P. Chlmec sa ujal vedenia v tabuľke

II. trieda Lietava – Divina 3:1 (1:1), 20. a 50. Benko (druhý z 11 m), 75. R. Belan.

II. trieda
Lietava – Divina 3:1 (1:1), 20. a 50. Benko (druhý z 11 m), 75. R. Belan. V Lietave sa hral aj napriek ťažkému rozmočenému terénu relatívne kvalitný zápas, v ktorom mali najmä v prvom polčase mierne navrch domáci. V 50. min. hosťujúca obrana podrazila domáceho Hradského, čo z následnej penalty využil svojím druhým gólom v zápase Benko. 15 minút pred koncom stretnutia prikrášlil tretím gólom výhru domácich R. Belan. R Gašpierik, 50. LIETAVA: Košša - Chobot, P. Belan, Sedliak, P. Gašpierik st., Benko, P. Gašpierik ml., R. Belan, Hradský, T. Belan, Gaňa. DIVINA: Pet. Ovečka, st. – Puraš, Bukový, Poliaček, Kováčik, Pet. Ovečka, ml., Čuraj, Hroš, Ďurčo, M. Lašút, Kaper.
Hrabové – Štiavnik 2:1 (1:0), 25. Daniš, 86. V. Hrabovský – 70. R. Mišutka. Aj v Hrabovom sa hralo na premočenom ihrisku, s ktorým si lepšie poradili aktívnejší domáci. V 25. min. po centri z ľavej strany strelou do päťky otvoril Daniš skóre zápasu. Hra sa vyrovnala, hralo sa medzi šestnástkami. V 70. min. sa podarilo hosťujúcemu R. Mišutkovi vyrovnať. Štyri minúty pred koncom rozhodol kapitán domácich V. Hrabovský centrom z polovice ihriska, že tri body zostanú v Hrabovom. R Chvíľa, 120. HRABOVÉ: J. Hrabovský – Bučko, V. Hrabovský, Jánošík, J. Sedlák, Martinka (87. Puškár), Cicka, Gajdošík, Škorík, Hanulík (88. Bologa), Daniš. ŠTIAVNIK: Parčiš – M. Pobjak (72. Šutara), Gašperec, V. Kuciak, Krajčí, P. Kuciak, L. Mišutka (57. R. Mišutka), J. Pobjak, Mračník, P. Pobjak.
Súľov – Zbyňov 2:0 (2:0), 14. Bušovský, 29. Tvrdý. Domáci začali náporom, ktorý už v 14. min. zúžitkoval priamym kopom spoza šestnástky Bušovský. „Nedáš – dostaneš“ sa potvrdilo v 29. min., keď sa v skrumáži pred zbyňovskou svätyňou najlepšie zorientoval Tvrdý – 2:0. Po prestávke sa hostia snažili vyrovnať, no dobre brániaci domáci boli zásadne proti. R Dingová, 50. SÚĽOV: Danížek – M. Hrehor, Gajdošík, Bušovský, R. Hudek, R. Hrehor, Tvrdý, Ráztočný (60. Blažko), Ľ. Hrehor (71. I. Hudek), Smatana (81. Kocian), Kereš. ZBYŇOV: J. Urík – Barčiak, Miškovský, M. Urík, Babčan, Bielik, Jánečný, Kubica, Bariak, R. Urík, Smuda (77. Súkenník).
Kamenná Poruba – Turie 6:0 (1:0),
7. Tretina, 62. Hodas, 68. R. Kasman, 73. Kľučiar, 78. Stupňan, 85. Albert. V prvej časti hry hrali oba tímy za výdatného dažďa. Celý zápas sa hralo viac-menej na jednu bránu. Domáci zahodili minimálne štyri šance, premeniť sa im podarilo len jednu – v 7. min. mieril presne Tretina. Po zmene strán domáci pridali aj na efektivite. R Tarač, 40. KAMENNÁ PORUBA: F. Kavecký – Jasenovský, Mičúch, Pat. Ondrejka, Albert, Novosad, Kľučiar, Hodas, Tretina (40. Sádecký), M. Kavecký, R. Kasman. TURIE: Puraš – J. Lokaj, Chovanec, P. Lokaj, Kudelka, Lonc, Tvrdý, Kováč, Tandara, Pirošík, Cmorík.
