Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Štiavnik si udržal vedenie v tabuľke

II. trieda Stránske – Lietava 1:0 (1:0), 40. R. Chrachala. Prvý polčas vyznel v prospech domáceho tímu. Vytvoril si množstvo šancí,...

II. trieda
Stránske – Lietava 1:0 (1:0), 40. R. Chrachala. Prvý polčas vyznel v prospech domáceho tímu. Vytvoril si množstvo šancí, no pozorný brankár hostí pustil za chrbát len jedinú strelu z kopačky Chrachalu. Aj do druhého polčasu nastúpili domáci aktívnejšie, ale hostia hnaní vidinou aspoň jediného bodu hru vyrovnali, vypracovali si niekoľko šancí, avšak najväčšiu im zlikvidoval domáci Štrba, keď loptu vykopol spred bránkovej čiary. R Ondrušík, 170. STRÁNSKE: Škorvánek - Baránek (85. V. Chrachala), Vrábel, Hodas, Štrba, Dubeň, Mil. Kasman, Mar. Kasman, R. Chrachala, Štadáni, Matiašovský. LIETAVA: Košša – Gaňa, Sedliak, Chobot, P. Gašpierik, P. Belán, Ďurajka, Benko, Hradský, Petrák, A. Belan.
Nededza – Dolná Tižina 1:4 (0:0),
71. Kudla (11m) – 75. Zakopčan, 80. Šmehýl, 84. Mihalčatin, 88. L. Bačinský. Pri kulise, o ktorú sa postaral početný fanklub hostí, sa hral v Nededzi mimoriadne napínavý zápas. V 58. min. videl druhú žltú kartu domáci Kudla a musel sa porúčať pod sprchy. V 71. min. ho napodobnil hosťujúci Ďurina, za čo dostali domáci výhodu pokutového kopu. Túto bez váhania premenili a Nededza si už v mysli pripisovala do tabuľky tri body. Tižinčania však boli proti, prevzali opraty nad dianím na ihrisku a štyrmi gólmi v priebehu
13 minút strhli vedenie na svoju stranu. R. Hazda, 200. NEDEDZA: Hlad – Remek, Gruling, Jančík (62. V. Peťko), Hôrecký, Podešva, Mravec (82. Macho), Berešík, Kudla, Balala, Ďuríček. D. TIŽINA: Falašta – M. Bačinský, Cedúch, Mihalčatin, Ťažký, Šmehýl, Kubík (70. L. Bačinský), Pazderka, Zakopčan, Chabada, Ďurina.
Turie – Považský Chlmec 2:4 (0:2), 80. Valíček, 90. Špagľa – 8. M. Kubáni, 35. Pet. Čejka, 55. L. Kubala, 67. Mar. Kozlík. Počas takmer celého zápasu mali v Turí miernu hernú prevahu hosťujúci hráči. Chlmec zahral to, čo potreboval, aby sa udržali pri čele tabuľky. V 8. min. sa ako prvý presadil M. Kubáni. O dve minúty neskôr sa po krásnej strele toho istého hráča vyznamenal domáci brankár Mičky, keď vytlačil loptu nad šibenicu. V 35. min. sa po rýchlej akcii na tri dotyky presadil Peter Čejka. Druhý polčas začali aktívne opäť hostia, keď sa im podarilo skórovať ešte dvakrát. R Skotnický, 100. TURIE: Mičky – J. Lokaj, Valíček (46. Smolík), Pyrošík, Kudelka (18. Machyna), T. Lonc, Tvrdý, J. Lonc, Tandara, Chupáň (84. P. Lokaj), Špagľa. P. CHLMEC: R. Kozlík – Pažický (46. Mir. Kozlík), Mar. Kozlík, J. Čejka (28. L. Kubala), Pet. Čejka (85. Dendys), Vaňovič, Štenchlák, Holoboj, Ambra, Pav. Čejka, Kubáni.
Zbyňov – Horný Hričov 2:1 (0:0), 47. Jánošík, 83. Babčin – 91. Šichman. V prvej časti hry sa domáci snažili zo všetkých síl presadiť, dobre brániaca hosťujúca obrana bola proti. Hričov zároveň neustále hrozil rýchlymi brejkmi. Hneď po zmene strán sa podarilo domácemu Jánošíkovi vsietiť gól pokoja. Vzápätí sa po úniku Pekaru vyznamenal hosťujúci gólman. V 83. min. sa po centri presadil volejom Babčan a zvýšil na 2:0. Hosťujúcemu trénerovi sa vyplatilo striedanie, keď v 61. min. poslal na ihrisko mladého a šikovného Šichmana. V nadstavenom čase sa tento hráč zaslúžil aspoň o čestný úspech hostí. R. Mitúch, 50. ZBYŇOV: J. Urík – M. Urík, Miškovský, Bariak, Bielik (75. Smu-
