Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Basketbal mladých

1. liga juniorov, skupina o 9. – 16. miesto – 6. a 7. kolo: BK Fatran Žilina – HBK Prievidza 83:68 (48:30). Body Žiliny:

Chodelka 26, Ninc 20, Faith 20, Káčer 13, Haviar 4, za Prievidzu najviac Páleník 29.
BK Fatran Žilina – MŠK Žiar nad Hronom 81:87 (52:48). Body Žiliny: Chodelka 29, Ninc 21, Káčer 12, Faith 9, Matiaška 8, Haviar 2, za Žiar najviac Soustružník 22. Fatran oba zápasy rozohral na víťazstvo, ale len prvý aj dotiahol do úspešného konca.
MBK Žilina – HBK Prievidza
103:82 (52:37). Body Žiliny: Sládek 32, Dobroň 23, Ďurana 23, Holiš 10, Kovaľ 8, Kuba 5, Hájek 2, za Prievidzu najviac Jašš 32.
MBK Žilina – MŠK Žiar nad Hronom 92:69 (45:31). Body Žiliny: Ďurana 22, Dobroň 17, Kovaľ 15, Kuba 11, Holiš 9, Sládek 9, Hájek 7, Lazar 2, za Žiar najviac Soustružník 22. Domáci tím v oboch zápasoch dobre bránil a súperov „rozoberal“ rýchlymi protiútokmi s presným zakončovaním.
16. Komárno 5 1 4 304:449 6
Obe žilinské družstvá majú k dobru odložené zápasy s Klokanmi Komárno.
1. liga kadetov – dohrávka 12. kola, 13. a 14. kolo: BK Dolný Kubín – MBK Žilina 62:84 (20:43). Body Žiliny: Repa 27, Mičian 25, Nemec 12, Beňadik 11, Haviar 7, Kubiš 2. Po výbornej úvodnej štvrtine
(26:8) výkon Žilinčanov v ďalších dvoch častiach hry postupne klesal, prebrali sa na začiatku poslednej, keď domáci znížili na 45:56. Nakoniec zvíťazili rozdielom triedy.
B.S.C. Bratislava – MBK Žilina 66:62
(40:33). Body Žiliny: Mičian 18, Beňadik 17, Repa 15, Kubiš 8, Nemec 4.
MBK Karlovka Bratislava – MBK Žilina 88:70 (47:24). Body Žiliny: Mičian 26, Beňadik 24, Repa 14, Kubiš 4, Nemec 2. Do Bratislavy cestovali Žilinčania v nekompletnom zložení a možno aj preto prehrali oba zápasy. Šancu na víťazstvo mali najmä v prvom, ale doplatili na priveľa nepremenených príležitostí priamo spod koša. Od stavu 62:62 minútu pred koncom už triafali do koša iba domáci. Karlovka Bratislava získala rozhodujúci náskok už v prvom polčase. Oporami Žiliny v oboch zápasoch bola trojica Mičian, Repa a Beňadik.
12. D. Kubín 14 0 14 864:1303 14
1. liga kadetiek – 13. a 14. kolo: UMB Banská Bystrica A – Lokomotíva Žilina 76:78 (36:50). Body Žiliny: Gaňová 18, Šeligová 18, Majtánová 11, Kucharovičová 11, Kubáňová 8, Chmulíková 6, Petráková 2.
UMB Banská Bystrica C – Lokomotíva Žilina 66:45 (29:15). Body Žiliny: Gaňová 14, Kucharovičová 6, Chmulíková 6, Kubáňová 6, Šeligová 6, Petráková 5, Slyšková 2. Trénera Lokomotívy J. Petráka potešili hráčky najviac v prvom polčase prvého zápasu. Potom ich výkon klesal a len tak-tak zachránili víťazstvo. O deň neskôr na tretí tím v tabuľke nestačili.
UMB Banská Bystrica C – ŠŠK Žilina 59:45 (25:27). Body Žiliny: Samková 22, Moravčíková 10, Riecka 5, Rovňanová 3, Holländerová 2, Jaššová 2, Slašťanová 1.
