Dôležité víťazstvo Stránskeho v D. Tižine

II. trieda Lietava – Hrabové 2:1 (2:0), 17. a 33. P. Gašpierik st. – 85. Sedliak (vl.). Prvý polčas zápasu tímov z druhej časti tabuľky sa niesol v réžii domácich,...

II. trieda
Lietava – Hrabové 2:1 (2:0), 17. a 33. P. Gašpierik st. – 85. Sedliak (vl.). Prvý polčas zápasu tímov z druhej časti tabuľky sa niesol v réžii domácich, ktorí okrem dvoch gólov P. Gašpierika st. si vypracovali ďalšie tri gólové šance. V druhom polčase sa Lietava uspokojila s dvojgólovým vedením, čo od 60. minúty využili hostia a prebrali hernú iniciatívu na svoje kopačky. V 85. minúte, keď chcel centrovanú loptu hostí domáci Sedliak odhlavičkovať na roh, trafil nešťastne do vlastnej brány. Hrabové vycítilo obrovskú príležitosť vyrovnať, no záverečný tlak im nepriniesol želané ovocie. R Vanák, 150. LIETAVA: Koša – Gaňa (35. P. Gašpierik ml.), Sedliak, Chobot (70. Petrák), P. Gašpierik st., P. Belan, Ďurajka, Benko, Hradský, Bellan, A. Belan (87. V. Belan). HRABOVÉ: J. Hrabovský – Bučko, V. Hrabovský, Jánošík (73. Vologa), Sedlák, Martinka, Hanulík, J. Sedliak, T. Hrabovský, Daniš, Puškár.
Súľov – Divina 2:0 (1:0), 20. Bušovský, 75. Ďurajka (11 m). V Súľove sa hral mimoriadne korektný zápas bez tvrdých faulov. Herne vyrovnaný prvý polčas vyšiel lepšie pre domácich, ktorí sa ujali vedenia v 20. minúte strelou Bušovského. Hostia hrozili rýchlymi protiútokmi, avšak ani jeden sa im nepodarilo využiť. Do druhého polčasu nastúpila Divina s odhodlaním vyrovnať, no domáci ich predčili a okrem jednej šance im nič nedovolili. V 75. minúte hosťujúci obranca vyrazil strelu Gajdošíka rukou a nariadenú jedenástku premenil domáci brankár M. Ďurajka. V neprospech zápasu bola skutočnosť, že chýbali obaja postranní rozhodcovia. R Kováč, 100. SÚĽOV: Ďurajka – M. Hrehor, Gajdošík, Bušovský, Hudek, R. Hrehor, Tvrdý (70. Kocian), Ráztočný, Ľ. Hrehor, Smatana (46. Blaško), Kereš. DIVINA: Slovák – Pav. Ovečka, M. Ďurčo, Poliaček, Kováčik, Pet. Ovečka st., Čuraj, Hroš, Mar. Ďurčo, Holúbek, Pet. Ovečka ml.
K. Poruba – Štiavnik 2:3 (1:0), 15. Tretina, 65. J. Hodas (11 m) – obaja z Kamennej Poruby. Vedúci tím tabuľky pricestoval do Kamennej Poruby. Domáci im boli v prvej časti hry viac ako vyrovnaným súperom, čo Tretinovým gólom z 15. minúty pretavili do úvodného gólu stretnutia. Po polčase začali hostia mohutným náporom, ktorý bol na Porubčanov nad ich sily. Novosad na začiatku druhej časti hry vyfasoval červenú kartu za podrazenie súpera. Nariadený pokutový kop hostia bez váhania premenili – 1:1. Oslabení domáci vzápätí inkasovali ďalší gól z kopačiek Štiavnika. V 65. minúte faul na domáceho Kaveckého potrestal opäť z bieleho bodu Hodas. Keď sa už zdalo, že sa body budú deliť, inkasovala Kamenná Poruba po chybe brankára Kaveckého. Tri body tak putovali do Štiavnika. R Mintál, 150. KAMENNÁ PORUBA: F. Kavecký – Novosad, Jasenovský, Podkopčan, Albert, Hodas, Kľučiar, Sadecký, M. Kavecký, Tretina, Kasman. ŠTIAVNIK: Parčiš – Gašperec, Šutara, V. Kuciak, Krajčí, R. Mišutka, L. Mišutka, I. Pobjak, J. Pobjak, Prílepok, Mračník, P. Pobjak.
