Pondelok, 20. september, 2021 | Meniny má Ľuboslav(a)KrížovkyKrížovky

Stráňavy vykročili do jari správnou nohou

IV. liga, Sever Stráňavy – Kys. Lieskovec 1:0 (1:0), 45. Kampas. V jarnej premiére začali domáci na svojom trávniku náporom, keď si vypracovali pár šancí,...

IV. liga, Sever
Stráňavy – Kys. Lieskovec 1:0 (1:0), 45. Kampas. V jarnej premiére začali domáci na svojom trávniku náporom, keď si vypracovali pár šancí, no nepremenili ich. Hostia po štvrťhodine pohrozili Balážom, ktorý zaváhal. V 37. min. neuznal Paňko pre údajný ofsajd domácim gól. Dočkali sa ho v závere, keď biliardovú akciu zakončil Kampas. Druhý polčas domáci hostí k ničomu nepustili, zahodili dve čisté šance a na výsledku sa tak nemalo čo zmeniť. R Paňko, 150. STRÁŇAVY: Mičech – Turianik, Barták, Meliš, (46. L. Cetera), R. Ce-
tera, (62. Beháň), Hreus, 88. Hruška), Syrovatka, Kampas, Vacek, Machyňa, Čuraj. K. LIESKOVEC: Jurkovič – Tatarčiak, Brtnický, Pavlík, Marčan, Trnpvec, Šlapka, (46. Škorík), Macura, Mihalda,
M. Mrenka, Baláž.
Stará Bystrica – Oščadnica 1:0 (0:0), 68. Kubala. Kysucké derby sa nezačalo pre domácich príliš dobre, keď už v 9. min. hlavný rozhodca vylúčil Ľ. Faktora. Hostia sa od tejto chvíle dostávali do šancí a hrozili súperovi. V druhom polčase začali lepšie domáci, keď pritlačili súpera na jeho polovicu. V 56. min. opäť Kubalova strela, no šla tesne vedľa. V 68. min. Kubala strieľa vedúci gól a ako sa v závere ukázalo aj rozhodujúci. Futbal nebol oku lahodiaci a chudobný na góly. Domáci udržali jednogólový náskok, keď si hostia už prakticky nevypracovali šancu a tri body tak zaslúžene ostali doma. R Tomáš, 250, ŽK: Kolembus, Šimašek, Kubala – Brisuda, Gončár, Krella, ČK: Faktor – Krella. STARÁ BYSTRICA: Toman – P. Kolembus (78. Završan), Šimašek, Melišík, Korenčík, Kubala, Hoferica, Poništ (90. Čambora), L. Kolembus,
V. Matejčík, Faktor. OŠČADNICA: Timek – Kopera (77. J. Kučák), Staškovan, Zemaník, Brisuda, Krkoška (62. Vojtúš), Gončár (71. Mravec), Palárik, Krella, Podmanický.
Makov – Liptovská Štiavnica 1:2 (0:1),
82. (11 m) Myhailov - 13. Švárny, 52. Grebáč. V Makove sa hral zápas priemernej úrovne, kde od úvodných minút boli hostia z Liptova lepším mužstvom. Dobre kombinovali v strede poľa a jednoduchými loptami vysúvali rýchlonohého Švárneho. V 13. min. po jednom protiútoku krížnou strelou Švárny otvoril skóre. Domáci hrali stereotypné, privysoké lopty pohodlne zbierala stopérska dvojica s ligovými skúsenosťami. Diváci v druhom polčase čakali domáci tlak, ale boli to opäť hostia, ktorí v 52. min. krásnou akciou na jeden dotyk, keď si štyria hráči navzájom vymenili loptu a hosťujúci Grebáč pohodlne zvýšil na 0:2. Domáci sa zmohli len na jalový tlak a v 82. min. v nich vykresal iskierku nádeje Myhailov, keď bezpečne premenil pokutový kop. Hneď vzápätí išiel Křenek sám na brankára, ale namiesto strely začal kľučkovať a prišiel o loptu. R Zelezník, 300, ŽK: Juráš.
MAKOV: Krišica – Pavelka (80. Pavlica), Báčik, Roman, Sojčák, Barčák, Vitek, Šustek, Myhailov, Juríček, Křenek.

Ostatné výsledky: Oravská Jasenica – Trebostovo 2:2 (0:1), Tvrdošín – Belá 1:4
(1:1), Dúbrava – Nižná 4:0 (3:0), Valča – T. Štiavnička 1:1 (0:1).
1. S. Bystrica 14 9 3 2 27:19 30
2. Makov 14 8 4 2 42:26 28
3. Dúbrava 14 8 2 4 34:19 26
4. Belá 14 7 2 5 28:16 23
5. Oščadnica 14 6 3 5 21:19 21