Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Váhostav nepostupuje

Záverečnými dvoma kolami dohrali cez víkend 1. ligu basketbalistov v skupine o 1.–8. miesto. Obaja kandidáti na postupové prvé miesto hrali doma a obaja zvíťazili. Znamená to, že basketbalisti MBK Váhostav-SK ŽU Žilina napriek výhram skončili v tabuľke dr

uhí.
Banskú Bystricu mohli predstihnúť iba v prípade jej zlyhania v posledných dvoch dueloch. Nestalo sa, a tak budúci rok uvidia extraligu v meste pod Urpínom.

MBK Váhostav-SK ŽU Žilina – MBK Pezinok B 97:56 (26:11, 53:31, 74:50). Body Žiliny: Miš 26, Hoferica 11, Nižný 11, Ďurana 10, Tabačár 9, Uhrina 8, Kosa 7, Chodelka 7, Jančura 4, Podhorský 3, Dobroň 1, za hostí najviac Sečen 18. Fauly: 20 – 21. TH: 22/14 – 19/11. Trojky: 9 – 3. Rozhodovali: Luxová, Mačák, 50 divákov. Štvrtiny: 26:11, 27:20, 21:19, 23:6.

Žilina - MBK Slávia Trnava 104:85 (31:21, 54:40, 77:65). Body Žiliny: Hoferica 28, Kosa 27, Miš 23, Nižný 15, Podhorský 9, Uhrina 2, za hostí najviac Orešanský 23. Fauly: 19 – 16. TH: 15/13 – 20/7. Trojky: 11 – 6. Rozhodovali: Mačák – Luxová, 50 divákov. Štvrtiny: 31:21, 23:19, 23:25, 27:20.

Pezinok bol v sobotu pre Žilinčanov príjemným súperom. Tí začali rezko, po štyroch minú-
tach viedli 12:0, po desiatich mal kapitán Miš na konte viac bodov ako hostia dohromady. V druhej štvrtine dal domáci tím 6 trojok a svoj náskok zvýšil. Tretia časť bola najvyrovnanejšia, v štvrtej dovolili Žilinčania Pezinku trafiť iba trikrát do koša a zvíťazili 40-bodovým rozdielom. V nedeľu mali podstatne viac práce. Trnavčania deň predtým potrápili B. Bystricu (prehrali 76:87, v polčase ešte viedli 50:43), trúfali si i v Žiline. Pre konečný výsledok bolo rozhodujúce, že dvojica domácich podkošových hráčov (Miš s Hofericom) bola úspešnejšia, ako robustný Trnavčan Orešanský a na obvode Kosa s Nižným predstihli výkonmi i strelecky Stojanova s Treflíkom. Skóre nakoniec narástlo na trojmiestnu cifru. Stý bod dal symbolicky kapitán Miš necelé dve minúty pred koncom. Žilina uzavrela ligu presvedčivým víťazstvom, na extraligu si však musí počkať najmenej rok.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 214

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.