Utorok, 21. september, 2021 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Juventa iba remizovala

ŠK Juventa Žirafa Žilina - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 7:7 (4:4, 3:0, 0:3) Aj takto by sa dalo zhodnotiť vystúpenie florbalistov ŠK Juventa Žirafa Žilina, ktorí na domácej palubovke v Športovej hale na Bôriku nastúpili na dohrávku 9. kola mužskej extral

ŠK Juventa Žirafa Žilina - VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava 7:7 (4:4, 3:0, 0:3)
Aj takto by sa dalo zhodnotiť vystúpenie florbalistov ŠK Juventa Žirafa Žilina, ktorí na domácej palubovke v Športovej hale na Bôriku nastúpili na dohrávku 9. kola mužskej extraligy. Vynikajúci úvod zápasu, keď už po 57 sekundách skóroval Piala však zatienila štvrtá minúta, v ktorej Hurikán udrel dvakrát a otočil stav zápasu. Toto Juvenťákov iba podnietilo k väčšej aktivite a tentokrát to boli oni, kto menil skóre. Najskôr Zeman expresnou strelou z polovice ihriska a o 12 sekúnd neskôr aj Lajčiak spred bránky. Nanešťastie sa Hurikánci stihli spamätať a do konca prvej tretiny vyrovnali.

Druhá tretina patrila jednoznačne Žilinčanom, ktorí sa pevne opreli do zápasu a postupne nasúkali Hurikánu tri góly a vytvorili si tak pred treťou časťou hry pohodlný a luxusný náskok. Tretia tretina bola pre Juvenťákov ako zlý sen. Hurikán spresnil hru, začal napádať a z toho plynuli chyby v rozohrávke. Po šťastných a pozliepaných góloch sa Bratislavčania dotiahli na rozdiel jedného gólu a v 57. min. dokonca vyrovnali v presilovke 5 proti 3. Obrovská nedisciplinovanosť tak rozhodla o konečnej remíze. Zbytočne nervózny a miestami až príliš tvrdý zápas sa mohol skončiť pohodlným víťazstvom Žiliny no všetky okolnosti boli proti tomu.

Góly Juventy: 1. Piala (Zeman), 8. Zeman, 8. Lajčiak, 14. Lajčiak, 30. Komačka, 38. Dorčík (Weiss), 40. Kašša (Novák).
Najbližšie zápasy odohrá Juventa Žirafa Žilina 15. decembra doma proti Novej Dubnici, o deň neskôr sa v žilinskom derby stretne s Grasshoppersom Žilina.