Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky
III. LIGA

V derby lepší Bytčania

V regionálnom derby šli hostia do vedenia hneď po zahájení zápasu, keď na mokrom teréne Klec neudžal jedovku Drahna a nekrytý Kodaj pohodlane skóroval. Napriek zlému začiatku domáci hrali svoju technickú hru a dobre kombinovali.

Krásno - Bánová 1:2 (1:1)
Domáci sa ujali vedenia už v 4. min. z pokutového kopu, na čo odpovedali hostia z Bánovej zvýšenou aktivitou. Po faule na prenikajúceho Labudu vyrovnal takisto z jedenástky Frátrik. V druhom polčase hostia kontrolovali hru, domáci sa snažili, nakopávali lopty. Väčšinou sa hralo v strede ihriska, po úniku Labudu a jeho následnom centri Kosa nezadržateľne skóroval.
Góly: 4. Kubica (11 m) – 29. Frátrik (11 m), 86. Kosa. Rozhodoval Medveď, 150 divákov. ŽK: Kolembus, Neveďal, Vaňovec, Seko – Hýll, Ondráš.
BÁNOVÁ: Adamčík – L. Ďuratný, Hýll, Ondráš, D. Ďuratný, Stalmašek, Frátrik, Ďurica, Padala (89. Mičica), Sluka, Labuda (90. Súľovský).

Bytča - Lietavská Lúčka 2:1 (1:1)
V regionálnom derby šli hostia do vedenia hneď po zahájení zápasu, keď na mokrom teréne Klec neudžal jedovku Drahna a nekrytý Kodaj pohodlane skóroval. Napriek zlému začiatku domáci hrali svoju technickú hru a dobre kombinovali. Z množstva šancí, ktoré mali, sa ujala až tá z 32. min., keď Kadák obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a povedľa Tatranského technicky skóroval. Bytčania hrali aktívne aj naďalej, no gól už do polčasu nedali. Najbližšie bol k nemu aktívny Šebík, no jeho efektné nožničky brankár kryl. Po prestávke sa hostia stiahli na svoju polovicu, a prehustili priestor pred svojou šestnástkou. Bytčania sa preto presadili až v 58. min., keď po štandardke presne hlavičkoavl Mikula. Hostia v ďalšom priebehu zahodili šance a gól už nepadol.
Góly: 32. Kadák, 58. Mikula – 1. Kodaj. Rozhodoval Krško, 250 divákov. ŽK: Gálik (Bytča).
BYTČA: Klec – Mikula, Klimík, Kocian (46. Kučavík), Gajdošík, Mišutka (78. Gabaj), Čikota, Šebík (83. Konečný), Kadák, Šelmek, Gálik.
LIETAVSKÁ LÚČKA: Tatranský – Hluchý, Dzurňák, Kotrbanec, Klapčík, Beňadik, Kodaj (78. Mihál), Kaštan, Horčík (71. Škulec), Cvacho, Drahno.

Makov - Kysucké Nové Mesto 5:0 (2:0)
Už v 6. min. Bačík hlavičkoval do brvna a odrazenú loptu Křenek pohodlne zasunul do siete. V 31. min. Křenek obišiel brankára Jurkoviča a keď chcel poslať loptu do siete, nedovolene ho zastavil Valjašek, ktorý dostal len žltú kartu a penaltu Vitek bezpečne premenil. Hostia v druhom polčase opäť pôsobili odovzdaným dojmom, hrali bez dôrazu a ich futbalové umenie končilo ďaleko pred šestnástkou domácich. V 57. min. si domáci Křenek nešikovne spracoval loptu rukou a dal gól. Na počudovanie všetkých mu rozhodca gól uznal. Hostia naďalej boli jaloví a ich výkon nezodpovedal treťoligovým parametrom. V 64. min. Bačík pohodlne zvýšil na 4:0 a v 74. min. opäť Křenek obišiel všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil na 5:0. Hostia boli zrelí na uterák, čo domáci nedokázali zúžitkovať. Snáď jedinú šancu pre hostí, prestrelil z jedenástich metrov Vlček.
Góly: 6., 57. a 74. Křenek, 31. (11 m), Vitek, 64. Báčik. 250 divákov. ŽK: Lazič – Valiašek, Mičiak, Rozhodoval Tokár.

Stará Bystrica - Rimavská Sobota B 1:0 (0:0)
V 5. min. Sedúchovu bombu brankár bravúrne kryl. Tak isto v 24. min. Melišíkovu strelu brankár vyrazil. V 37. min. Faktorov trestný kop spoza šestnástky brankár vytlačil nad bránu. Prvý polčas mali domáci prevahu, i keď hostia podnikali nebezpečné útoky. Po zmene strán sa blysla výbornou kombinačnou akciou dvojica Šimašek – Faktor, nedotiahli ju však do gólového konca, lopta tesne minula bránu. Prišla 61. min. a rohový kop Sedúcha, ktorý našiel pripraveného Držiaka a ten sa nemýlil. V záverečnej časti ešte dve Faktorove strely kryl brankár hostí, ktorí podali dobrý výkon. Najmä brankár Fedor zachránil svoje mužstvo od vyššej prehry. V záverečnej časti ešte dve Faktorove strely kryl brankár hostí.
Gól: 61. Držiak. 150 divákov. ŽK: Matejčík, Sedúch – Tabaček, Scherrer.

Ostatné výsledky 22. kola:
Kremnička - Námestovo 3:2 (3:1), Keller 2, Murgaš - Siman, Macko. Fiľakovo - Králiky 0:3 (0:1), Belko 2, Cimerman. Dol. Strehová - Zvolen 0:0. Liptovská Štiavnica - Dolná Ždaňa 0:0.

10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 7 654

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.

Gbeľany majú na piate miesto

S trénerom ŠK Gbeľany Petrom Raždíkom sme zhodnotili jesennú časť.

Futbalisti Gbelian v obrannom postavení v zápase prvého kola na ihrisku Čierneho, kde prehrali 1:0.