Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
V. LIGA

Predmier doma vyhral s Podvysokou a bezpečne vedie

Domáci začali svižne, ale troška nervózne. Po zahodení troch šancí strelil v 40. min. Sluka z priameho kopu vedúci gól. V 2. polčase bolo už len jedno mužstvo na trávniku a oživenie totiž priniesli striedanie Kopáska a Brezinčana, ktorý svoj výborný výkon

Bánová B – Dolný Hričov 3:2 (2:0)
Domáci vstúpili do zápasu naplno. Hra sa postupne vyrovnala, ale Bánovčania sa ujali vedenia v 34. min., keď Súľovský trafil za chrbát Jaroša. O dve minúty domáci udreli opäť, tentokrát Valášek preloboval brankára hostí. V druhom polčase opäť začali Bánovčania náporom. Hostia však hrozili nebezpečnými brejkami. V 60. min. po centri na zadnú tyčku znížil stav stretnutia hosťujúci Marián Masný. Domáci v aktivite pridali a v 65. min. po úniku Mičicu skóroval Moravčík. Góly: 34. Súľovský, 36. Valášek, 66. Moravčík, – 60. a 68. Mar. Masný. Rozhodoval Knapec, 150 divákov. ŽK: Špánik, Červený – Škuta BÁNOVÁ: Chobot – Horecký (85. Krajíček), Podhradský, Randa, Mahút, Mičica, Valášek, Súľovskký, Špánik, Červený, Moravčík. DOLNÝ HRIČOV: Jaroš - Mar. Masný, Martiník, Zaduban (46. Randík), Sakala, Capanda, Mich. Masný, Bandúr, Vančík, Škuta, Sabó

Strečno – Belá 3:0 (2:0)
Strečno bolo v tomto zápase jednoznačne lepším mužstvom. V 21. min. po prihrávke Radočániho a strele z uhla strelil prvý gól zápasu Kán. V 28. min. Kopásek po individuálnej akcii vymietol pavučinku hostí a bolo 2:0. V 34. min. Kánov priamy kop brankár hostí bravúrne vyrazil a Oberta len hlavičkoval do brvna hosťujúcej brány. V 2. polčase Strečno zvýšilo aktivitu. V 82. min. Kán išiel sám na brankára a loptu však poslal vedľa pravej tyče. V závere zápasu hostia faulovali Beháňa v 16-ke a domáci Kopásek sa z pokutového kopu nemýlil. Góly: 21. Kán, 28. Kopásek, 89. Kopásek (11m). Rozhodoval Švec, 250 divákov. ŽK: Kuťa (Belá). STREČNO: Kopásek, Mar. Beháň, Oberta, Dovičák, Kadáši, Radočáni, Melo, Kán, Žignmund, Patrik Beháň, Kopásek. BELÁ: Užák, Michalčatin, Cabadaj, Šipčiak, Kaňa, Čepeľa, Kuťa, Furcin, Jaroščiak, Horváth, Macho (74. Novák)

Predmier – Podvysoká 6:0 (1:0)
Domáci začali svižne, ale troška nervózne. Po zahodení troch šancí strelil v 40. min. Sluka z priameho kopu vedúci gól. V 2. polčase bolo už len jedno mužstvo na trávniku a oživenie totiž priniesli striedanie Kopáska a Brezinčana, ktorý svoj výborný výkon korunovali gólmi. Góly: 40. Sluka. 52. Kučera, 62. Janda, 76. Kopásek, 81. Brezničan, 90. Brezničan. Rozhodovala Pilšáková, 250 divákov. ŽK: Bednár - Klago. PREDMIER: Uríček – Farkaš, Tomaník (67. Sluka), Klus, Pluka, Fobiak (67. Topásek), Bednár, Chválnik, Kučera (75. Brezničan), Janda, Šimoník. PODVYSOKÁ: Ďurkáč - Pav. Kubiš, Bičánek, Chytil, Klago, Rado Kubiš, Turiak, Perďoch (74. Chytil), Ligáč, Mar. Bičánek, Cvinček.

Varín – Rudina 2:0 (1:0)
Domáci boli od začiatku bezzubí, ale prvý gól z jedenástky v závere prvého polčasu ich nabudil. V druhom polčase si vypracovali viacero šancí, keď jednu z nich dokázal v 76. min. premeniť Lopušan. Góly: 44. Kokavec (11m), 76. Lopušan. Rozhodovala Pavkovčeková, 150 divákov. ŽK: Puráš (Rudina) VARÍN: Fogada, Tichák (81. Strážský), Nemček, Adamčík (65. Joz. Repáň), Repkovský (46. Šugár), Zimen, Kokavec, Repáň, Kuchár, Lopušan, Mich. Zimen. RUDINA: Tolnaj, Luciak, Macášek, Kuzma, Čičala, Poláček, Ďukel, Brodňan (88. Michalec), Turáš, Šaran, Ševčík (26. Haluška).

Rudinská - Skalité 0:2 (0:2)
Hostia zaslúžene vyhrali. Boli futbalovejší a nastrelili aj dve žrde. Skóre mohlo byť ešte vyššie. Domáci sa snažili v záverečných minútach otočiť stav, ale nepodarilo sa.
lGóly: 17. Kulla, 45. R. Mikula. RUDINSKÁ: Ďurina – Malík, Kotrč, M. Luciak (65. P. Čupa), S. Pika, Bočej, Kravec, Zuziak, V. Kotrč (80. Šuraba), Zjavka, M. Malíček (46. R. Čupa). SKALITÉ: Tatarka – Ľ. Mikula, A. Sidora, D. Maňák, J. Vlček, Mudrík, R. Mikula, J. Privarčák, Chovanec, Kulla (89. Časnocha), Petrák.

Radoľa - Závodie 1:1 (1:0)
Radoľa dala gól hneď v prvej minúte a do polčasu svojho súpera tlačila. Po polčase sa hra vyrovnala. Hostia dali šťastný gól na 1:1. Po vyrovnaní ešte domáci svojho súpera zatlačili, ale viac šancí nepremenili a zápas skončil remízou. Góly: 1. S. Žubor – 71. Molnár. RADOĽA: Gašinec – Pavlus, Hartek (83. Kováčik), Luprich, S. Žubor, J. Žubor, Králik (74. Ďuriš), Jakubec (74. Kaplík), Macejko, Šuták. ZÁVODIE: Pika – Ftorek, Belko, Ježo (80. Kiška), Koniar, Gamboš, Molnár, Mára, Ruboška, Šajnoha, Šoška.

Raková – Korňa 3:2 (1:1)
Zápas bol vyrovnaný. Hostia boli priebojnejší o čom svedčí fakt, že dva krát viedli a domáci doťahovali. V samotnom závere stretnutia sa Rakovej podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu keď v rozpätí posledných dvoch minút dali dva góly. Góly: 10. (11 m) M. Badžgoň, 88. Križek, 90. Martiník – 6. Ďurkáč, 52. Košeľa. RAKOVÁ: T. Kajánek – Ľuptovec, A. Kajánek, Majerík, Tatarčiak, Marčák (65. Belko), J. Kajánek (58. Kotuľa), Maľovaník, Krištofík (85. Krížek), Badžgoň, Martiník.

3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Tomáš Gerát

Finančné prostriedky, ktoré sa mladému snowboardistovi podarí vyzbierať, využije na nákup štyroch prekážok.

14 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.