Nedeľa, 24. marec, 2019 | Meniny má Gabriel

Majstrovská Žilina zmietla posledného

Posledný tím tabuľky Žilinčanom veľa starostí nenarobil. Hostia sa v celom polčase nedostali poriadne k zakončeniu a Žilina poľahky vyhrala. Šošoni začali dobre a prvý strelecký pokus Beláka šiel iba tesne vedľa.

MŠK Žilina - AS Trenčín 4:0 (3:0)
V 10. min sa Žilina ujala vedenia, keď center Ježa z pravej strany pred bránu sa od kopačky Lietavu dostal za Volešákov chrbát. O dve minúty sa domáci radovali znovu. Štrba vysunul Lietavu, ktorý využil voľný priestor a popri Volešákovi pohodlne skóroval. Hostia v 25. min. inkasovali tretí gól. K Trenčanmi odrazenej lopte po priamom kope Ježa sa dostal Breška, spracoval si ju a umiestnenou strelou ju poslal do siete.

O tri minúty mohol pridať aj svoj druhý gól v zápase, ale zo siedmich metrov vystrelil tesne nad. Po obrátke mohol Trenčín znížiť, ale Vomáčkovo zaváhanie Sluijter nevyužil, keď krížnou strelou nenamieril presne. V 60. min. sa dostal na ihrisko uzdravený kanonier Štyvar. O chvíľu po Ježovej prihrávke Breška pridal štvrtý gól Žiliny a svoj druhý v zápase. Vedenie mohol zvýšiť neskôr samotný Štyvar, ale nevyužil Breškovu prihrávku. Štvrťhodinu pred koncom hostia prvýkrát vystrelili na bránu, ale priamy kop Kasálka šiel iba do miest, kde stál Kuciak. Breška mal potom po prihrávke od Štyvara, ktorý vybojoval stratenú loptu pri bránkovej čiare možnosť na hetrik, ale jeho pohotový volej Volešák zlikvidoval. V poslednej minúte ešte gólman hostí kryl dobrý pokus Ježa a Žilina tak porazila kandidáta na zostup presvedčivo 4:0.

FAKTY ZO ZÁPASU
lGóly: 10. a 12. Lietava, 25. a 60. Breška
lPred 2 758 divákmi rozhodoval Trutz. ŽK: Štrba - Marček.
l MŠK: Kuciak – Belák, Vomáčka, Vidič, Leitner – Štrba – Breška, Jež, Devátý (65. M. Ďurica), Vladavič (74. Adauto) – Lietava (60. Štyvar).
lAS: Volešák – Addai, Kleščík, Kasálek, Jakúbek – Baez (79. Čögley), Marček, Chanti – Depetris (65. Križko), Sluijter, Hlohovský (75. Šebek).

Servis Corgoň ligy
Ostatné výsledky 23. kola:
Košice – Senec 4:0 (2:0), 11., 45., 60. a 81. J. Novák, Nitra – B. Bystrica 1:0 (0:0), 71. Bača, Slovan – Dubnica 3:2 (2:0), 40. Masaryk, 43. Slovák, 80. Sylvestr – 46. a 80. Kiška, Ružomberok – Trnava 4:0 (1:0), 30. J. Maslo, 47. Kucka, 79. a 88. Sivčevič, Petržalka – Zl. Moravce 4:0 (3:0), 38. J. Kozák (11 m), 40. Saláta, 42. Cleber, 58. Halenár.

1. Žilina 23 18 3 2 54:20 57
2. Artmedia 23 18 2 3 56:21 56
3. Nitra 23 13 4 6 28:15 43
4. Trnava 23 11 5 7 40:29 38
5. Košice 23 11 4 8 32:25 37
6. Ružomberok 23 9 7 7 35:31 34
7. Slovan 23 9 3 11 31:32 30
8. Dubnica 23 5 8 10 23:33 23