Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Hetriky v Hornom Hričove a v Stránskom

II. trieda Lietava – Súľov 1:0 (0:0), 68. Benko. Posledný tím druhej triedy privítal na svojom ihrisku šiesteho. Tabuľkový rozdiel však nebolo na ihrisku vôbec vidieť.

II. trieda
Lietava – Súľov 1:0 (0:0), 68. Benko. Posledný tím druhej triedy privítal na svojom ihrisku šiesteho. Tabuľkový rozdiel však nebolo na ihrisku vôbec vidieť. Mužstvá hrali vyrovnaný zápas medzi šestnástkami, vážnejšej šance sa však stovka divákov nedočkala. O zápase rozhodla 68. minúta zápasu, keď po priamom kope z hranice šestnástky obstrelil Benko múr priamo v žrdi. Hostia potom vrhli vetko do ofenzívy, avšak vyrovnať sa im už nepodarilo.
R Chviľa, 100. LIETAVA: Košša – Gaňa, Sedliak, Chobot (75. Ľ. Gašpierik), P. Gašpierik, P. Belán, Ďurajka, Benko, Hradský (90. Matejko), R. Belan, A. Belan. SÚĽOV: Ďurajka – M. Hrehor, Gajdošík, Bušovský, Hudek, R. Hrehor, Tvrdý, Ráztočný, R. Hrehor, Smatana (85. Blaško), Kereš.
Kamenná Poruba – Hrabové 2:0
(0:0), 70. M. Stupňan, 86. Sádecký. V K. Porube sa hral prvý polčas relatívne vyrovnaný zápas. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko gólových šancí, no ani jedna nebola zúročená. V 70. minúte sa domáci ujali vedenia parádnou strelou striedajúceho Stupňana a 4 minúty pred koncom stretnutia doklepol vyrazenú strelu M. Ka-
veckého Sádecký. Hostia hrali celý zápas v poli viac ako dobre, no pred bránou domácich boli viac-menej neškodní. R Vanák, 60. KAMENNÁ PORUBA: F. Kavecký – Jasenovský, Podkopčan, Novosad, Ondrejka, Štrba (59. M. Stupňan), Sadecký, Mičúch, M. Kavecký, Hodás, J. Kavecký (59. Tretina). HRABOVÉ: J. Hrabovský – Bučko, V. Hrabovský, Jánošík, Sedlák, Puškár (73. M. Hrabovský), Hanulík, J. Sedliak (83. Bologa),
T. Hrabovský, Gajdošík, Daniš.
Divina – Zástranie 3:4 (1:2), 5. a 73. Ďurčo, 53. Kováčik (11m) – 26. P. Mičica, 43. L. Gašpierik, 48. Škorvánek, 89. L. Gašpierik. Domáci sa ujali vedenia rýchlym gólom už v piatej minúte po individuálnej akcii Ďurča. V 26. min. sa v tlačenici pred domácim gólmanom najlepšie zorientoval hosťujúci Mičica a vyrovnal. Dve minúty pred odchodom do šatní sa hosťom podarilo dostať po prvý raz do vedenia. Po výmene strán sa po chybe v rozohrávke Diviny ponúkla šanca Škorvánkovi zvýšiť vedenie, ktorú bez váhania využil – 1:3.
Domáci sa nedali, zatlačili a dvoma gólmi v priebehu dvadsiatich minút opäť vyrovnali. V 89. minúte, keď sa už zdalo, že sa body budú napokon deliť, L. Gašpierik po rýchlom brejku odobral Divine aj posledný bod za prípadnú remízu. R Rogoň, 150. DIVINA: Pet. Ovečka st. – S. Bukový, M. Poliaček, Povalač (47. M. Puraš), Kováčik, Hroš, Pet. Ovečka ml.,
M. Kaper, Čuraj, M. Lašút, Ďurčo. ZÁSTRANIE: Majtán – Laurenčík (56. Vajčovec), Martinek, M. Gašpierik, J. Lisko, V. Gašpierik, Janči (81. M. Lisko), Mičica, Kopas, Škorvánek, L. Gašpierik (90. Hiačka).
Horný Hričov – Štiavnik 0:4 (0:2),
16., 33. a 81. P. Pobiak – 52. Krajčan. Jednoznačná záležitosť zo strany hostí – aj tak by sa dal nazvať dnešný duel Horného Hričova so Štiavnikom. Keby sa do skóre počítali aj premárnené šance, skóre by mohlo byť aj 2:9. Sympatický výkon Horného Hričova bol podčiarknutý mimoriadne čistou hrou a kvalitami rozhodcu Šedíka. Hŕstke divákov sa tak naskytol veľmi pekný veľkonočný futbalový zážitok. R Šedík, 50. HORNÝ HRIČOV: Uhrík – Vydra, J. Králik, Krško, Koštek, Moravčík (68. Eichler), Ľ. Králik, Drábik, Novisedlák, Bodis (46. Šichman), Jahvodka. ŠTIAVNIK: Tarčiš – Gašperec, Šutara, Vl. Kuciak, Krajčí (71. Hraboš), R. Mišutka (68. Pav. Kuciak), L. Mišutka, J. Pobiak, Prílepok, Mračník, P. Pobiak.
