Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Postúpila aktívnejšia Žilina

SLOVENSKÝ pohár

Žilina – Ružomberok 3:0 (2:0) Žilina od začiatku potvrdzovala úlohu favorita. Diváci, ktorí si kúpili lístky tesne pred začiatkom stretnutia, si akurát sadli na svoje miesta, keď otvoril hlavou skóre domáci stredopoliar Jež po centri Lietavu. Hosťom sa nedarilo v rozohrávke, množstvo nepresností však bolo aj na strane Žiliny. Po asi desiatich nudných minútach mal šancu Lietava, ktorý si urobil priestor v šestnástke, ale trafil len ľavú žrď. Hneď na to sa dostal do šance Porázik, jeho hlavičke však chýbala razancia. Pohrozil aj Ružomberok, jeho hráči si však nerozumeli v šestnástke domácich a nepodarilo sa im zakončiť. Vedenie šošonov poistil legionár Vladavič. Po úniku Brešku a jeho ukážkovom centri sa zorientoval na hranici malého vápna a prekonal Hajdúcha. Aktívny Breška to skúšal aj tesne pred prestávkou, ale jeho nebezpečná strela letela nad bránu. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. Hostia mohli znížiť po chybe žilinskej zálohy, prudký center však nikto neusmernil do brány. Po tejto akcii opäť prišli minúty plné nepresností na oboch stranách. Viac sa snažili domáci, ale nedarilo sa im v koncovke. Ružomberok nevymyslel v týchto chvíľach smerom dopredu prakticky nič. Snahu Žiliny zavŕšil svojím druhým gólom v zápase Jež strelou asi z desiatich metrov. Po ňom to opäť skúšal Breška, tentokrát z ľavej strany, ale lopta letela tesne vedľa žrde. V druhom polčase dostali v mužstve domácich priestor aj hráči z B-tímu. Dve minúty pred koncom Bajza pekne uvoľnil do šestnástky mladého Bella, ale skórovať sa mu nepodarilo. Rozhodoval Hracho, 1 801 divákov. ŽK: Lietava, Vladavič – Macko, Kucka, Zošák. Pavel Vrba, tréner Žiliny: „Vyšiel nám začiatok. Nielen, že sme viedli, ale sme si aj vytvárali gólové šance. Potom sa to trochu vyrovnalo. Myslím si, že útočná kvalita bola aj v druhom polčase na našej strane. Som rád, že aj hostia hrali futbal atraktívny pre divákov.“_novy_riadok_

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?