Majstrovstvá oblasti krajov kadetiek a starších žiačok (spoločná súťaž) – 9. dvojkolo:
Palimpex Prievidza, kadetky – BK Teplička nad Váhom, staršie žiačky 59:46 (27:24)
a 74:63 (45:47). Body Tepličky n. V.: Gáliková 10 v prvom a 6 v druhom zápase, Paišová 9+9, Petreková 8+6, Kyselová 6+5, Hausnerová 5+9, Valašková 4+24, Káčerová 4+4.
V druhom zápase sa schyľovalo k veľkému prekvapeniu. Mladšie hráčky Tepličky n. V. vyhrávali počas celého prvého polčasu rozdielom niekoľkých bodov. Výpadok v tretej štvrtine v pomere však zmaril ich šancu na víťazstvo.
1. Ružomberok, st. ž. 18 18 0 1589:740 36
2. Prievidza, kad. 18 16 2 1420:863 34
3. Teplička, kad. 18 12 6 1104:867 30
4. Teplička, st. ž. 18 9 9 1138:897 27
5. B. Bystrica, st. ž. 18 7 11 942:830 25
6. Zvolen, kad. 18 6 12 1107:1178 24
7. L. Mikuláš, kad. 18 3 15 679:1459 21
8. Žilina, kad. 18 1 17 460:1708 19
Majstrovstvá oblasti krajov starších žiakov – 8. dvojkolo:
E.S.O. Club Lučenec – MBK Žilina 65:38 (32:16) a 88:46 (40:20). Body Žiliny: Sekera 10+2, Jaššo 8+14, Ďuriš 8+6, Haviar 6+0, Iljaško 4+6, Májek 2+6, Hornung 0+6, Svitek 0+6. Lučenec má v súťaži druhý najproduktívnejší útok, čo potvrdil aj v zápasoch so Žilinčanmi.
1. P. Bystrica 16 16 0 1449:524 32
2. Lučenec 16 13 3 1149:805 29
3. Žilina 16 7 9 682:847 23
4. Prievidza 16 5 11 798:815 21
5. Bánovce 16 5 11 603:903 21
6. Handlová 14 6 8 641:837 20
7. Žiar n/Hr. 14 2 12 495:1086 16
Fatranská mikrobasketbalová liga VIKTORKA:
V oboch skupinách sa hrali posledné, štvrté turnaje prvej časti dlhodobej súťaže.
Výsledky - skupina A: ZŠ V. Javorku – ZŠ Budatín 14:11 (10:3). Králik 4, Václavík 4, Chromiak 4, Ďuriš 2 – Liška 7, Balvoň 2, Ševčík 2. ZŠ R. Zaymusa – ZŠ Terchová 10:5 (6:4). Kuric 6, Bednárik 2, Haľama 2 – Moravčík 3, Boženík 2. Terchová – Budatín 14:13 (8:8). Moravčík 6, Boženík 2, Muráň 2, Hanuliak 2, Strášsky 2 – Liška 7, Ševčík 6. V. Javorku – R. Zaymusa 22:12 (12:4). Ďuriš 8, Jedinák 6, Jaššo 4, Voleský 2, Králik 2 – Bohuš 6, Kuric 2, Bednárik 2, Zelezník 2. V. Javorku – Terchová 11:2 (8:2). Jaššo 5, Ďuriš 4, Václavík 2 – Moravčík 2. R. Zaymusa – Budatín 22:21 (9:10). Kuric 11, Haľama 10, Závodský 1 – Liška 13, Ševčík 8.
Tabuľka 4. turnaja:
1. ZŠ V. Javorku 3 3 0 47:25 6
2. ZŠ R. Zaymusa 3 2 1 44:48 5
3. ZŠ Terchová 3 1 2 21:34 4
4. ZŠ Budatín 3 0 3 45:50 3
Tabuľka A skupiny po štyroch turnajoch:
1. ZŠ V. Javorku 12 11 1 154:80 23
2. ZŠ R. Zaymusa 12 9 3 147:108 21
3. ZŠ Terchová 12 4 8 69:142 16
4. ZŠ Budatín 12 0 12 75:115 12
Výsledky - skupina B: ZŠ A. Dubčeka Martin – ZŠ Karpatská 14:18 (8:10).
J. Baláž 4, P. Baláž 4, Nemilý 4, Hriňová 2 – Borik 6, Čurilla 4, Mikšík 2, Zachar 2, Skaličan 2, Kočvara 2. ZŠ A. Stodolu Martin – ZŠ Martinská 7:2 (4:0). Krajňák 2, Danko 2, Slivka 2, Kmeť 1 – Nadányi 2. A. Dubčeka – Martinská 26:6 (14:2). Galo 7, J. Baláž 4, Hriňová 4, Horňáčková 4, Buocik 3, Labaš 2, P. Baláž 2 – Nadányi 2, Dobiš 2, Hrabčák 2. Karpatská – A. Stodolu 55:0 (34:0). Borik 12, Zachar 10, Mikšík 8, Čurilla 8, Sekera 8, Kočvara 4, Hurník 3, Říha 2. A. Dubčeka – A. Stodolu 43:4 (29:2). P. Baláž 16, J. Baláž 9, Nemilý 7, Galo 6, Koban 2, Hriňová 2, Labaš 1 – Danko 2, Kmeť 2. Karpatská – Martinská 67:3 (37:2). Čurilla 18, Mikšík 14, Sekera 11, Kočvara 6, Zachar 6, Borik 6, Hurník 4, Říha 2 – Hrabčák 2, Dobiš 1.
Tabuľka 4. turnaja:
1. ZŠ Karpatská 3 3 0 140:17 6
2. ZŠ A. Dubčeka 3 2 1 83:28 5
3. ZŠ A. Stodolu 3 1 2 11:100 4
4. ZŠ Martinská 3 0 3 11:100 3
Tabuľka B skupiny po štyroch turnajoch:
1. ZŠ Karpatská 12 12 0 568:55 24
2. ZŠ A. Dubčeka 12 8 4 294:109 20
3. ZŠ A. Stodolu 12 3 9 45:423 15
4. ZŠ Martinská 12 1 11 54:374 13
V druhej časti dlhodobej súťaže budú hrať v skupine A žilinské školy Karpatská, R. Zaymusa, V. Javorku spolu s družstvom ZŠ A. Dubčeka, v B skupine ZŠ
A. Stodolu, Terchová, Budatín a Martinská. Hrať sa bude turnajovým spôsobom u každého účastníka skupiny.
Autor: JÁN HATALA