V derby sa nakoniec tešil Varín

V. liga sk. A Strečno – Skalité 1:1 (0:1), 75. Lonc – 5. Kaňa.

V. liga sk. A
Strečno – Skalité 1:1 (0:1), 75. Lonc – 5. Kaňa.
V prvej polovici zatlačili hostia domácich na ich polovicu ihriska, z čoho pramenil gól hneď v piatej minúte. Po prihrávke Mikulu prestrelil Kaňa domáceho brankára. Strečno sa potom osmelilo, malo aj šance, ale ani jednu z nich sa im nepodarilo premeniť. Druhý polčas začali domáci náporom a z množstva šancí sa im podarilo v 75. min. vyrovnať. O desať minút neskôr mohli domáci strhnúť vedenie na svoju stranu, ale Lonc trafil zblízka len do brankára Tatarku. R Ondruš, 150. ŽK: Lonc, Kadáši, Muráň, Kán – R. Mikula, Ľ. Mikula, Šurhaniak. STREČNO: Kopásek – P. Sokolovský (65. M. Sokolovský), Kadáši, Kán, Oberta, Vdovičák, Radočáni, Muráň (70. Obešla), Žigmund, Lonc, Taraba. SKALITÉ: Tatarka – Ľ. Mikula, Sidora, Šurhaniak, Baroniak, Vlček, Čanecký (65. Serafín), R. Mikula, Časnocha, Padych (Časnocha), Kaňa, Chovanec.
Dolný Hričov – Rosina 0:3 (0:1), 39. Vrabec, 80. Kopáč, 86. Trhančík.
Tretie mužstvo v tabuľke prišlo na ihrisko posledného. Prvý polčas bol vyrovnaný, so šancami na oboch stranách. V 39. min. po hrubej chybe domácich išli hostia do vedenia. Po zmene strán mali hostia miernu prevahu, Dolný Hričov kopil chyby a v 80. min. hostia rozhodli zápas druhým gólom. R Ondrašina, 400. ŽK: Zaduban, Lasička – Martinka, Turský, Smieško, Trhančík, Vrabec. D. HRIČOV: Kurota – Martin Masný (65. Puchoň), Hluchý, Pekarík, Sakala, Červenec, Michal Masný, Bandúr (46. Kováč), Vančík, Zaduban, Lasička (65. Bajza). ROSINA: Výboch – Martinka (61. Kais), Turský, Lysík, Adamčík, Smieško, Hodás, Trhančík, Ondák, Kopáč (90. Timkanič), Vrabec (71. Šustek).
Raková – Teplička 0:4 (0:3), Kysela 2, Hruška, Králik. Vedúce mužstvo tabuľky si na ihrisku desiatej Rakovej vytvorilo dostatočný náskok už v prvom polčase, kedy dali hráči Tepličky tri góly. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hostia mali niekoľko šancí, ale nepodarilo sa im ani raz prekonať brankára Tepličky. Víťazstvom si hostia udržali vedenie v tabuľke piatej ligy. R Blahušiak, 150. ŽK: Stenchlák, Jánoš (Teplička). RAKOVÁ: Kajánek – Rebroš, Kolembus, Majerík, Kolešmánik, Maľovaník, Kováčik, Olšiak, Badžgoň, Čačurák, Krištofík. TEPLIČKA: Orvan – Hruška, Januš, Valášek, Lisko, Belák, P. Králik, Stenchlák, M. Králik, Kysela, B. Adamus.
Varín – Kotrčiná Lúčka 3:2 (1:1), 32. Repkovský, 65. Nemček, 84. Mariáš – 13. Káčerík, 57. Beleš. V derby slušnej úrovne a objektívneho rozhodovania rozhodcov zatlačili domáci hostí na ich polovicu. Po ojedinelom protiútoku dali hostia vedúci gól. Varín si vypracoval množstvo šancí, ale brankár hostí Trnovec všetky zlikvidoval. V druhom polčase mali domáci stále prevahu, ale po štandardnej situácii inkasovali druhý gól. Varínčania potom zaslúžene strhli víťazstvo na svoju stranu a mohli vyhrať aj s vyšším rozdielom, ale brankár Trnovec vychytal ďalšie strelecké pokusy domácich. R Sitár, 150. ŽK: Nemček, M. Zimen, Kokavec – Milo, Kuťka, Ďurnek. VARÍN: Murárik – Nemček, M. Zimen, Michulek, Repkovský, M. Tichák (85. Lopušan), Kokavec, Repáň, P. Zimen, Šugár (70. R. Zimen), I. Tichák (70. Mariáš). K. LÚČKA: Trnovec – Káčerík, Jaroščiak (62. Ďurnek), Milo, Hreus, Kuťka, Bielik, Mikolaj, Žabka (75. Ladiver), Martinček, Beleš.
Podvysoká – Závodie 1:3 (0:2), M. Bičánek – Šajnoha, Labant, Sedliaček. Hostia si v prvom polčase domáci vypracovali dvojgólový náskok, domáci nepremenili pokutový kop a nepodarilo sa im znížiť. V Podvysokej sa hral z oboch strán kvalitný, vyrovnaný zápas, s množstvom nepremenených šancí na oboch stranách. Hostia ich premenili viac ako domáci, preto vyhrali. R Rohoň, 300. ŽK: P. Bičánek (Podvysoká). PODVYSOKÁ: P. Bičánek – Starší, Chytil, Ligač, Bilský,
P. Bičánek (77. Kubiš), Chochruň,
F. Turiak, Šperka (78. Heglas), M. Turiak (55. Perďoch), Cvinček. ZÁVODIE: Pika – Šoška (72. Ježo), Ftorek, Škuta, Sedliaček, Gamboš (86. Mára), M. Sedliaček, Labant, Kuboška, Šajnoha, Randík.
Radoľa – Predmier 3:0 (0:0), 58. Špiriak, 80. Kaplík, 85. Luprich. Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhom polčase prebrali iniciatívu domáci a strelili tri nádherné góly. R Ivannič, 250, ŽK: R. Minár – Bajza, Kučera, Farkáš, Brezničan. ČK: Bajza, Danišek. RADOĽA: Gašinec – Paulus,
J. Minár, Harcek, Luprich, Gazdík (62. Ďuriš), B. Kaplík, Špiriak, Hájnik (32. Macejko), M. Kováčik (32. Šidlo), R. Minár. PREDMIER: Uríček – Bajza, Klus, Kučera, Sluka, Brezničan, Bačík, Daníšek, Pobjak, Šukala (82. Janda), Šimoník (22. Farkáš).
1. Teplička 17 11 0 6 39:25 33
2. K.Lúčka 16 10 2 4 37:20 32
3. Rosina 17 9 5 3 33:21 32
4. Radoľa 17 10 2 5 38:27 32
5. Skalité 17 8 5 4 36:20 29
6. Závodie 16 9 2 5 28:25 29
7. Varín 16 9 1 6 25:22 28
8. Predmier 17 6 4 7 32:23 22