Majstrovstvá oblasti krajov mladších minibasketbalistov – 3. turnaj po základnej časti (v Žiline):
MBK Victoria ZŠ Karpatská Žilina – MBK Victoria ZŠ Slov. dobrovoľníkov Žilina 57:8 (27:2). Surovčík 20, Čurilla 12, Sekera 8, Grísa 5, Matúš 4, Kanát 4, Horecký 2 a Mikšík 2, resp. Kuzma 4 a Zgút 4. ZŠ Slov. dobrovoľníkov Žilina – IMC Považská Bystrica 34:53 (18:29). Body Žiliny: Kuzma 20, Pekný 5, Zgút 4, Bušniak 2, Podola 2 a Červenec 1. ZŠ Karpatská Žilina – P. Bystrica 45:27 (23:13). Body Žiliny: Surovčík 12, Čurilla 10, Matúš 7, Grísa 6, Kanát 4, Sekera 4 a Mikšík 2. V súboji prvého s druhým v tabuľke Žilinčania vyhrali už piatykrát po sebe a upevnili si postavenie na čele.
Tabuľka 3. turnaja:
1. ZŠ Karpatská 2 2 0 102:35 4
2. P. Bystrica 2 1 1 80:79 3
3. ZŠ Slov. dobrovoľ. 2 0 2 42:110 2
Tabuľka po základnej časti súťaže a troch turnajoch:
1. ZŠ Karpatská 14 12 2 745:403 26
2. P. Bystrica 14 8 6 598:553 22
3. ZŠ Slov. dobrovoľ. 14 1 13 374:761 15
Do konca súťaže zostávajú ešte tri turnaje, víťaza čaká postup na majstrovstvá Slovenska.
Majstrovstvá oblasti krajov mladších žiakov – 7. dvojkolo:
ŠBK Handlová – MBK Žilina 101:24 (47:13) a 73:26 (32:17). Body Žiliny: Lonc 12 v prvom
a 11 v druhom zápase, Šoška 4+1, Hlavatý 3+0, Helt 2+2, Zicho 2+0, Májek 1+10. V Handlovej si Žilinčania urobili poriadnu Hanbu, ani nie tak výsledkami ako prístupom. Hrali bez nasadenia, bojovnosti, akoby bez snahy potrápiť súpera...
1. P. Bystrica 14 11 3 916:550 25
2. Lučenec 14 10 4 1057:657 24
3. Prievidza 14 10 4 817:599 24
4. Handlová 14 9 5 772:598 23
5. Žilina 14 2 12 431:901 16
6. L. Mikuláš 14 0 14 425:1113 14
Majstrovstvá oblasti krajov kadetov, skupina o 5.-13. miesto – 5. a 6. kolo:
Slávia Medik Martin – MBK Kros Žilina 97:35 (46:11). Body Žiliny: Chovanec 8, Obr 8, Oravec 5, Zeman 4, Hosnedl 2, Jáger 2, Cieslar 2, Brokeš 2 a Hájek 2. BK Dolný Kubín – MBK Kros Žilina 72:56 (32:23). Body Žiliny: Obr 19, Chovanec 12, Jáger 7, Brezáni 7, Zeman 4, Oravec 4, Hájek 2, Brokeš 1. V Martine boli hostia proti vekovo o 1-2 roky staršiemu súperovi a jeho zónovej obrane strelecky bezzubí a od začiatku do konca neškodní.
O deň neskôr v Dolnom Kubíne zohrali vyrovnanú partiu, ale
v záveroch polčasov so slabou streleckou koncovkou.
5. B. Bystrica 6 5 1 468:285 11
6. Martin 6 5 1 450:272 11
7. Prievidza 6 4 2 433:358 10
8. Žiar B 5 3 2 296:306 8
9. D. Kubín 4 3 1 310:209 7
10. Bánovce 6 1 5 362:461 7
11. Žilina 6 1 5 304:413 7
12. L. Mikuláš 4 2 2 226:255 6
13. P. Bystrica B 5 0 5 224:514 5
1. liga juniorov, skupina o 1.-8. miesto – 4. a 5. kolo:
MBK Fatran Žilina – Slávia TU Košice 65:59 (36:26). Body Žiliny: Mičian 34, Chodelka 11, Dobroň 6, Faith 5, Kovaľ 4, Holiš 4 a Mravec 1. Košice kládli v Žiline húževnatý odpor. Aj bez svojho najlepšieho hráča Lechmana (zranenie) hrali veľmi dobre najmä v obrane
a domáci tím musel bojovať o víťazstvo do poslednej minúty.
