Hosťom sa nepodarilo ani raz zvíťaziť

II. trieda Nededza – Lietava 2:1 (0:0), 83. R. Peťko, 89. Grulling – 61. A. Belan. Všetky zápasy jarnej časti druhej triedy sa hrali za krásneho slnečného počasia,...

II. trieda
Nededza – Lietava 2:1 (0:0), 83. R. Peťko, 89. Grulling – 61. A. Belan. Všetky zápasy jarnej časti druhej triedy sa hrali za krásneho slnečného počasia, a tak tomu bolo aj v Nededzi. Hostia hrali celý zápas viac ako dobre, čo v 61. minúte pretavili do úvodného gólu stretnutia. Lietava hrala aj naďalej otvorený futbal, čo sa im v 83. minúte vypomstilo, keď R. Peťko prestrelil domáceho gólmana a vyrovnal. Smolný zápas zo strany hostí korunoval v závere vlastný gól, a tak prvé jarné tri body zostali pod Straníkom.
R Hollý, 50. NEDEDZA: Hlad – M. Remek, R. Grulling, J. Jančík (60. M. Macho). R. Hôrecký, Podešva, V. Mravec,
V. Peťko (40. J. Balala), J. Hreus, R. Peťko, J. Kudla. LIETAVA: Košša – Gaňa, Sedliak, Ľ. Chobot, P. Gašpierik (86. Ľ. Gašpierik), P. Belan, J. Ďurajka, M. Benko, M. Hladský, R. Belan, A. Belan.
Turie – Stránske 2:1 (0:0), 60. J. Lonc, 75. D. Tandara (Turie). Upravené ihrisko, pekné počasie, pekný futbal. Tak by sa dal stručne charakterizovať duel Turia so Stránskym. Zo začiatku mali domáci mierne navrch, ale svoje šance nedokázali využiť. Hra sa zákonite vyrovnala a pekné šance sa striedali na oboch stranách. V 60. minúte si domáci potiahli po ľavej strane loptu a záložník J. Lonc z uhla trafil do pravej žrde, následne do ľavej žrde a do brány. V 68. minúte hostia vo veľkej snahe vyrovnať v skrumáži dorazili do brány - 1:1. O sedem minút neskôr kopali domáci roh, osamotený Tandara nemal problém z voleja poslať opäť domácich do vedenia. Ten istý hráč mohol v závere zápasu výsledok ešte prikrášliť, keď po hrubej chybe hosťujúcej obrany išiel sám na bránu, no prestrelil. R Valach, 100. TURIE: Mičky – J. Lokaj, Valíček, Pyrošík, Kuželka, T. Lonc, Tvrdý (90. Smolík), J. Lonc, Tandara, Chupáň, Špagľa. STRÁNSKE: Škorvánek – Mar. Kasman (15. Chrachala), Štrba, Dobeš, Jánošík, Baránek, Mil. Kasman, Vrábeľ, Dubeň, Štadáni (80. Majerčík), Matiašovský.
Zbyňov – Dolná Tižina 1:0 (1:0),
18. Jánošík. Domáci začali náporom a už v piatej minúte si Dolník vypracoval tutovku, no hosťujúci brankár bol proti. Tlak pokračoval aj po Jánošíkovej tyčke a v 18. minúte sa ten istý hráč postaral o úvodný a ako sa neskôr ukázalo, aj rozhodujúci gól zápasu. Hra sa potom odvíjala medzi šestnástkami, zápas pôsobil rozháraným dojmom, občasný vzruch priniesli na ihrisko len občasné útoky hostí. R Nemček, 70. ZBYŇOV:
J. Urík – D. Miškovský, Barčiak, M. Urík, Mišiak, Jánošík, Bielik, Kubica, Dolník (50. Mikulík), R. Urík, Pekara (65. Smuda). DOLNÁ TIŽINA: Falašta –
T. Maťko, Cedúch, Pazderka, M. Maťko, Šmehýl, Kubík (61. Ťažký), Cingel
(56. Bačinský), Zakopčan (79. Šugar), Chabada, Ďurina.
