Streda, 19. január, 2022 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Lietavská Lúčka neuspela

Vo vyrovnanom zápase hostia premárnili v prvom polčase tri vyložené príležitosti, do ktorých sa dostali Drahno, Šupina a Kotrbanec.

Kremnička – Lietavská Lúčka 3:2 (1:1)
Aj keď v závere prvej polovice hry vyrovnali vedenie domácich, do ktorého sa dostali po problematickom pokutovom kope, na zisk minimálne bodu to nestačilo. Po zmene strán sa domáca Kremnička presadila po štandardných situáciách. Góly: 44. a 84. Drahno (L. Lúčka). Rozhodoval Parobek, 100 divákov. ŽK: Belan (L. Lúčka). LIETAVSKÁ LÚČKA: Tvardek – Hluchý, Dzurňák, Klapčík, Beňadik, Kotrbanec, Kaštan, Šupina, Belan (82. Závodník), Drahno, Kodaj (65. Mihál).

Fiľakovo – Bánová 0:2 (0:0)
Už v 4. min. rozhodca pustil jasný ofsajd, domáci však nepremenili ponúknutú šancu. Bánovčanom sa podarilo ustáť obrovský tlak. Hra sa postupom času vyrovnala a hostia začali hrať kombinačne. V druhom polčase prietrž mračien na 20 minút prerušila zápas. Dážď očividne pokropil Bánovú a Stalmašek z priameho kopu poslal hostí do vedenia. V 80. min. Sluka prihral Frátrikovi, ktorý s prehľadom poistil zaslúženú výhru Bánovčanov.
lGóly: 72. Stalmašek, 80. Frátrik. Rozhodoval Pa. Turňa, 400 divákov. BÁNOVÁ: Adamčík - Ďuratný, Hýll, Ondráš, Kosa (71. Pecko), Stalmašek, Frátrik, Ďurica, Padala (80. Súľovský), Sluka, Labuda (92. Holianka)

Bytča – Liptovská Štiavnica 3:2 (0:2)
Posledné mužstvo tabuľky neprišlo do Bytče brániť a ich aktivita bola odmenená gólovou hlavičkou Jurču zo 14. min. Predtým mohli skórovať domáci, keď šiel Kadát sám na brankára, ale mieril len do jeho nôh. V 17. min. zvýšil v prospech hostí Švárny, keď po priamom kope síce dvakrát zachránil Klec na tretiu dorážku nestačil. V druhej polovici stretnutia sa hostia stiahli a ich pasivita sa im nevyplatili. V 70. min. po krížnej prihrávke Konečného skóroval Šebík. O 5 minút bolo vyrovnané, keď sa strelou zo 16-tky presadil Kadát. V 80. minúte Šebík hlavou vsietil víťazný gól. Góly: 70. a 80. Šebík, 82. Kadát – 14. Jurčo, 17. Švárny. Rozhodoval Urda, 250 divákov. ŽK: Šelmek - Janota, Čaco BYTČA: Klec – Mikula, Klimík (85. Chrenko), Kocián (46. Šebík), Gajdošík, Mišutka, Čikota, Konečný, Kadát, Šelmek, Gállik.

Krásno - Kysucké Nové Mesto 4:0 (2:0)
Tento zápas bol pre domácich kľúčový. Išli jednoznačne za výhrou. Tomu sa prispôsobila hra už od začiatku zápasu. Polčasový výsledok 2:0 nahrával domácim, ktorí v druhej polovici jednoznačne ovládli hru. Góly: 15. Hornák, 40. Šutý, 47. Kulla, 62. Súkenník. Rozhodoval Hreus 300 divákov. ŽK: Ondrušek, Valjašek.

Makov - Rimavská Sobota B 3:1 (1:0)
Domáci Šustek s Báčikom a hosťujúci Scherer ako tak vnášali do futbalu trochu kreativity. Až 40. min. zobudila ospalých divákov, keď dobre zahraný rohový kop Mlakytu Špulica na prvej žrdi perfektne umiestnil do siete 1:0. Po zmene strán pomohla futbalu 50. min., keď Scherer vyrovnal. Od tohto okamihu domáci začali viac behať a jednoznačne ovládli hru. Góly: 40. Špulica, 70. Křenek, 75. Vitek - 50. Scherer. Rozhodoval Sikora, 300 divákov. ŽK: Markovič.

Stará Bystrica - Dolná Ždaňa 0:1 (0:1)
Sedúch sa prezentoval dvoma strelami, keď z voleja a z trestného kopu netrafil bránu. Futbalovejší hostia strelili gól ešte pred prestávkou na 1:0. V závere prvého polčasu mal Sedúch veľkú šancu, ktorá išla vedľa. Druhý polčas bol vyrovnanejší. Domáci začali tlakom. Držiak sa ocitol v dobrej šanci, ale zbrklo zahodil. Gól: 43. Sekereš. 300 divákov. ŽK: V. Matejčík.

Ostatné výsledky 24. kola: Králiky - Zvolen 3:1 (2:0), Fejkuš (vlastný), Klinec, Belko - Želiezka. Dolná Strehová - Námestovo 2:3 (1:2), Zubek 2 - Kubáň (11m), Kucek 2.
1. Bánová 24 18 6 0 57:13 60
2. D. Ždaňa 24 14 7 3 52:21 49
3. Zvolen 24 11 6 7 42:24 39
4. Makov 24 11 4 9 51:42 37
5. Kremnička 24 10 7 7 36:32 37
6. Bytča 24 9 8 7 31:35 35
7. Kys. NM 24 9 4 11 29:30 31
8. R. Sobota B 24 9 4 11 33:36 31