiatok im aj vyšiel, ale prišla 31. minúta, kedy nariadil rozhodca pokutový kop po faule Šurinu na útočiaceho hráča. Kubani trafil presne a domáci sa ujali vedenia. Domáci v závere po zranení Timeka, ktorého musela odviesť sanitka, zvýšili v 90. minúte na 2:0. Góly: 31. Kubáni (11 m), 90. Hablák. Rozhodoval Putra, 100 divákov. ŽK: Košťál - Neveďal, Šurina.

Kysucké Nové Mesto – Králiky 2:2 (1:1)
Už v piatej minúte domáci viedli. Prišla však chyba, kedy domáca obrana nechala hlavičkovať hosťujúceho hráča. V druhom polčase dali domáci hneď po rozohratí gól. Lopta zmenila smer a brankár už nemohol reagovať. Góly: 5. Tabak, 46. Ondrušek – 35. a 78. Pavlus. Rozhodoval Čičmanec, 550 divákov. ŽK: Martini.

Ostatné výsledky 25. kola: Dolná Ždaňa - Kremnička 0:4 (0:3), Hejčík 2, Beniak, Keller. Martin-R. Sobota B - Dol. Strehová 2:2 (0:1), Janák, Scherer (z 11 m) - Máč, Kminiak.

Ide zatiaľ iba o čiastkové výsledky.

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.