Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Basketbal mladých

1. liga juniorov, skupina východ – 4. a 5. kolo: BK Rožňava – Fatran Žilina 60:101 (30:50). Body Žiliny: Faith 32, Beňadik 21, Holiš 14, Moravčík 10, Chodelka 10, Hájek 5, Lazar 5, Káčer 4. Vysoké víťazstvo hostí sa zrodilo po sústavnej prevahe v celom zápase. BK Spišská Nová Ves – MBK Fatran Žilina 99:71 (47:34). Body Žiliny: Chodelka 19, Holiš 18, Faith 14, Hájek 10, Beňadik 4, Lazar 3, Káčer 2, Moravčík 1. Súboj bol vyrovananý do 15. min. (30:29), potom domáci vďaka podkošovej prevahe v priebehu piatich minút získali 13-bodový náskok a ten po prestávke ešte zvýšili. V nasledujúcom dvojkole hrajú Žilinčania doma s Košicami a Prešovom. Majstrovstvá oblasti krajov Banská Bystrica, Trenčín, Žilina kadetov, skupina B – dohrávka 1. kola a 5. kolo: MBK Kros Žilina – BK Dolný Kubín 56:65 (24:34). Body Žiliny: Worobel 31, Cieslar 8, Hruška 5, Paulovič 4, Chovanec 4, Brezáni 2, Jáger 2. Domáci tím sa boril viac so svojou streleckou nemohúcnosťou (iba 15-percentná úspešnosť), ako so súperom, nakoniec utrpel zbytočnú prehru. MBK Žilina – Slávia Medik Martin 44:52 (21:28). Body Žiliny: Worobel 9, Cieslar 7, Hruška 6, Jáger 5, Hájek 4, Zeman 3, Brezáni 2, Paulovič 2, Hosnedl 2. Martin nepatrí medzi riadnych účastníkov súťaže, nakoľko v kádri má vekovo starších hráčov. Jeho výsledky sa v konečnej tabuľke nebudú brať do úvahy. V súboji so Žilinou mal miernu prevahu v celom zápase. 1. liga kadetiek, skupina C – 2. turnaj v Poprade: ŽBK Poprad – Lokomotíva Žilina 64:37 (32:10). Body Žiliny: Chmulíková 9, Kucharovičová 7, Šeligová 7, Dludíková 4, Petráková 2, Slyšková 2, Majtánová 2, Gaňová 2, Milová 2. Lokomotíva Žilina – MBK Ružomberok 79:62 (39:29). Body Žiliny: Šeligová 20, Majtánová 17, Milová 10, Gaňová 10, Kucharovičová 9, Chmulíková 6, Slyšková 3, Petráková 2, Dludíková 2. Banská Bystrica – Lokomotíva Žilina 50:48 (28:26). Body Žiliny: Gaňová 16, Kucharovičová 8, Petráková 8, Majtánová 7, Šeligová 5, Chmulíková 4. Majtrovstvá oblasti krajov Banská Bystrica, Trenčín, Žilina starších žiakov – 2. dvojkolo: MBK Žilina – BK Lučenec 52:45 (23:34) a 27:60 (10:34). Body Žiliny: Barčík 15 v prvom zápase a 7 v odvete, Iljaško 10+3, Ďuriš 10+1, Jaššo 9+6, Haviar 4+8, Frátrik 4+0, Červený 0+2. V oboch zápasoch začal domáci tím ťažkopádne, bez dôrazu a nepresne. Prebral sa, až keď súper získal značný náskok. Prvý súboj po prestávke výrazne zlepšenou hrou ešte zachránil, druhý už nie. Majstrovstvá oblasti krajov Banská Bystrica, Trenčín, Žilina starších minibasketbalistov – 1. dvojkolo: MBK ŽU Žilina – BK Považská Bystrica 66:32 (46:28) a 72:30 (30:14). Body Žiliny: Rožánek 25+20, Kamenišťák 8+10, Grlický 7+8, Merešš 7+2, Frnčo 5+4, Gazdík 4+4, Svrček 4+2, Tabák 2+8, Konštiak 2+4, Mišík 2+2, Budke 0+6, Šeliga 0+2. Súboje v minulej sezóne najlepších družstiev na Slovensku mali jednoznačný priebeh, výkonnostný odstup hostia neznížili.