Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Makroteam sa rozlúčil prehrou

Záverečné kolo základnej časti futsalovej Joma extraligy v piatok 30. marca bolo pre žilinský Makroteam zároveň rozlúčkou so sezónou, predstavovali však úplne inak.

Žilinskí extraligoví futsalisti prehrali posledné stretnutie v tejto sezóne na domácej palubovke. V tabuľke obsadili konečné desiate miesto, udržali sa v najvyššej súťaži, ale tohtoročná sezóna sa pre nich už skončila.Žilinskí extraligoví futsalisti prehrali posledné stretnutie v tejto sezóne na domácej palubovke. V tabuľke obsadili konečné desiate miesto, udržali sa v najvyššej súťaži, ale tohtoročná sezóna sa pre nich už skončila. (Zdroj: Ján Mintál)

Záverečné kolo základnej časti futsalovej Joma extraligy v piatok
30. marca bolo pre žilinský Makroteam zároveň rozlúčkou so sezónou, predstavovali však úplne inak.
Proti Karpatii Bratislava nastúpili Žilinčania bez troch opôr základnej zostavy aj s hráčmi, ktorí z rôznych dôvodov počas sezóny nedostali veľa príležitostí. Napriek tomu mala Žilina rozprávkový nástup, keď už po necelých dvoch minútach viedla 2:0. Hostia sa ťažšie spamätávali a domáci mohli výsledok ešte prikrášliť. Hral sa obojstranne veľmi dobrý futsal, v ktorom sa postupne viac prejavili skúsenosti hostí. Opäť prišli žilinské nepremenené šance, defenzívne chyby a doslova „darované“ góly zo strany domácich. Trinásta minúta bola vo vývoji stretnutia kritická, keď najskôr po faule a nariadenom priamom kope a následne po totálnom nedorozumení Krajčíka a Pekaru v obrane bolo v priebehu 11 sekúnd vyrovnané. Psychika domácich okamžite spadla pod bod mrazu a od tohto momentu Karpatia jednoznačne ovládla hru. Druhý polčas bol svojím vývojom totožný s prvým. V 26. min. sa po prvom extraligovom góle Gamboša mohli Žilinčania ešte spamätať, ale o 30 sekúnd neskôr dali gól opäť hostia. Nedôrazné bránenie domácich znamenalo potom definitívne rozhodnutie stretnutia v prospech vysokoškolákov z Bratislavy. Domáci ešte skúsili niečo urobiť s výsledkom hrou bez brankára, no sľubné akcie skončili buď na žrdi alebo na tele dobre chytajúceho bratislavského gólmana. Bodku za stretnutím dali hostia v poslednej sekunde po chybnej rozohrávke strelou do prázdnej brány.
ŠK Makroteam Žilina - 4FSC Karpatia Bratislava 4:9 (3:6)
Góly: Peter Hájek 2, Jozef Pekara, Marek Gamboš - Ladislav Križan 2, Marián Nincz 2, František Šporánek 2, Ján Gróf 2, Ľubomír Paraska
Žilina: Zbytek – Krajčoviech, Pekara, Krajčík, Hájek, Ťažký, Pekný, Gamboš, Dobšovič, Mára, Bahna. Pred 150 divákmi rozhodovali Živčic a Kopec, ŽK: Šporánek (Bratislava).
Ďalšie výsledky: Delta Online Košice – ŠK Mima Trnava 4:8 (3:4), Divus Górnik Trnava – RCS Košice 5:16 (3:4), ŠK Program Dubnica – Šped-Trans Levice 5:3 (2:1), Across Pinerola Bratislava – Buldog´s Poprad 8:5 (4:3), Slov-matic Fofo Bratislava – 1. FSC Nafta Malacky
9:3 (3:1). Dohrávka 18. kola: Malacky – ŠK Mima Trnava 4:11 (1:6)
1. Slov–matic BA 22 22 0 0 150:41 66
2. Dubnica 22 14 4 4 120:64 46
3. RCS Košice 22 11 4 7 83:75 37
4. Mima Trnava 22 11 4 7 107:94 34
5. Pinerola BA 22 10 4 8 110:84 34
6. Levice 22 10 3 9 104:94 33
7. UK Bratislava 22 10 3 9 81:72 33