UMB Banská Bystrica A – ŠŠK Žilina 55:80 (23:31). Body Žiliny: Moravčíková 31, Samková 15, Jaššová 14, Riecka 9, Slašťanová 6, Rovňanová 3, Holländerová 2. Druhé žilinské družstvo, ŠŠK, bolo v Banskej Bystrici úspešnejšie, ako Lokomotíva. V súboji so silnejším domácim „céčkom“ sa takmer postaralo o senzáciu, takmer tri štvrtiny zápasu Žilinčanky vyhrávali, favorit sa presadil až v závere. Druhý zápas mali v rukách od začiatku do konca, vyhrali rozdielom triedy.
12. S. Ľubovňa 14 1 13 769:1074 15
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín starších žiakov – 18. dvojkolo: MBK Žilina – BK MŠK Žiar nad Hronom 38:36 (23:19) a 42:37 (24:22). Body Žiliny: Oravec 14 v prvom a 12 v druhom zápase, Gašpierik 6+6, Hájek 6+2, Worobel 4+8, Cieslar 2+6, Pagač 2+2, Kucharovič 2+2, Reggio 2+2, Bízik 0+2. Domáce družstvo sa po zraneniach a chorobách už takmer skompletizovalo, odrazilo sa to na zlepšených výkonoch a Žiar nad Hronom, tretí v tabuľke, odišiel zo Žiliny naprázdno.
11. Partizánske 34 0 34 819:3063 34
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín starších minibasketbalistov – 14. dvojkolo: MBK Žilina A – HBK Prievidza 15:40
(4:30) a 17:50 (7:26). Body Žiliny: Haviar 0+2, Janec 2+6, Hoferica 2+0, Májek 0+2, Hlavatý 0+2, Helt 0+2, Kamenický 0+1.
Považská Bystrica – MBK Žilina B 77:27 (36:12) a 76:16 (47:4). Body Žiliny: Rožánek 19+9, Tabák 2+1, Gazdík 2+0, Grísa 2+0, Kamenišťák 1+0, Jefimov 1+0, Svrček 0+2, Kriška 0+2, Budke 0+2. Žilinské áčko malo veľmi zlé začiatky v oboch zápasoch a potom sa už snažilo aspoň o prehry s čo najmenším rozdielom. V súbojoch prvého v tabuľke s posledným boli výkonnostné rozdiely jasné od začiatku do konca.
9. Žilina B 28 1 27 600:1614 29
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín mladších minibasketbalostov – 11. dvojkolo: Považská Bystrica – MBK Žilina 47:64 (23:33) a 43:67 (26:33). Body Žiliny: Rožánek 27+17, Kamenišťák 10+4, Merešš 9+4, Frnčo 6+18, Budke 5+0, Gazdík 3+6, Tabák 2+2, Jefimov 2+2, Grísa 0+6, Konštiak 0+4, Svrček 0+2, Kriška 0+2. V tabuľke druhá Považská Bystrica na začiatku súťaže raz nad Žilinou doma vyhrala, tentoraz sa jej to nepodarilo. Hostia boli pohyblivejší a basketbalovo zručnejší.
1. Žilina 22 21 1 1251:425 43
2. B. Bystrica 22 11 11 611:585 33
3. P. Bystrica 20 10 10 894:695 30
4. Žiar n/H 20 0 20 187:1238 20
Majstrovstvá oblasti krajov Žilina, Banská Bystrica, Trenčín starších žiačok – tabuľka po dohrávkach 14. dvojkola a predohrávkach:
1. B.Bystrica A 32 32 0 2872:612 64
2. Ružomberok 28 22 6 2092:1026 50
3. Teplička 28 20 8 1785:982 48
4. Prievidza 28 19 9 1741:1205 47
5. B.Bystrica B 32 14 18 1389:1614 46
6. Zvolen A 28 15 13 1474:1265 43
7. Zvolen C 30 8 22 896:2038 38
8. Zvolen B 30 0 30 630:2363 30