MBK Fatran Žilina – AC LB Spišská Nová Ves 49:64 (24:30). Body Žiliny: Holiš 12, Dobroň 11, Mravec 10, Mičian 7, Faith 5, Chodelka 4. Oba tímy vychádzali zo zabezpečenej obrany. V dlho vyrovnanom súboji sa striedali vo vedení, zlom nastal v 35. min. za stavu 48:49. Domáce družstvo prestalo triafať do koša, hosťom tam naopak „padlo“ takmer všetko.
1. Svit 5 5 0 435:307 10
2. Spiš. N. V. 5 4 1 398:313 9
3. Inter 5 3 2 417:366 8
4. Žilina 5 3 2 342:355 8
5. Košice 5 2 3 342:368 7
6. Sereď 5 1 4 369:405 6
7. Levice 5 1 4 335:412 6
8. Žiar n./Hr. 5 1 4 286:398 6
Majstrovstvá oblasti krajov kadetiek a starších žiačok (spoločná súťaž) – 10. dvojkolo:
Lokomotíva Žilina, kadetky – ZŠ Zvolen, kadetky 97:34 (48:22) a 61:83 (30:34). Body Žiliny: Šeligová 30 v prvom a 13 v druhom zápase, Gaňová 22+26, Majtánová 14+8, Petráková 11+0, Chmulíková 7+6, Kucharovičová 6+0, Horvátová 0+6 a Horniaková 0+2. „Tajomstvo“ diametrálne odlišných výsledkov spočíva v tom, že prvý zápas hrala Lokomotíva kompletne s kadetkami, v druhom boli na palubovke väčšinou staršie žiačky, ktoré na fyzicky vyspelejšie súperky nestačili.
BK Teplička nad Váhom, staršie žiačky – MBK Liptovský Mikuláš, kadetky 105:30 (29:19) a 87:22 (32:10). Body Tepličky n. V.: Paišová 20+6, Valašková 19+19, Petreková 19+14, Kyselová 12+10, Hausnerová 11+21, Bačíková 10+6, Sňahničanová 6+2, Ilenčíková 6+2, Grinčová 2+0, Káčerová 0+4 a Gáliková 0+3. BK Teplička nad Váhom, kadetky – UMB Banská Bystrica, staršie žiačky 41:30 a 70:38 (35:18). Body Tepličky n. V.: Kyselová 8+16, Valašková 8+11, Mintálová 7+17, Kozlíková 5+7, Gáliková 6+1, Fraňová 3+15, Matiová 2+2 a Remeková 2+1.
1. Ružomber., st. ž. 20 20 0 1729:789 40
2. Prievidza, kad. 20 16 4 1469:1003 36
3. Teplička, kad. 20 14 6 1215:932 34
4. Teplička, st. ž. 20 11 9 1330:949 31
5. B. Bystrica, st. ž. 20 7 13 1010:941 27
6. Zvolen, kad. 20 7 13 1224:1336 27
7. L. Mikuláš, kad. 20 3 17 731:1651 23
8. Žilina, kad. 20 2 18 618:1825 22
1. liga junioriek – 13. a 14. kolo:
ŠŠK Žilina – BKM Junior UKF Nitra 38:67 (18:40). Body Žiliny: Riecka 12, Jaššová 9, Slašťanová 7, Briššová 5, Samková 4 a Holländerová 1. ŠŠK Žilina – ŠBK Lúky Bratislava 45:70 (29:38). Body Žiliny: Jaššová 16, Slašťanová 11, Holländerová 7, Samková 5, Riecka 4 a Briššová 2.
Tabuľka po základnej časti:
1. Cassovia Košice 14 12 2 1163:787 26
2. Nitra 14 12 2 987:743 26
3. Poprad 14 10 4 979:780 24
4. Victoria Košice 14 9 5 1013:855 23
5. Lúky Bratislava 14 6 8 997:831 20
6. B. Bystrica 14 4 10 847:1028 18
7. Žilina 14 3 11 611:1118 17
8. Michalovce 14 0 14 628:1088 14
Súťaž pokračuje v dvoch skupinách, o 1.-4. miesto a 5.-8. miesto.
Autor: JH