Žilinské béčko napodobnilo majstrovské áčko

III. liga Stred ŽILINA B - K. N. MESTO 5:1 (3:0)

III. liga Stred
ŽILINA B - K. N. MESTO 5:1 (3:0)
Góly: 18. a 65. Švestka, 28. Minarčík, 33. a 72. Filo - 90. Mičiak. ŽK: Lončík - Vlček M. Rozhodoval Horný, 150 divákov.
ŽILINA B: Seman - Novák, Pleško, Švestka, Lončík, Vladavič, Minarčík (67. Mičica), Belák (46. Karásek), Pečalka (46. Chupač), Filo, Poliaček. Tréner: Štefan Tománek.
K. N. MESTO: Brišš - Zahradnik, Paulus, R. Vlček, Kľago (35. Mičiak), Vlček M., Marčak, (71. Kohút) Goljan, Valiašek, Šebík, Mahút (76. Macek). Tréner: Vladimír Goffa.
Po sobotňajších majstrovských oslavách Žiliny, nastúpila rezerva MŠK na veľmi dôležité derby stretnutie, s cieľom potvrdiť vedúce postavenie v tabuľke III. ligy. Do konca stretnutia mali domáci jasnú prevahu, ktorú aj gólovo zúžitkovali. V 18. min najlepší hráč na ihrisku Švestka, hlavou po centri Beláka otvoril skóre - 1:0. V 28. min Minarčík strelou z 25m prekonal Brišša - 2:0. Polčas na 3:0 uzavrel v 33. min Filo. Po prestriedaní domáci pokračovali v tlaku a v 65. min Švestka opäť hlavou zvýšil na 4:0 a v 72. min Filo na 5:0. Hostia v nadstavenom čase už len skorigovali Mičiakom na konečných 5:1. Stanislav Hruška

BYTČA - D. ŽDAŇA 2:0 (0:0)
Góly: 58. Minárik, 62. Vojvoda (11m). ŽK: Gálík, Chrenko - Krivjančin, Pinka, Rendek. Rozhodoval Fízeľ, 200 divákov.
BYTČA: Klec - Tvrdý, Vojvoda, Ciesarík (45. Chrenko), Minárik, Červenec, Čikota, Capko (65. Holeščák), Gálik, Gajdošík, Čmárik (84. Zátek). Tréner: Strapáč.
Domáci konečne potvrdili výsledky z ihrísk súperov a na domácom trávniku po veľmi dobrom výkone zaslúžene zvíťazili. Hostia mali síce územnú prevahu, no nebezpečnejší boli domáci futbalisti, ale svoje obrovské šance ležérne zahadzovali. V 8. min, 15. min a v 38. min šiel sám na bránku Capko, no brankár ho vždy vychytal. Hostia okrem územnej prevahy si vyloženú gólovú šancu nevypracovali.
V druhom polčase sa obraz hry zmenil a boli to domáci, ktorí získali prevahu v poli a v 58. min Minárik utešenou strelou pod brvno otvoril skóre zápasu. Už o štyri minúty bolo 2:0, keď nariadený pokutový kop, za faul na Minárika, premenil Vojvoda. V 72. min sa prezentoval krásnou strelou Čikota, ktorá šla len tesne vedľa brány. Hostia po inkasovaných góloch vrhli všetky sily do útoku, no vyťažili len tyč Sekereša, naopak v 89. min nepremenil samostatný nájazd striedajúci Holeščák. Dušan Beníček

BÁNOVÁ - R. SOBOTA B 1:1 (0:0)
Góly: 80. Kubovich (11m) - 81. O. Pakhomol. ŽK: Ďurica, Zachar – D. Pakhomol, Ižip, Koleno. Rozhodoval Gonda, 250 divákov.
BÁNOVÁ: Zachar – L. Ďuratný, Kubovich, Ondráš, D. Ďuratný, Stalmašek (87. Sulovský), Labuda, Ďurica, Padala, Sluka, Podmanický (62. Dobroň). Tréner: Zvarík.
V dusnom počasí predviedli obe mužstvá bojovný výkon. Hralo sa medzi šestnástkami bez streľby na bránu. Domáci nevyužili najväčšiu šancu v 40. min, keď Kuciak reflexívne vyrazil tutovku Sluku z dvoch krokov. Prvý polčas sa hral v nervóznej atmosfére.
V 80. min Sluku hostia faulovali a Kubovich jedenástku bezpečne premenil. Hostia hneď z rozohrávky prekvapili nesústredenú domácu obranu a Pakhomol vyrovnal.
Vladimír Hýll

RUDINSKÁ - KRÁSNO 1:0 (0:0)
Gól: 86. Ryboň. ŽK: Ryboň, Šuraba, Genčúr - Vaňovec, Šadlák, Jaroš, Seko. ČK: 78. Seko. Rozhodoval Dvorštiak, 250 divákov.
RUDINSKÁ: Žák - Kravec, Ryboň, Kotrč, Hodoň, Brodňan, Šuraba, Zuziak (90+. Janiš), Čičala, Genčúr (90+. Šuraba st.), Súkeník. Tréner: Šuraba.
KRÁSNO N. K.: Šustek - Vaňovec, Timek, Švábik, Šadlák, Kubica, Zjavka, Kolembus, Jaroš (22. Pagáč), Seko, Jakubec. Tréner: Lastovica.
Zápas bol bojovný a vyrovnaný. V prvom polčase domáci nevyužili dve šance, najmä šanca Genčúra, ktorú nedal do prázdnej brány.
V druhom polčase dobrú šancu nevyužil Brodňan, keď hlavičkoval slabo do rúk brankára a v 85. min zo skrumáže na 1:0 dal Ryboň.
Miroslav Šuraba

LIETAVSKÁ LÚČKA - KRÁLIKY 1:3 (0:3)
Góly: 50. Drahno - 20. Kubát, 32. Klinec, 39. Huťka. ŽK: Klapčík, Horčík - Kubát, Tuharský. Rozhodoval Krahulec, 220 divákov.
LIET. LÚČKA: Tatranský - Masár (70. Mihál), Klimík, Klapčík, Mikunda, Kalina, Kaštan, Šupina, Belan (60. Štaffen), Horčík (46. Turian), Drahno. Tréner: Šulgan.
Zápas priemernej úrovne, v ktorom hostia boli strelecky efektívnejší a v prvom polčase rozhodli o svojom víťazstve.
Stanislav Černobrad

Ostatné výsledky 24. kola: D. Strehová - Námestovo 1:4 (0:1), Brusno - Zvolen 3:1 (2:0), Rakytovce - Kremnička 1:1 (0:0).

1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  3. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  4. Vitajte v postapokalyptickom svete
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 174

Žilina hlási 80 prípadov. Ako je na tom žilinský región?

V nemocniciach je hospitalizovaných 844 pacientov.

Testovanie na nový koronavírus.

Žilinská nemocnica otvorila Pandemický pavilón. Už má v ňom piatich pacientov

Aktuálne je pozitívnych už 57 zamestnancov žilinskej nemocnice.

Pandemický pavilón FNSP Žilina.

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.