Zástranie – Nededza 3:0 (0:0), 50. L. Gašpierik, 65. M. Lisko, 75. Škorvánek. Zástranie sa na Nededzu dobre pripravilo a ich duel miestami pripomínal hru mačky s myšou. Hostia len sem-tam vystrčili rožky, no neuchýlili sa k zbytočným faulom, ktoré by mohli pokaziť inak dobrý dojem z tohto zápasu. R Peťko, 100. ZÁSTRANIE: Majtan – Martinek, Poliak (80. Hruška), Vajčovec, M. Gašpierik, J. Lisko, Kopas, Laurenčík (65. M. Lisko), V. Gašpierik, Škorvánek, L. Gašpierik (75. Maček). NEDEDZA: Mučka – Remek, Horecký, Berešík, Jančík, Podešva, Mravec, R. Peťko, Virdzek, V. Peťko, Balala.
Horný Hričov – Stránske 1:4 (0:2), 65. Novisedlák (H. Hričov). Stránske zaskočilo domácich veľmi dobrou hrou, keď už po polčase viedlo 2:0. V druhej časti hry síce domáci zlepšili hru, čo však nestačilo a hostia im nasúkali ďalšie dva góly. Česť Hričova zachraňoval v 65. min. Novisedlák. R J. Martinec ml., 80. HORNÝ HRIČOV: Šoška – Koštek, Jahvodka, J. Králik, Ľ. Králik, Novisedlák, Krško, Vydra, Moravčík, Dibdák (46. Káčer), Šichman (46. Vydra). STRÁNSKE: Škorvánek – Hodas, Štrba, Mar. Kasman, Mil. Kasman, Cigánek, Matiašovský, R. Chrachala, Štadáni, Fašianok, V. Chrachala.
Považský Chlmec – Dolná Tižina 5:1
(3:0), 7., 15. a 60. Holoboj, 11. Kubány, 46. Kozlík – 70. Chabada. Považský Chlmec bol dnes jednoznačne lepší, keď už do polčasu viedol rozdielom triedy. Domáci postupne nastrieľali do tižinskej brány 5 gólov, na čo mal najväčší podiel Holoboj, ktorý zaznamenal hetrik. R Sobola, 100. POV. CHLMEC: R. Kozlík - Pažický, Mar. Kozlík, J. Čejka (70. Koňúch), Vaňovič, Štenchlák, Holoboj (65. Matúš), Ambra, Pav. Čejka, Pet. Čejka, Kubány. DOLNÁ TIŽINA: Falašta – Cedúch, Mir. Hazda, Mihalčačin, M. Maťko, Šmehýl (75. Bačinský), Kubík (70. Nemčík), Synák, Pazderka (60. T. Maťko), Chabada, Ďurina.
Dohrávky 14. kola, utorok 1. mája: Lietava – Kamenná Poruba 3:0 (1:0), Zástranie – Súľov 1:0 (0:0), Horný Hričov – Hrabové 1:1 (0:1), Pov. Chlmec – Divina 3:0 (1:0), Dolná Tižina – Štiavnik 2:1, Stránske – Zbyňov 2:1 (1:0), Nededza – Turie 3:0 (1:0).
1. P. Chlmec 20 14 2 4 44:19 44
2. Štiavnik 20 12 4 4 39:23 40
3. D. Tižina 20 10 5 5 40:31 35
4. Stránske 20 10 5 5 37:24 35
5. Zástranie 20 10 3 7 37:30 33
6. Divina 20 8 4 8 30:32 28
7. Súľov 20 8 4 8 27:22 28
8. Hrabové 20 7 5 8 32:33 26