Považský Chlmec – Zbyňov 1:0
(0:0), 75. Štenchlák (11m). Prvý polčas zápasu Považský Chlmec – Zbyňov sa skončil bezgólovou remízou, keď obe mužstvá nevyužili minimálne po dvoch tutovkách. Druhý polčas sa hral viac na bránu hostí, ale bezzubí domáci sa nedokázali presadiť. Až v 75. minúte rozhodol o majiteľovi troch bodov zo spornej jedenástky Štenchlák. Najväčšiu šancu zápasu mali v závere zápasu domáci futbalisti, ktorí však z dvoch krokov trafili iba do brvna. R Kubo, 150. POVAŽSKÝ CHLMEC: R Kozlík – Pažický, Štenchlák, Vaňovič, J. Čejka, Kubány, Pav. Čejka, Pet. Čejka, Ambra, Mar. Kozlík (83. Micheľ), Dendych (65. Mir. Kozlík). ZBYŇOV: J. Urík – Miškovský, M. Urík, Kubica, Bielik, Mišiak, Babčan, Pekara (64. Mikulík), Dolník, R. Urík, Jánošík.
Dolná Tižina – Turie 3:0 (0:0), 55. Zakopčan, 68. Pazderka, 73. M. Bačinský. V Dolnej Tižine sa hral rýchly a kvalitný futbal. Prvá časť hry bola absolútne vyrovnaná, šance sa striedali na oboch stranách. Po prestávke domáci zatlačili, z čoho vyťažili tri rýchle góly. V 55. minúte Zakopčan poslal hlavičkou vhadzovanie za chrbát brankára Mičkyho, v 68. minúte dal z 20 metrov Pazderka Mičkymu jasličky a v 73. minúte M. Bačinský zakončil rýchlu akciu tretím gólom. Posledné minúty zápasu obe mužstvá už len dohrávali. R Mintál, 250. DOLNÁ TIŽINA: Falašta – Hazda,
M. Maťko, Ďurina, Cedúch, Zakopčan, Pazderka, Mihalčačin (51. M. Ba-
činský), Cingeľ (60. Ťažký), Chabada, Kubík (50. T. Maťko). TURIE: Mičky – J. Lokaj, Valíček, Pyrošík, Kuželka, T. Lonc, Tvrdý, J. Lonc, Tandara, Chupáň, Špagľa.
Stránske – Nededza 3:1 (0:1), 50., 75. a 83., R. Chrachala – 15. J. Kudla. Takmer dve stovky divákov videlo v Stránskom dva rozdielne polčasy. Prvých 45. minút sa hral obojstranne vyrovnaný zápas, no jedinú zo šancí využili len hostia – v 15. minúte sa presadil J. Kudla. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení – k aktivite pribalili aj efektivitu. Tri góly v sieti hostí znamenalo jasnú výhru Stránskeho po nevydarenom polčase. R Peťko, 180. STRÁNSKE: Škorvánek – Baránek (78. V. Chrachala), Hodas, Jánošík (88. M. Dolník), Štrba, Vrábeľ (85. Mar. Kasman), Mil. Kasman, R. Chrachala, Dubeň, Štadáni, Matiašovský. NEDEDZA: Hlad – Remek, Múčka, Jančík, Hôrecký, Podešva, Mravec, R. Peťko, Kudla, Žiak, Ďuríček.

4. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  5. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  6. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  7. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  8. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  10. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
  1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Máte problémy s trávením? Známy gastroenterológ radí ako na ne
  3. Zdravé varenie: zábava pre celú rodinu
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  5. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  6. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  7. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Hviezdou proti Pohroniu bol fantastický brankár Petráš

Žilina bola v efektivite stopercentná, hostia si na gólmanovi MŠK vylámali zuby.

Samuel Petráš podržal svojich spoluhráčov fantastickými zákrokmi.