Spoločnosť mala dva dni na stavenie prác. Rozhodnutie nerešpektovala. Na stavenisku sa totiž ešte aj minulý piatok pracovalo. Rozhodnutie o zastavení práce vydalo mesto opakovane. Prvýkrát ho totiž zastavil Krajský stavebný úrad, ktorý uznal odvolanie stavebníka voči nemu. Pred dvomi týždňami ho mesto vydalo opakovanie. Podľa slov hovorkyne Želmíry Rácovej na to nemali právo.Barčík uviedol, že podľa právnej kancelárie, ktorá v spore zastupuje mesto Žilina, rozhodnutie vydali na základe § 102 stavebného zákona. Ten hovorí: „Ak právnická osoba alebo fyzická osoba nedbá na výzvu orgánu štátneho stavebného dohľadu, vydá stavebný úrad rozhodnutie, ktorým nariadi urobiť nápravu; pri uskutočňovaní stavby môže stavebný úrad práce na stavbe zastaviť.
Dovolanie proti rozhodnutiu o zastavení prác nemá odkladný účinok. Po vykonaní nápravy možno v prácach na stavbe pokračovať len na základe nového rozhodnutia stavebného úradu.“ Rozhodnutie si sploločnosť Aupark holding neprevzala. Podľa Barčíka ani po 7-násobnom neúspešnom doručovaní. „Hoci spoločnosť Aupark Holding z médií vedela, že mesto Žilina sa jej snaží doručiť rozhodnutie, napriek tomu nezabezpečila prevzatie rozhodnutia od poštového kuriéra a nevyužila ani trojdňovú lehotu, kedy bolo rozhodnutie uložené na pošte. Po márnom uplynutí troch dní sa ale v zmysle ustanovení správneho poriadku o náhradnom doručení považuje rozhodnutie za doručené ku dňu 2. máj 2008,“ uviedol Barčík.
Aj napriek tomu, že si spoločnosť rozhodnutie neprevzala, podala voči nemu odvolanie. Spoločnosť Aupark Holding doteraz práce nezastavila. Podľa Barčíka však rozhodnutie možno považovať za doručené. „Nerešpektujú to a stále stavajú. Budeme preto zvažovať všetky zákonné možnosti, ako práce zastaviť,“ uviedol Barčík. Jednou z možností je podľa našich informácií aj zastavenie prác za prítomnosti polície. Od stavebníka Auparku, spoločnosti HB Reavis Group, sme do uzávierky stanovisko nezískali. Hovorkyňa Želmíra Rácová mala vypnutý telefón.