Štiavnik – Pov. Chlmec 1:0 (0:0),
80. J. Tobiak. V Štiavniku sa hral kvalitný zápas, počas ktorého mali väčšiu časť hry domáci, šance im však likvidoval hosťujúci brankár Kozlík. Hra sa najmä v druhom polčase odvíjala na polovici hostí, ich obrana však pracovala viac ako dobre. V 80. minúte kopal Mračník penaltu, ktorú výborný Kozlík vytlačil. Vzápätí kopali domáci roh a J. Tobiak prekonal Kozlíka krásnou hlavičkou. Potom sa len hra prelínala z jednej strany na druhú, vážnejšiu šancu si už však nevypracovalo ani jedno mužstvo. R Peťko (spravodlivo), 200. ŠTIAVNIK: Tarčiš – Gašperec, Šutara, Vl. Kuciak, Prílepok (80. Hajko), R. Mišutka, L. Mišutka, J. Fobiak, Pav. Kuciak (46. Mračník), Hraboš (60. Pet. Kuciak), P. Fobiak. POV. CHLMEC: Kozlík – Pažický, Kalík, J. Čejka, Vaňovič, Cejsniak, Holko, P. Čejka,
Divina – Horný Hričov 3:1 (2:1),
15. Lašút, 20. a 60. Ďurčo - 10. Krško. V Divine hrali oba tímy veľmi slušný zápas priemernej úrovne. Na úvodný gól hostí v 10. minúte bleskurýchlo odpovedal Lašút, ktorého vzápätí nasledoval Ďurčo. V 20. minúte tak bol stav 2:1. Po výmene strán sa v 60. minúte presadil po druhýkrát už len domáci Ďurčo, a tak tri body zostali na pravom brehu Váhu.
R Ďuriník,140. DIVINA: P. Ovečka - Puraš, Kováčik, Krško (80. Holubek), Poliačik, Roš, Čuraj, D. Lašút, M. Lašút, Ďurčo, M. Ovečka (20. Pav. Ovečka). HORNÝ HRIČOV: Šoška – B. Vydra, Juhás, J. Králik, Panák, Barták, Novisedlák, Krško, Drábik, Ľ. Králik, Eichler.
Hrabové – Zástranie 2:2 (1:0),
26. Puškár, 60. Daniš (Hrabové). Slušná návšteva videla v Hrabovom gól v 26. minúte, keď sa v skrumáži pred bránou najlepšie zorientoval domáci Puškár. Na začiatku druhého polčasu umiestnil Daniš center z pravej strany za chrbát hosťujúcho gólmana – 2:0. V 60. minúte zahrávali hostia po ruke domácich penaltu, ktorú bez problémov premenili. 27 minút pred záverečným hvizdom rozhodcu hostia z pekného protiútoku hlavičkou vyrovnali. Vo vyrovnanom zápase sa tak napokon body zaslúžene delili.
R Forbak, 150. HRABOVÉ: Bunta – Bučko, Jánošík, Daniš, Hanulik, Šimon,
T. Hrabovský, J. Sedliak, Puškár,
J. Gajdošík, Baláž. ZÁSTRANIE: Majtán – Mikušinec, M. Gašpierik Kopas, Mičica, Vajčovec, V. Gašpierik, Janči,
M. Lisko, Škorvánek, J. Lisko.
Súľov – Kam. Poruba 4:1 (1:0),
15. Stupňan (vl.), 50. Bušovský, 75. M. Hrehor, 81. Tvrdý – 90. Jasenovský. Zo začiatku hral Súľov s Kamennou Porubou vyrovnaný duel. Hostia zrýchlili tempo, pridali na presnosti, no inkasovali vlastným gólom Stupňana v 15. minúte. Hostí to nezlomilo, naopak tlačili aj naďalej, no domáci odolávali. Po inkasovaní druhého gólu z priameho kopu Porubčania otvorili hru, čo sa im ale vypomstilo. Do otvorenej obrany vnikali protiútoky domácich. V 75. minúte vsietil tretí gól Súľova z voleja Miro Hrehor, o šesť minút neskôr zaťažil konto hostí aj Tvrdý. V nadstavenom čase sa Kamenná Poruba presným zásahom Jasenovského dočkala aspoň čestného úspechu. R Mikurda, 80. SÚĽOV: Ďurajka, M. Hrehor, Gajdošík, Bušovský, R. Hudek, R. Hrehor, Smatana (83. I. Hudek), Ráztočný, Ľ. Hrehor, Kudelčík (46. Tvrdý), Kereš. KAM. PORUBA: F. Kavecký – Jasenovský, Stupňan (35. Ondrejka), Novosad, Potkopčan, M. Kavecký, Sadecký, Micúch, Krecáň, Hodas, Tretina.
1. Štiavnik 14 8 4 2 27:16 28
2. P. Chlmec 14 8 2 4 23:15 26
3. Divina 14 7 3 4 21:17 24
4. Dol. Tižina 14 6 5 3 28:22 23
5. Zástranie 14 7 2 5 26:22 23
6. Súľov 14 6 3 5 20:16 21
8. Stránske 14 5 5 4 24:18 20
8. Hrabové 14 6 2 6 25:24 20