da), Jánošík, Jánečný, Babčan, Pekara (85. Barčiak), R. Urík, Vajkuny (64. Dolník). H. HRIČOV: Šoška – Vydra, J. Králik, Koštek, Jahvodka, Ľ. Králik, Novisedlák, Krško, Moravčík, D. Drábik, J. Drábik (61. Šichman).
Štiavnik – Zástranie 1:0 (1:0), 19. P. Pobjak (11m). Zástranie sa po celý zápas sústredilo len na nakopávané lopty, a tak technickejší domáci nemohli naplno rozvinúť svoju kombinačnú hru. Podarilo sa im však dostať hostí pod tlak, z čoho vyťažili v 19. min. po ruke hostí penaltu. Loptu si na biely bod postavil P. Pobjak a z 11 m sa nemýlil. Hostia môžu za nízke skóre ďakovať brankárovi Majtanovi, ktorý likvidoval aspoň štyri tutovky Štiavnika. Domáci gólman Parčiš sa na nedostatok práce tiež sťažovať nemohol, keď sa musel obracať za početnými útokmi Zástrania. Tri body však napokon zaslúžene zostali v Štiavniku. R Papík, 300. ŠTIAVNIK: Parčiš – Gašperec, Šutara, V. Kuciak, Krajčí (80. P. Kuciak), R. Mišutka, L. Mišutka, I. Pobjak, J. Pobjak, Prílepok, Mračník, P. Pobjak. ZÁSTRANIE: Majtan – Vajčovec, Mičica (73. M. Lisko), M. Gašpierik, J. Lisko (85. Hruška), V. Gašpierik, Laurenčík, Janči, Kopas, L. Gašpierik, Škorvánek.
Divina – Kamenná Poruba 4:2 (2:0), 43. a 80. Ďurčo, 45. Kaper, 59. Lašút – 65. Hodas (11m), 88. Jasenovský. Divina hrala s Kamennou Porubou veľmi slušný a zo začiatku aj vyrovnaný zápas. V závere prvej časti hry sa presadil domáci Ďurčo, ktorého o dve minúty neskôr napodobnil Kaper. V 59. min. zvyšoval Lašút. O 6 minút hrali domáci v šestnástke rukou, a tak rozhodca zákonite odpískal jedenástku, Hodas znížil na 1:3. V 80. min. zvyšoval opäť Ďurčo. Hostia sa s prehrou nechceli zmieriť a podarilo sa im dve minúty pred koncom riadneho hracieho času opäť znížiť. Do konca zápasu sa však už ani jednému mužstvu nepodarilo presadiť. R. Mackovčín, 150. DIVINA: Pet. Ovečka st. – Povalač, Bukový, Čuraj, D. Lašút, Kaper (86.
J. Ďurčo), M. Ďručo (81. Pav. Ovečka), Poliaček, Kováčik, Pet. Ovečka ml.,
M. Lašút (90. Holúbek). KAMENNÁ PORUBA: F. Kavecký – Jasenovský, Polko, Novosad, Klučka, M. Stupňan (47. R. Stupňan), Sadecký, Tretina, Hodas, M. Kavecký, Ondrejka.
Hrabové – Súľov 2:2 (1:1), 37. Daniš, 57. T. Hrabovský – 15. Bučko (vl.), 82. M. Hrehor. Hostia boli prvých 20 minút lepším tímom, domáci si v závere prvého polčasu vypracovali tri gólové šance. V 15. min. si dal vlastný gól Bučko, v 37. min. vyrovnal Daniš. V druhej časti hry domáci pritlačili, z čoho T. Hrabovský vyťažil vedúci gól pre Hrabové. V závere zápasu však hostia strelou z priameho kopu vyrovnali. V Hrabovom sa tak body zaslúžene delili. R. Vaškovič, 300. HRABOVÉ: J. Hrabovský – Bučko, V. Hrabovský, Jánošík, J. Sedlák, M. Hrabovský (78. Bologa), M. Hanulík, J. Sedliak, T. Hrabovský, Gajdošík, Daniš. SÚĽOV: Ďurajka – M. Hrehor, Gajdošík, Bušovský, Hudek, Blaško, Tvrdý, Ráztočný, R. Hrehor, Smatana, Kereš.

1. Štiavnik 16 10 4 2 32:16 34
2. P. Chlmec 16 10 2 4 28:17 32
3. D. Tižina 16 8 5 3 35:23 29
4. Divina 16 8 3 5 28:23 27
5. Zástranie 16 8 2 6 30:26 26
6. Stránske 16 7 5 4 28:19 26
7. Súľov 16 6 4 6 22:19 22
8. Hrabové 16 6 3 7 27:28 21