Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga
IV. LIGA

Stáňavy lídra neobrali

Domáci hráči sa ujali vedenia už v piatej minúte, o necelých desať minút však hostia vyrovnali po hrubej chybe obrany Stráňav. Zápas bol vyrovnaný.

Kysucký Lieskovec – Rosina 2:1 (2:0)
V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom. Pretavili to do zaslúženého dvojgólového vedenia. Najskôr po rohu Marčan hlavičkou predskočil obranu súpera a pred odchodom do kabín po osi Mihalda – Marčan - Cabadaj posledný menovaný zvýšil. V prvej štvrťhodine druhého polčasu zahodil Capko dve čisté gólové príležitosti, potom sa hra vyrovnala. V poslednej štvrťhodine znížil Mikunda na 1:2 a hostia začali hrať vabank. Domáci do otvorenej obrany podnikli pár nebezpečných protiútokov, ktoré chytil zastavil brankár Lejtrich. V 88. min. ale Štaffen jeden z nich iba za cenu faulu a putoval predčasne pod sprchy.
Góly: 15. Marčan, 42. Cabadaj - 62. Mikunda. Rozhodoval Chmúrny, 150 divákov. ŽK: Kekely, Ceniga - Paták, Capko. ČK: Štaffen.
ROSINA: Lejtrich – Smieško, Trhančík, Hodas, Štaffen, Bolibruch, Kopáč, Mikunda, Paták, Capko, Ondák (46. Paur).

Dúbrava – Teplička 2:1 (1:0)
V Dúbrave sa hral vyrovnaný zápas, ktorý mohol skončiť aj víťazstvom hostí. Teplička inkasovala v 12. min. po chybe brankára, vyrovnať sa hosťom podarilo až v druhom polčase. O konečnom víťazstve hostí rozhodol pred koncom stretnutia Kandera.
Góly: 12. Surový, 86. Kandera – 50. Kysela. Rozhodoval Ondruš, 250 divákov. ŽK: Bereš (Teplička).
TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Králik, Januš, Smida, Valášek, Miček, Mintál, Beleš (79. Slota), Kysela, Krutý (72. Lisko).

Kotrčina Lúčka – Tvrdošín 5:1 (2:0)
Hralo sa na nekvalitnom teréne. Už v 4. min po chybe brankára Kazíka a Palidera, ktorý prihral malú domov hráčovi domácich, sa Lúčka ujala vedenia. Potom sa hralo medzi šestnástkami bez šancí. Po ďalšej chybe obrany Tvrdošína domáci zvýšili svoje vedenie.
V 30. min. mal šancu hosťujúci Chromek, ale jeho strela išla tesne vedľa. Hostia sa nedostávali do šancí, domácich postavili na nohy strelené góly. V druhom polčase domáci dvakrát zahrávali roh na signál a peknou strelou, na ktorú nik z hostí nereagoval, zvýšili svoje vedenie. Tvrdošín znízil po štandardke v 49. min. V ďalšom priebehu sa gólovo presadili už len domáci hráči. Hostia odohrali zápas bez bojovnosti a futbalového kumštu, od brankára cez obranu až po útok.
Góly: 6. Jaroščiak, 29. a 60. Bugala,
55. M. Bielik, 80. Berešík – 52. Plančo. Rozhodoval Vrtich, 120 divákov. ŽK: Slúčik, Kaplan (obaja Kotrč. Lúčka).
KOTRČINA LÚČKA: Trnovec – Milo, Jaroščiak, Káčerík, Hruška, Slúčik, Bugala, Kaplan, Bielik (81. Mičík), Berešík, Žabka.

Stráňavy – Valča 1:3 (1:3)
Domáci hráči sa ujali vedenia už v piatej minúte, o necelých desať minút však hostia vyrovnali po hrubej chybe obrany Stráňav. Zápas bol vyrovnaný. Futbalisti Valče si zaslúžili víťazstvo, pretože sa im podarilo využiť dve chyby domácich, po ktorých strelili ešte v prvom polčase dva góly.
Góly: 5. Podmanický - 13. Adamec, 31. a 45. Kello. Rozhodoval Mi. Jakubjak, 120 divákov. ŽK: Šavol (Valča).
STRÁŇAVY: Košút – Syrovátka (67. Turský), Hruška (46. Meliš), Hreus, R. Cetera, Michulek (83. Lončík), Podmanický, Jamečný, Vacek, Machyna, Barošinec.

Trebostovo - Oščadnica 2:0 (1:0)
V prvom polčase si ani jedno mužstvo nevytvorilo veľa sľubných šancí. Domáci však
v 27. min. z ničoho strelili gól. Druhý polčas pridali domáci druhý gól z pokutového kopu, čím sa ich hra ukľudnila. Trebostovo pôsobilo futbalovejším dojmom, ako hostia. Na konci aj Oščadnica dvakrát pohrozila zo sľubných príležitostí. Gól však nedala, a preto domáci zaslúžene vyhrali.
Góly: 27. Thomka, 52. (11 m) Lukašík. ŽK: Porubčanský, Thomka – Hrtanek, Gončár, Kopera, Krela, R Hubka.
Ostatné výsledky 19. kola: Oravská Jasenica – Závažná Poruba 1:2 (1:1), 42. Zanovic – 27. a 78. Tomek. Belá-Dulice - Turany 0:2 (0:1), 18. Orolín, 85. Matúška. Dohrávka 14. kola: Oščadnica - Záv. Poruba 0:5 (0:2).

1. Valča 19 11 4 4 36:23 37
2. Trebostovo 19 10 6 3 31:12 36
3. Kot. Lúčka 19 10 4 5 33:28 34
4. Z. Poruba 19 8 8 3 39:21 32
5. K. Lieskovec 19 9 3 7 35:26 30
6. Tvrdošín 19 9 3 7 28:25 30
7. O. Jasenica 19 9 1 9 27:30 28
8. Oščadnica 19 6 7 6 30:25 25