Zástranie – Zbyňov 0:0. Zástranie hralo so Zbyňovom absolútne bezduchý, bezgólový zápas. Šancí bolo na oboch stranách ako šafránu, strelci si dnes asi vybrali dovolenku. R Kuba, 150. ZÁSTRANIE: Majtan – Martinek, J. Lisko, Vajčovec, V. Gašpierik, M. Gašpierik, Laurenčík, M. Lisko (82. Pav. Mičica), L. Gašpierik, Pet. Mičica, Hruška. ZBYŇOV: J. Urík – M. Urík, Miškovský, Bariak, Bielik, Jánošík, Jánečný, Babčan, Pekara, R. Urík, Vajkuny.
Horný Hričov – Turie 2:1 (2:0), 5. Moravčík, 15. Krško – 70. Smolík. Výborná kombinačná hra domácich a excelentné zákroky hosťujúceho brankára – to je stručná charakteristika duelu v Hornom Hričove. Domáci už v 15. minúte viedli dvojgólovým rozdielom. Do konca zápasu mohli dať ešte aspoň pol tucta gólov, no brankár Turia bol proti. V 70. minúte skorigoval na konečných 2:1 hosťujúci Smolík. R. Dingová, 100. HORNÝ HRIČOV: Šoška – Koštek, Jahvodka, J. Králik, Ľ. Králik, Novysedlak, Krško, Vydra, Moravčík, Dibdák (60. Drábik), Šichman (65. Marčiš). TURIE: Puráš, J. Lokaj, Valíček, P. Lokaj, Kudelka, Tandara, Chupáň, Tvrdý, T. Lonc, Pirošík, Smolík.
Považský Chlmec – Nededza 6:0 (1:0), 23. M. Kozlík, 61. Holoboj, 66. a 92. Kubány, 70. Štenchlák (11 m), 90. Dendys. Považský Chlmec celý zápas tlačil múru, títo však hrdinsky vzdorovali a neuchýlili sa k zbytočným faulom. V prvom polčase premenili domáci len jednu šancu, keď nastrelili dve tyčky a jedno brvno. V druhej časti hry podstatne zlepšili efektivitu a nasúkali Nededzi ďalších päť presných zásahov. R Gašpierik, 100. POVAŽSKÝ CHLMEC: R. Kozlík, Pažický, Mar. Kozlík (78. Matúš), J. Čejka, Vaňovič, Štenchlák, Holoboj, Ambra (75. Dendys), Kubala (70. Mir. Kozlík), P. Čejka, Kubány. NEDEDZA: Hlad – Remek, V. Macho (84. M. Macho), Jančík, Slúčik, Podešva, Hruška, Berešík, Mičík, Balala, Ďuríček.
Dolná Tižina – Stránske 1:2 (0:1), 85. Zakopčan (Dolná Tižina). Úvod zápasu sa v Dolnej Tižine začal náporom domácich, keď už v piatej minúte vsietili gól, ktorý však pre faul Kubíka nebol uznaný. V 35. minúte sa teda ujali vedenia hostia strelou spoza šestnástky. Do druhého polčasu nastúpila Dolná Tižina s odhodlaním vyrovnať a po dlhom trápení a zahadzovaní šancí sa konečne v 85. minúte dočkali. V 91. minúte využili poslednú šancu zápasu hosťujúci hráči, takže vyfúkli domácim aj jediný bod. R Kúdelka, 200. DOLNÁ TIŽINA: Mackovčin – Cedúch, Mir. Hazda, M. Maťko, Pazderka (80. Mar. Hazda), Zakopčan, Šmehýl, Ťažký, Kubík (48. T. Maťko), Mihalčačin, Chabada. STRÁNSKE: Škorvánek - Baránek, Vrábel, Hodas, Štrba, Dubeň, Mil. Kasman, Mar. Kasman, R. Chrachala, Štadáni, Matiašovský.
1. Štiavnik 17 11 4 2 35:18 37
2. P. Chlmec 17 11 2 4 34:17 35
3. D. Tižina 17 8 5 4 36:25 29
4. Stránske 17 8 5 4 30:20 29
5. Zástranie 17 8 3 6 30:26 27
6. Divina 17 8 3 6 28:25 27
7. Súľov 17 7 4 6 24:19 25
8. Hrabové 17 6 3 8 28:30 21