Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Ženy majú ešte nádej na bronz

ŠKF Žilina – Selce 2:1 (2:1) Góly: 2. Rebrošová, 22. Valášková – 33. Ferenčíková.

ŠKF Žilina – Selce 2:1 (2:1)
Góly: 2. Rebrošová, 22. Valášková – 33. Ferenčíková.
ŠKF Žilina: Hrivíková – Hrošová, Rašovcová, Hýllová, Svrčková – Martincová, Sýkorová, Valášková, Grečnárová (80. Bugáňová) – Košturiaková, Rebrošová.
Zápas začali Žilinčanky veľmi dobre. Už v druhej minúte vbehla do šestnástky z pravej strany Rebrošová a peknou hlavičkou prekonala brankárku hostí. Nasledoval ďalší tlak, ktorého výsledkom bol druhý gól v sieti Seliec, Valášková trafila k žrdi asi z 25 metrov. V tej chvíli to vyzeralo, že je jednoznačne rozhodnuté, ale prišiel útlm a futbalistky Seliec vyrovnali hru. Naopak, Žilinčanky, možno aj vplyvom vedenia alebo horúceho počasia, poľavili a dostali gól. Hneď potom mali hráčky hostí ďalšiu gólovú šancu, ale vyrovnať si im nepodarilo. Po prestávke prebiehala hra v réžii žilinských hráčok, mali množstvo šancí. Brankárka hostí ich však likvidovala jednu za druhou, aj strely z bezprostrednej blízkosti brány. Skóre bolo teda stále tesné. Domáce hráčky chceli vyhrať, aby si zachovali nádej na prípadné konečné tretie miesto. Tá im aj zostala, pretože skóre sa už do konca zápasu nezmenilo, hoci aj v jeho závere boli veľké príležitosti na oboch stranách.
Emil Sýkora, tréner Žiliny: „Na začiatku to vyzeralo, že nás čaká príjemný súper a zapíšeme si vysoké víťazstvo. Po pätnástich minútach však naše dievčatá prestali hrať a dostali sme gól. V druhom polčase sme zahodili množstvo šancí a ešte sme sa báli o výsledok. V sobotu nás čaká posledný ligový zápas. Ak by Malé Dvorníky nezískali ani bod a my by sme vyhrali, tak by sme ešte mohli skončiť na treťom mieste.“
Ostatné výsledky predposledného kola: Žiar nad Hronom – Slovan
0:2, Malé Dvorníky – Šaľa 0:3, Trnava – Prešov 6:1, Trenčianske Teplice a Humenné mali voľno.
Posledný ligový zápas v tejto sezóne odohrajú žilinské futbalistky v sobotu 16. júna na domácom ihrisku v kasárňach proti Žiaru nad Hronom v netradičnom čase, už o 9.30 h.

4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 681

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

11 h

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

17 h

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.