Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Devätnáste kolo patrilo domácim tímom

I. trieda V devätnástom kole I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina sa radovali len domáci.

V devätnástom kole I. triedy Oblastného futbalového zväzu Žilina sa radovali len domáci. Niekde viac, niekde menej, podľa toho koľko gólov sa im podarilo nastrieľať. Najviac asi vo Višňovom, kde sa lopta v bránke súpera zatrepotala až päťkrát.
Višňové – Kotešová 5:1 (4:0). 21. Margen, 31. P. Stromček, 34. Franček, 44. M. Stromček, 47. Laš - 88. Ďurana. Zápas sa vyvíjal z jednej aj z druhej strany primerane, nič nenasvedčovalo takému vysokému víťazstvu domácich. Obrana hostí si vybrala čierny deň, keď s rozpätí dvadsať minút „pustila“ štyri góly. A to bol začiatok konca. Druhý polčas už bol vyrovnanejší, o čom svedčí aj výsledok polčasu 1:1. R Forbak, 100. VIŠŇOVÉ: Paprčiak – Vojtyla, Valica, Mitringa, Pagáč, Varínčiak (72. J. Laš), P. Stromček (82. Paur), Franček, Margen, M. Stromček, M. Laš. KOTEŠOVÁ: Magerčiak – Zavadzan, Bujný, Galovič (46. Kendy), Mikulík, Urban, Michal Patyka, Labuda, Ďurana, Pollák (46. Kubica), Martin Patyka.
Rašov – Dlhé Pole 1:0 (1:0). 6. Marek Kresáň. Domáci začali lepšie a už v 6. min. sa ujali vedenia. V 23. min. mohol hosťujúci Dzúrik vyrovnať, zo sólovej akcie neprekonal výborného domáceho gólmana. V 57. min. ten istý hráč mohol opäť vyrovnať, tento raz hlavou, ale netrafil bránku. V 63. min. mohol zvýšiť domáci Ďurajka, ale jeho hlavička lízala pravú tyč. R Skotnický, 130. RAŠOV: Čupec – Švancár, Prášek, Michálek, Križňan, Bučo, Ďurajka, M. Lacko, Baláž, S. Lacko, Marek Kresáň. DLHÉ POLE: Bohdan – R. Fuljer, Broder (26. K. Feranec, 66. Beneš), Prochádzka, P. Fuljer, Lacek, M. Feranec (72. Štrbánik), Šušlík, Tornáry, Adamík, Dzúrik.
Rajec – Divinka 4:1 (1:0). 35. R. Mintál, 80., 85. M. Kotrík, 88. Hulín – 90. Matejčík. Bol to zápas slabej úrovne, kde domáci počas celého stretnutia mali tlak. V prvom polčase skóroval z ojedinelého útoku Robo Mintál. Hrať sa v podstate začalo až desať minút pred koncom zápasu, kde sa strelecky presadili domáci hráči. R Ďuriník, 150. RAJEC: Hubočan – Šeliga, Škorvánek (82. M. Krajčoviech), Kmeť (77. Chupáň), M. Mintál, J. Pekara, R. Mintál, Mazák, M. Pekara (75. Hulín), Kotrík, J. Krajčoviech. DIVINKA: Puškár – Ďuroška, P. Korista, D. Matejčík, Soliš, Mourtada, Kubáň, Ovečka, Škorík, T. Matejčík, Ľ. Korista.
Terchová – Nezbudská Lúčka 3:1 (0:1). 52. Mažgút, 65. P. Gajdošík, 79. M. Gajdošík - 43. Mrázik. Prvý polčas sa hral v Terchovej vyrovnaný zápas, so šťastným koncom pre hostí. V druhom polčase domáci zabojovali a súperovi nadelili tri góly. Najkrajší gól stretnutia dal Mažgút strelou spoza šestnástky. R Šedík, 50. TERCHOVÁ: Závacký – P. Sotolár, Bačinský, P. Hanuliak, Hazda, Mažgút, Komačka, Bobáň, M. Gajdošík (90. Struhárňaňnský), Brežný, P. Gajdošík. NEZBUDSKÁ LÚČKA: Klocáň – Mrázik, Kubo, M. Samec, Matejík (78. Švejdík), V. Samec, Bella, Ondráš, Danihel, Mahút, Hroza.
Bytčica – Zádubnie 3:0 (1:0). 29. Dietrich, 55., 83. Repkovský, V Bytčici sa hral slušný zápas. Hostia mali šancu už v 3. min., ale brankár domácich Malich zázračne vyrazil. To bola jediná šanca hostí. Potom sa tlak domácich zvýšil, tlačili sústavne a výsledkom bol gól v 29. min. V druhom polčase si domáci vypracovali niekoľko pekných šancí, ktoré lahodili oku divákov a a ďalšími dvoma gólmi pretrhla víťaznú sériu Zádubnia. R Vaškovič, 160. BYTČICA: Malich – Bříza, Dubovec, Ľ. Zuziak, Morvay, Keblušek (57. Klobucký), Štaffen (30. M. Zuziak), Dietrich, Repkovský, Ťažký, Dubeň (82. Kosnovský). ZÁDUBNE: Vanca – Majerčík, Gašpierik, Harvánek (67. Studník), Pytel, Belanec, Pechočiak (82. Svitek), Talafa, Škorík, Holeš, Heiser.
Hlboké – Trnové 1:0 (1:0). 10. Adamík. V prvom polčase boli hostia pod silným tlakom, ale domáci to nedokázali využiť. Jediným gólom sa blysli hneď na začiatku stretnutia a to bola jediná príležitosť, keď mohli fanúšikovia oslavovať. V druhom polčase sa hra vyrovnala, domácich podržal brankár. R Krupík, 150. HLBOKÉ: J. Blaško – D. Konečný, Síkel, Vršanský, Hvorečný, P. Adamov, M. Krajíček (75. Remeš), Zátek, Adamík (85. Pavlík), Gaňa, J. Krajíček. TRNOVÉ: Holeša – Filo, Šindelář, Pirošík, Vrabec, Bolibruch, Malík, Podhorec, Sitár, Bielik, Tlachač.
Rajecké Teplice-Konská – Belá 2:1 (2:0). 20., 44. Husárik – 90. Šugár. Vyrovnaný zápas, v ktorom domáci si poistili vedenie už v prvom polčase. V 60. min. však nepremenil Sopko pokutový kop, hostia zatlačili, ale zmohli sa už len na zníženie stavu v 90. min. R Rogoň, 80. RAJECKÉ TEPLICE-KONSKÁ: Frátrik – Baránek, Sibyla, M. Krkoška, Šramo, Popluhár, Sopko, Lihocký, Veselý, Husárik, Piala (70. Janík). BELÁ: Užák – Kuťa, Cabadaj, Šipčiak, Kaňa, Čepela, Sedúch, Kurcin, Šugár, Vrábel, Šmehýl.1. Belá 18 11 2 5 29:21 35
2. Rajec 18 9 3 6 37:28 30
3. Rašov 18 8 6 4 30:22 30
4. Bytčica 18 8 5 5 32:20 29
5. Terchová 18 8 4 6 30:26 28
6. Divinka 18 8 3 7 33:35 27
7. Kotešová 18 7 5 7 23:27 26
8. N. Lúčka 18 7 4 7 19:21 25
9. Zádubnie 18 7 2 9 40:40 23