Ďalší týždeň bez bodov

HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA Žilina – Martin 1:4 (0:1, 0:1, 1:2) Žilinčania sa snažili hrať dopredu, ale doplácali na nevyužívanie šancí a presiloviek.

V utorňajšom zápase proti Matrinu ťahali Žilinčania za kratší koniec.V utorňajšom zápase proti Matrinu ťahali Žilinčania za kratší koniec. (Zdroj: Pavol Ďurčo)

Hostia ľahko prečísľovali domácu obranu a postupne si vytvárali gólový náskok. V 7. min. zabudli Žilinčania na Markoviča, ale ten svoj samostatný nájazd nepremenil. Ešte v prvej tretine sa to isté podarilo dvojici Markovič-Mihalík, ale ani oni nedali gól. Na druhej strane ušiel hosťom domáci Paroulek, ale ani on nedal gól. Skóre otvoril od modrej obranca Hriňa, v druhej časti hry pridal aktívny Mihalík gól po kombinácii pred bránou. Domáci v poslednej tretine znížili, ale pri hre bez brankára dve minúty pred koncom inkasovali rozhodujúci gól.
Richard Turaz, asistent trénera Žiliny: „Hodnotím to ako najslabší zápas v tejto sérii. Súper dobre bránil stredné pásmo, my sa stále trápime, chýba nám ľahkosť a presnosť v kombinácii.“
FAKTY ZO ZÁPASU
n Góly: 55. Havel (Kudrna) – 14. Hriňa (Važan, Podstavek), 30. Mihalík (Markovič, Dzerins), 44. Mihalík (Markovič), 59. Török (Říha, Beran). Vylúčení: 5:8, navyše Tvrdoň (Žilina) 10 min. za napadnutie zozadu. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodoval: R. Lauff, 1 767 divákov.
n Žilina: M. Laco – Mocek, Kučný, Liška, Kudrna, Volek, Pulpán – Krajči, Stantien, Sivák – Paroulek, Fadrný, Jánoš – Havel, Tvrdoň, Kontšek – Lelkeš, Sikorčin, Drábek. Skalica - Žilina 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
O osude stretnutia sa rozhodlo v dramatickej poslednej tretine, kedy dostali Žilinčania dva góly.

Skalica hrala od začiatku aktívne, ale do vedenia išla Žilina, keď z pravej strany presne trafil Havel. Aj v ďalšom priebehu úvodného dejstva pokračoval nápor Skaličanov, vyrovnávajúci gól strelili v druhej tretine počas presilovky piatich proti trom. Po polovici stretnutia sa vo vlastnom oslabení rútil na žilinskú bránku Pálffy, Kučný ho zastavil nedovolene, ale nariadené trestné strieľanie skalický kanonier po voľbe blafáku nepremenil. Dramatický záver stretnutia priniesla tretia tretina, v ktorej si Skaličania dvoma presnými zásahmi zabezpečili víťazstvo. Najprv dal svoj druhý gól v stretnutí Dušan Pašek, potom Malík na dvakrát dorážal po prihrávke Kocáka.
Richard Turaz: „V podstate mi to už pripadá ako obohratá pesnička. Stále to isté. Niečo si povieme v kabíne, začneme disciplinovane, ale ako som povedal už niekoľkokrát, osobná nedisciplína, z čoho pramenia dvojminútové tresty, nás jednoducho systematicky dostáva do kolien, čo sa potvrdilo aj dnes. V Skalici hrá každé družstvo asi minimálne 10 oslabení. My sme sa z toho chceli poučiť, bohužiaľ, nestalo sa tak a jednoducho tie prvé dva kľúčové góly sme dostali v hre v oslabení.“

n Góly: 25. D. Pašek (Kocák, M. Ivičič), 44. D. Pašek (Pálffy, M. Ivičič), 56. Malík (Kocák, R. Školiak) - 11. Havel (Kontšek). Vylúčení: 9:10. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Ország, 3 150 divákov.

n Žilina: M. Laco - Kusovský, Kučný, Kudrna, Pulpán, Juraj Liška, Volek, Mocek - Stantien, Paroulek, Krajči - Jánoš, Sivák, Fadrný - Tvrdoň, Kontšek, Havel - Lelkeš, Sikorčin, Drábek. Žilina – Trenčín 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Žilinčania sa nedokázali presadiť proti taktickej hre hostí.

Trenčania pozorne bránili stredné pásmo a nepúšťali domácich hokejistov do šancí, ani počas presiloviek v druhej tretine, ani v poslednej časti hry, na konci ktorej siahli domáci hokejisti aj k hre bez brankára. Trenčínu stačil jeden gól na to, aby si odviezol zo Žiliny všetky tri body. Domáci hokejisti nevyhrali už tri týždne po sebe.
Vladimír Hiadlovský, tréner Žiliny: „Škoda nepremenených šancí v prvej tretine. Súper sa dostal do vedenia a my sme neboli schopní prekonať jeho obrannú hru a streliť vyrovnávajúci gól.“
n Gól: 27. Trochta (S. Saliji). Vylúčení: 6:10. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodoval P. Grečko, 1 900 divákov.
n Žilina: M. Laco – Kusovský, Kučný, Pulpán, Kudrna, Volek, Liška, Hájnik, Mocek – Krajči, Stantien, Paroulek – Sivák, Fadrný, Jánoš – Havel, Tvrdoň, Kontšek – Lelkeš, Sikorčin, Drábek.

SERVIS
Ostatné výsledky 18. kola
Zvolen - Trenčín 2:4 (0:1, 1:2, 1:1), Nitra - Kežmarok 3:2 (1:1, 2:0, 0:1), Skalica - Slovan 0:2 (0:0, 0:1, 0:1), Liptovský Mikuláš - Košice 2:4 (2:1, 0:1, 0:2).

Ostatné výsledky 19. kola
Kežmarok - Liptovský Mikuláš 3:4 (0:1, 2:2, 1:1), Trenčín - Martin 5:3 (2:2, 1:1, 2:0), Košice - Poprad 6:1 (1:0, 1:0, 4:1), Slovan - Nitra 5:3 (1:0, 2:1, 2:2). Dohrávka 8. kola: Zvolen - HK VSR SR 20 4:0 (1:0, 2:0, 1:0).

Ostatné výsledky 20. kola
Nitra – Skalica 4:2 (1:0, 2:1, 1:1), Zvolen – Košice 4:2 (4:0, 0:2, 0:0), Martin – HK VSR SR 20 10:1 (3:1, 4:0, 3:0), Poprad – Kežmarok 3:4 pp (2:0, 0:0, 1:3 – 0:1), Liptovský Mikuláš – Slovan 2:6 (1:2, 1:2, 0:2).

1. Trenčín 20 13 1 2 0 1 3 70:41 45
2. Slovan 19 13 0 1 1 0 4 73:47 41
3. Košice 20 12 0 0 1 1 6 71:44 36
4. Martin 20 11 0 1 0 0 8 64:48 35
5. Poprad 19 10 0 2 1 0 6 54:48 34
6. Skalica 20 1 0 0 0 0 10 57:46 30
7. Kežmarok 19 8 2 0 0 1 8 56:57 28
8. Zvolen 19 7 0 2 0 3 7 55:59 25