Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Zbyňov podskočil v tabuľke o tri miesta

II. trieda Pov. Chlmec – Lietava 2:1 (1:0), 38. a 60. Ambra – 78. M. Benko. V prvej časti duelu mužstiev z opačných koncov tabuľky bol značne lepší papierový favorit,

II. trieda
Pov. Chlmec – Lietava 2:1 (1:0), 38. a 60. Ambra – 78. M. Benko. V prvej časti duelu mužstiev z opačných koncov tabuľky bol značne lepší papierový favorit, keď v 38. minúte po prihrávke do šestnástky Ambra hlavičkoval do brány. Po výmene strán sa šance striedali na oboch stranách, obe mužstvá dali po jednom góle. R Mikurda, 150. POV. CHLMEC: Kozlík – Pažický, Mar. Kozlík (65. Kubala), J. Čejka, Vaňovič, Štenchlák, Mir. Kozlík (77. Stacho), Ambra (75. Matúš), Pet. Čejka, Pav. Čejka, Kubány. LIETAVA: Košša – Gaňa, P. Sedlák, J. Gašpierik (77. Chobot), P. Gašpierik st., Ďurajka, P. Gašpierik ml. (80. Petrák), Benko, Hradský, R. Belan, A. Belan.
Dolná Tižina – Horný Hričov 3:0
(2:0), 6. a 85. Mihalčačin, 24. Chabada. Začiatok hry sa začal náporom domácich, ktorí už v 6. minúte otvorili skóre. V 24. minúte Mihalčatina napodobnil Chabada. V druhom polčase sa domáci stiahli s cieľom ubrániť výsledok, no v 65. minúte opäť zatlačili, čo o 20 minút neskôr vyústilo do tretieho gólu. R Šedík, 150. DOLNÁ TIŽINA: Falašta – Cedúch, Mir. Hazda, Mihalčačin, T. Maťko, Mir. Bačinský, Kubík (72. Mar. Bačinský), Pazderka, Zakopčan, Chabada, Ďurina. HORNÝ HRIČOV: Šoška – B. Vydra, Drábik, Koštek, Novisedlak, Ľ. Králik, Jahvodka, Sako, J. Králik, M. Vydra, Moravčík.
Stránske – Zástranie 2:3 (1:2), 17. a 80. Dubeň – 20. a 68. V. Gašpierik, 35. Maček. Zástranie dnes nadelilo Stránskemu lekciu z efektivity, keď z troch šancí strelili tri góly. Domáci si vypracovali množstvo príležitostí na skórovanie, futbalová šťastena sa im však odvrátila chrbtom. R Ďuriník, 100. STRÁNSKE: Dovičík – V. Chrachala (46. Jánošík), Fašianok, Hodas, Cigánek, Baránek, Mil. Kasman, Dubeň, R. Chrachala, Štadáni (70. Majerčík), Matiašovský. ZÁSTRANIE: Majtan – Poliak, Martínek, M. Gašpierik, J. Lisko, Vajčovec, M. Lisko,
V. Gašpierik (63. Laurenčík), Kopas, L. Gašpierik, Maček (80. Hruška).
Nededza – Kamenná Poruba 3:2
(3:1), 6. a 25. Gruling, 15. Ďuríček – 27. Hodas (11m), 57. Tretina. Prvý polčas zápasu bol jasne v réžii domácich, ktorí už v 25. minúte viedli rozdielom triedy. Hosťom sa do konca zápasu podarilo iba skorigovať. R Gašpierik, 50. NEDEDZA: Hlad – Berešík, Horecký, Macho (83. Jančík), Slota, Gruling, Podešva, Mravec, Kudla, Balala (19. Remek), Ďuríček. KAMENNÁ PORUBA: F. Kavecký – Jasenovský, Stupňan (46. Záň), Sudor (80. Pet. Ondrejka), Chovančík (28. Pat. Ondrejka), Novosad, Sádecký, Tretina, M. Kavecký, Hodas, R. Kasman.
Turie – Súľov 2:4 (0:3), 78. a 92. Mičky – 5. Blažko, 32. Ľ. Hrehor, 33. a 52. Tvrdý. Hosťom zo Súľova vyšlo všetko, do čoho sa dostali, Turie bolo najmä v prvej časti hry strelecky bezzubé. Domáci však zbrane nezložili, a v 78. a 90. minúte aspoň skorigovali na konečných 2:4. R Forbak, 100. TURIE: Puráš – J. Lokaj, Kudelka (88. Eviár), Pavlus, P. Lokaj, Cmorík (60. Chupáň), Tvrdý, Tandara, Chovanec, Pirošík, Mičky. SÚĽOV: Ďurajka – M. Hrehor, Gajdošík, Bušovský, R. Hudek, Blaško (70. Kocian), Tvrdý, Ráztočný (63. I. Hudek), Ľ. Hrehor (52. R. Hrehor), Smatana, Kereš.
Zbyňov – Hrabové 1:0 (1:0), 24. Bariak. V Zbyňove sa dnes hral vyrovnaný futbal s vysokým nasadením, keď oba tímy chceli streliť úvodný gól zápasu. Podarilo sa to domácim, keď Bariak skóroval priamo z rohu. V závere zápasu hostí podržal brankár po delovke Ďureca. R Dingová, 70. ZBYŇOV: J. Urík – Babčan, Miškovský, M. Urík, Barčiak (65. Mikulík), Bariak, Cabadaj, Bielik (79. Súkeník), Kubica (60. Pekara), R. Urík, Ďurec. HRABOVÉ: J. Hrabovský – Bučko, V. Hrabovský, Škorík (70. M. Sedliak), Sedlák, Jánošík, Cicka, J. Sedliak, Martinka, Hanulík, Daniš.
Štiavnik – Divina 2:0 (0:0), 70.
V. Kuciak, 75. R. Mišutka. Štiavnik hral mimoriadne slušný zápas na vysokej úrovni, ktorému nechýbala vynikajúca atmosféra. Zlepšený výkon Štiavnika v druhej časti hry znamenal dva góly v sieti hostí a tri body v tabuľke domácich. R Mintál, 200. ŠTIAVNIK: Parčiš – Prílepok, Šutara, M. Pobjak, Hajko, P. Kuciak, J. Pobjak, Gašperec, R. Mišutka (80. Džanaj), P. Pobjak, V. Kucjak. DIVINA: Pet. Ovečka, st. – Puraš, Bukový, Poliaček, Kováčik, Pet. Ovečka, ml., Čuraj, Hroš, Ďurčo, M. Lašút, Kaper.

Tomáš Gerát

Finančné prostriedky, ktoré sa mladému snowboardistovi podarí vyzbierať, využije na nákup štyroch prekážok.

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.