Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Vlci prvé body v roku 2008 ešte nemajú

Vlci chceli svojho súpera konečne poraziť, ale ani vo štvrtom meraní síl v ročníku im to nevyšlo. Žilinčania nezačali zle. Šance na gól mali Sivák a Drábek, ale brankár hostí Hudáček svojich aj so šťastím podržal. Zvolen mal potom výhodu presilovky o dvoc

Žilina - Zvolen 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

h hráčov, ale nevyužil ju a hneď po jej skončení prekvapil gólmana hostí strelou takmer od polovice ľadu Kusovský. V druhej tretine mohli Žilinčania zvýšiť náskok pri päťminútovom treste Kubenka, ktorý išiel predčasne do kabín za napadnutie Špilu, ale hneď v úvode presilovky inkasovali z hokejky Lipianského, ktorý využil nepozornosť domácej obrany.
V 38. min. sa po sérii šancí hostí ujala dorážka Krayzela a hostia už viedli. Domáci mali v tretej tretine ešte možnosť zvrátiť stav v početnej štvorminútovej výhode o jedného muža, ale Zvolen už v záverečnej časti tesné vedenie z rúk nepustil a umnou hrou si zabezpečil víťazstvo. Domácim nepomohla ani záverečná hra bez brankára, počas ktorej hrali hostia ešte aj oslabenie.

FAKTY ZO ZÁPASU
l Góly: 12. Kusovský – 28. Lipianský (Juraško, Dlouhý), 38. Krayzel (Lipianský, Turek).
l Vylúčení: 7:7, navyše Klouda, L. Čierny 10 min. nešportové správanie, Kubenko 5+DKZ za napadnutie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodoval: P. Grečko, 1 808 divákov.
l Žilina: M. Laco – Kusovský, P. Mikuš, Špila, Pulpán, Krčula, Kudrna, Jur. Liška – Sivák, Stantien, Paroulek – Važan, Jánoš, Krajči – Pokrivčák, Tvrdoň, Baláž – Drábek, Sikorčin, Hájnik.
Róbert Rehák, asistent trénera Žiliny: V prvej tretine sme dali šťastný gól, paradoxne
v druhej tretine sme pri našej výhode po hrubej chybe inkasovali a po ďalšom zaváhaní šli hostia do vedenia. V tretej tretine sme mali tlak aj šance, ale Zvolen umnou hrou a bránením víťazstvo udržal.

Slovan - Žilina 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Slovanisti nastúpili proti Žiline s poprehadzovanými útokmi, ale napriek tomu mali od úvodu stretnutia hernú prevahu. V 4. min mali i 27-sekundovú možnosť presilovej hry o dvoch hráčov, no presadili sa až po naskočení prvého vylúčeného na ľad. Po Kapušovej prihrávke spoza bránky nedal Kuľha príklepom Lacovi šancu. V 8. min zvýšil už na 2:0 Kapuš a zdalo sa, že je po zápase. Belasí však v gólostroji nepokračovali a hra sa vyrovnala. V 25. min dokonca znížil Tvrdoň na 1:2. V 29. min predviedol pekné sólo takmer cez pol ihriska Hujsa, ale odkrytú časť Lacovej svätyne netrafil. O sedem minút mohol vyrovnať Paroulek, ale po Kusovského príležitosti sa nezorientol pred prázdnou bránkou. Slovan zvýšil v úvode tretieho dejstva na 3:1 vďaka presilovej hre, keď Kuľhov nastrelený puk šikovne tečoval Hujsa. Najväčšiu šancu Žilinčanov nevyužil v 45. min. Krajči.

l Góly: 4. Kuľha (Kapuš, Pavlas), 8. Kapuš (J. Kováčik, Döme), 41. Hujsa (Kuľha, Kapuš) - 25. R. Tvrdoň (V. Baláž)
l Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Lažo 10+DKZ za napadnutie zozadu. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Halecký, 5 065 divákov.
l Žilina: M. Laco - D. Kusovský, P. Mikuš, Kučný, Pulpán, J. Liška, Kudrna, Krčula - Sivák, Stantien, Paroulek - Krajči, Važan, Jánoš - Hajnik, Sikorčin, Drábek - V. Baláž, Tvrdoň, Pokrivčák.
Richard Turaz, tréner Žiliny: My sme si prehrali zápas hneď v úvode, keď sme na ľade spali. Trochu nás prebudili dva inkasované góly. Po zmene systému sme sa spamätali, prehra 1:3 je však zaslúžená.

1. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  2. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  3. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  4. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  5. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci
  6. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  7. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy
  8. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  9. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  10. Nestarnú, ale dozrievajú
  1. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?
  2. Otvorenie nového sídla DELTA sprevádzala virtuálna realita
  3. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  4. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
  5. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
  6. Nestarnú, ale dozrievajú
  7. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  8. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!

RegioStars 2019: Žilinský projekt získal európskeho Oskara

Víťazov vyhlásili na slávnostnej ceremónii, ktorá bola súčasťou Európskeho týždňa regiónov a miest v Bruseli.